آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

۱۲ روش خداحافظی کردن به انگلیسی + مثالهای متعدد

خداحافظ کردن به انگلیسی نیز آداب مخصوص به خود را دارد. به اقتضای موقعیت اجتماعی که در آن قرار گرفته ایم مجموعه ای از گزینه های مختلف برای پابان دادن به یک مکالمه یا دیدار حضور دارد. در این مقاله هدف ما آن است که شیوه های مختلف خداحافظ کردن در انگلیسی را به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید. گفتنی است که این مقاله در ادامه سایر مقاله های آموزش رایگان زبان انگلیسی از پایه نوشته شده است. می توانید دیگر مقاله های این بخش را نیز بررسی نمایید.

 

شاید اینکه به شکل غیر مترقبه وسط مکالمه بگویید bye یا goodbye چندان انتخاب مناسبی برای خداحافظی کردن در زبان انگلیسی نباشد. جمله ها و اصطلاحات خاصی وجود دارند که به شما کمک می کنند که زمینه خداحافظی کردن در زبان انگلیسی را مطرح کنید و بعد اصل مطلب را عنوان کنید. در این مقاله به معرفی این موارد می پردازیم.

Bye-bye

شیوه ای کودکانه و بامزه برای خداحافظی کردن. این شیوه چون خیلی خودمانی و غیررسمی محسوب می شود، نباید در موقعیت های حرفه ای و رسمی از آن استفاده کرد.

See you later / See you soon / Talk to you later

این اصطلاحات را بهتر است پیش از bye استفاده کرد. لحن خیلی رسمی ندارند و به همین دلیل مناسب تر است آن ها را با کسانی استفاده کنید که به آن ها نزدیک هستید.

see you later

I’ve got to be going / I must be going

اگر می خواهید از یک دورهمی بیرون بروید بهتر آن است که اعلام کنید. در چنین مواقعی می توانید با استفاده از یکی از این دو جمله اعلام کنید که دارید می روید و دلیل خود را هم ارائه کنید و سپس در مرحله آخر خداحافظی کنید.

I’ve got to be going. I really don’t feel well.

I must be going. I have an important meeting.

I must be going

I’m off

البته راه دیگری نیازی برای اعلام اینکه قصد ترک محلی را دارید وجود دارد و آن هم استفاده از I’m off است. می توان گفت به نسبت آنچه که بالا گفته شد کمی خودمانی تر است. ولی بهتر است یک دفعه ای از خود این اصطلاح استفاده نکنید. می توانید بگویید:

Anyways, I’m off.

Right then, I’m off.

I'm off

Have a nice day / have a good …

این اصطلاح جایگزین مناسبی برای see you late یا see you soon در موقعیت های رسمی تر است. انتخابی مودبانه که برای هر موقعیتی مناسب است.

Have a good weekend.

Have a good night.

Have a nice day.

Have a good Sunday afternoon.

have a good weekend

Take care

می توان گفت که take care لحن خیلی گرمی دارد ولی برای استفاده در هر موقعیتی مناسب است. ولی حواستان باشد که زمانی می توانید از آن استفاده کنید که قرار نباشد تا حداقل یک هفته آینده کسی را ببینید. همین وقفه ای که تا دیدار بعدی وجود دارد take care را برای خداحافظی کردن مناسب می کند.

take care

Take it easy

نکته مهم درباره take it easy آن است که فقط برای خداحافظی استفاده نمی شود. در خیلی از مواقع فقط برای آرام کردن شخصی که حسابی عصبانی شده به کار برده می شود. ولی زمانی که یکی از افراد نزدیک به شما زیادی به خودش سخت می گیرد می توانید برای خداحافظی با او از این اصطلاح استفاده کنید.

take it easy

Until …

به مثال های زیر توجه توجه کنید:

Until tomorrow

Until next week

Until next Saturday

بنابراین با اضافه کردن یک زمان به بعد از until می توانید با یک خداحافظی بر روی این تاکید کنید که دفعه دیگری که شخص را می بینید چه موقع است.

until tomorrow

چنانچه به دنبال موسسه آموزشی مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید پیشنهاد می کنیم که لیست بهترین آموزشگاه های زبان تهران را چک کنید.

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کارشناسان ثبت نام زبان
×