دانستنی های ترکیه

7نکته جذاب در فرهنگ و سبک زندگی مردم ترکیه + فرهنگ ترک ها✔️

با فرهنگ و سبک زندگی مردم ترکیه آشنا شویم. چرا ترکیه برای همه جذاب است؟ تقریباً هر خارجی که ما می شناسیم، هنگام بازدید از ترکیه به شدت در مورد فرهنگ ترکیه کنجکاو است. البته مانند هر مقصدی، فرهنگ در مناطق شهری نسبت به جمعیت روستایی متفاوت است و از نظر منطقه ای نیز بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، فرهنگ مردم ترکیه در منطقه دریای سیاه با مناطق دریای مدیترانه، مناطق شرقی و جنوب شرقی ترکیه متفاوت است. با این حال، چنین شباهت هایی وجود دارد که در سراسر کشور، از شهرهای کوچک تا شهرهای بزرگ، سرچشمه می گیرد. اگرچهجوانان ترک در سال‌های اخیر زندگی بین‌المللی را پذیرفته‌اند، اما فرهنگ ترکیه همچنان پشت درهای بسته حاکم است. همچنین برای برای اطلاعت درباره برندهای محبوب پوشاک ترکیه برای خرید آنلاین و قوانین عجیب ترکیه با ما همراه شوید.

فرهنگ و سبک زندگی مردم ترکیه

آزمون تعیین سطح گاما

1: ترکیه چیزی فراتر از امپراتوری عثمانی است

اکثر خارجی ها در مورد امپراتوری عثمانی می دانند که در استانبول بوده اند. امپراتوری عثمانی 600 سال حکومت کرد و حکومت آنها تنها در سال 1923 با تشکیل جمهوری جدید ترکیه به پایان رسید. امپراتوری عثمانی چیزهای بیشتری از جمله غذاهای لذیذ، سنت ها، استانداردهای اجتماعی و البته معماری معروف عثمانی استانبول را به جای گذاشت. با این حال، بسیار بیشتر از تاریخ عثمانی است.

مردم شمال شرق ترکیه تأثیرات فرهنگی زیادی را از گرجستان جذب کردند، در حالی که سواحل غربی و جنوبی نفوذ یونانی را نشان می دهند. جنوب شرقی ترکیه شاهد تأثیرات کردی و عربی زیادی است. تاریخ همچنین رگه هایی از تأثیرات سلجوقیان، هیتی ها و ایرانیان را می بیند. کاوش در تاریخ ترکیه سفری بی پایان از حقایق و داستان های هیجان انگیز است.

2:فرهنگ و سبک زندگی ترکیه در طول دهه ها

جمهوری ترکیه در سال 2023 100 ساله خواهد شد. این امر باعث تعجب برخی از خارجی ها می شود زیرا آنها تصور می کنند کشور بسیار قدیمی تر است. مردم ترکیه هر سال در 29 اکتبر روز جمهوری را جشن می گیرند. برای بسیاری، این هویت ملی در فرهنگ ترکیه ریشه دوانده است. جمهوری ترکیه، به ویژه در بیست سال گذشته، با جهانی شدن هنر، مد و صحنه های موسیقی، شاهد تغییرات زیادی بوده است. حس لباس برخی از جوانان ترک بیشتر غربی است و به جای فرهنگ از مد پیروی می کند. اما همچنان این روز مهم ترین روز برای جمهوری ترکیه است.

3: هویت ملی ترکیه چیست؟

این موضوع ساده ای نیست و اغلب با اسلام، یک هویت مذهبی، اشتباه گرفته می شود. ترکیه سکولار است و جدا از مذهب اجرا می شود. هویت ملی که بیش از همه در مورد آن صحبت می شود، کمالیست است. مصطفی کمال آتاتورک بنیانگذار ترکیه بود و دولت موسس این کشور حکم کرد که هر شهروند فارغ از قومیت و مذهب ترک است. تنها راهی که آنها می توانند این حق را از دست بدهند، خیانت است. با این حال، هنگامی که با مردم ترکیه صحبت می کنید تا در مورد پیشینه نسلی آنها اطلاعات کسب کنید، به داستان آنها بسیار بیشتر از هویت ملی پی می برید.

4: آیا قهوه ترک فرهنگ و سبک زندگی ترکیه نوشیدنی ملی است؟

نه، این یک اشتباه رایج برای بسیاری از افرادی است که برای اولین بار به ترکیه سفر می کنند. در حالی که ترک ها هویت قهوه خود را دارند که بسیار قوی است، چای ترکی نوشیدنی ملی است. در واقع ترکیه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان چای است و با توجه به مصرف سرانه در رتبه اول قرار دارند. چای سیاه در فنجان های لاله ای شکل سرو می شود و به دلخواه می توانید حبه های قند اضافه کنید.

با این حال، قهوه ترک را امتحان کنید زیرا طعم متمایز این نوشیدنی شگفت‌زده می‌شود. اگر در مورد الکل صحبت می کنیم، راکی نوشیدنی ملی است. نام مستعار شیر شیر است زیرا راکی با آب مخلوط می شود و به رنگ سفید شیری در می آید. همچنین آیران، مخلوطی از ماست، نمک و آب را بچشید که به طرز شگفت انگیزی لذیذ است. بسیاری از ترک‌ها بر این باورند که آیران داروی مناسبی برای شکم‌های کثیف است.

فرهنگ و سبک زندگی مردم ترکیه

5: هنگام بازدید از ترکیه در فرهنگ و سبک زندگی ترکیه از چه چیزی اجتناب باید کرد

به طور کلی، هنگامی که به ترکیه سفر می کنید، با فرهنگ و زندگی روزمره دوستانه آشنا خواهید شد. با این حال، مواردی وجود دارد که حتی در ترکیه مدرن از انجام آنها اجتناب کنید.

 • در خانه کسی یا در عبادتگاه کفش نپوشید
 • به پرچم و پول ترکیه بی احترامی نکنید
 • در مورد سیاست و مذهب بحث نکنید.
 • انتظار نداشته باشید رانندگی در ترکیه منطقی باشد
 • پول فلش نکنید. شما خود را هدف قرار می دهید
 • قیمت ها را در مغازه های مدرن یا برای اقلام جزئی مانند میوه و سبزیجات مبادله نکنید
 • در جامعه ترکیه دعوا راه ندهید. در نهایت با دوستان و خانواده آنها مبارزه خواهید کرد. مردم ترکیه بسیار وفادار هستند.
 • از غذاهای ترکی که به طرز شگفت انگیزی سیر کننده و سالم هستند، دوری نکنید

6: دانستن حقایق جالب درمورد فرهنگ و سبک زندگی ترکیه

 1. زبان ترکی حروف Q، W یا X را ندارد
 2. برخی از ترک ها از قهوه ترک برای فال گیری استفاده می کنند
 3. حکومت ترکیه از پایتخت آنکارا و نه استانبول حکومت می کند
 4. شیرینی ترکی برای سلطان عثمانی عبدالحمید اول اختراع شد
 5. جامعه ترکیه نظافت را در فهرست اولویت ها قرار می دهد
 6. انتظار دیدن ماست را در بسیاری از قسمت های غذاهای ترکی داشته باشید
 7. جمعیت فعلی ترکیه 86600000 نفر است. ترکیه هفدهمین کشور پرجمعیت جهان است.
 8. بازیافت هنوز در جامعه ترکیه رو به افزایش است، اما افرادی به نام اسکیچی هستند که پلاستیک و مقوا را از سطل ها جمع آوری می کنند یا
 9. لوازم خانگی قدیمی و مستعمل را می برند.
 10. نسبت مرد به زن جمعیت ترکیه اندکی کمتر است
 11. نیروهای مسلح ترکیه دومین نیروی نظامی ناتو هستند
 12. خدمت سربازی اجباری ترکیه برای همه شهروندان مرد اعمال می شود.
 13. ترکیش ایرلاینز بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان بر اساس مقاصد مسافربری است

7: در فرهنگ و سبک زندگی ترکیه آیا زنان در ترکیه نیاز به پوشش دارند؟

زنان ترک در انتخاب آزادند و گردشگران زن نیز نیازی به داشتن حجاب ندارند. تنها استثنا در این مورد بازدید از مساجد ترکیه است. زنان موظفند سر خود را بپوشانند و همچنین لباس های محترمانه بپوشند. به عنوان مثال، آنها نباید دکلره یا بالاتنه خود را نشان دهند و دست و پاها را به سمت بالا بپوشانند. علاوه بر این، مردان باید شلوار و پیراهن آستین دار بپوشند.

اطلاعات تکمیلی درباره فرهنگ و سبک زندگی مردم ترکیه

۱. قهوه‌خانه‌ها، پاتوقی برای معاشرت و گفتگو:

قهوه‌خانه‌ها در ترکیه فقط محلی برای نوشیدن قهوه نیستند، بلکه به عنوان پاتوقی برای معاشرت، گفتگو و حتی انجام امور روزمره مانند مطالعه و کار نیز به حساب می‌آیند. قهوه‌خانه‌ها در فرهنگ مردم ترکیه جایگاه ویژه‌ای دارند و به نوعی نماد هویت ملی محسوب می‌شوند.

۲. احترام به بزرگان و ریش‌سفیدان:

احترام به بزرگان و ریش‌سفیدان در فرهنگ مردم ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار است. در خانواده‌های ترک، معمولاً نظر و مشورت بزرگان خانواده در تصمیم‌گیری‌ها بسیار مهم است و جوانان به آن‌ها احترام می‌گذارند.

۳. علاقه به چای و چای‌نوشی:

چای یکی از نوشیدنی‌های محبوب در ترکیه است و چای‌نوشی به عنوان یک عادت روزمره در بین مردم این کشور رایج است. ترک‌ها در طول روز چندین بار چای می‌نوشند و چای‌نوشی را به عنوان فرصتی برای معاشرت و گفتگو با دوستان و خانواده می‌دانند.

۴. اهمیت خانواده و روابط خونی:

خانواده در فرهنگ مردم ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار است و روابط خونی بسیار قوی هستند. اعضای خانواده در مواقع مختلف زندگی به یکدیگر کمک می‌کنند و در غم و شادی هم شریک هستند.

۵. میهمان‌نوازی و مهمان‌دوستی:

مردم ترکیه به مهمان‌نوازی و مهمان‌دوستی مشهور هستند. آن‌ها به گرمی از مهمانان خود استقبال می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا مهمانانشان احساس راحتی کنند.

۶. علاقه به موسیقی و رقص:

موسیقی و رقص بخش مهمی از فرهنگ مردم ترکیه است. موسیقی‌های محلی و سنتی در این کشور بسیار محبوب هستند و مردم در مناسبت‌های مختلف به رقص و پایکوبی می‌پردازند.

۷. اهمیت عیدها و جشن‌های مذهبی:

عیدها و جشن‌های مذهبی در ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار هستند و مردم این کشور با شور و شوق خاصی این عیدها را جشن می‌گیرند. عید فطر، عید قربان و ماه رمضان از جمله مهم‌ترین عیدها و جشن‌های مذهبی در ترکیه هستند.

نکاتی که در این مطلب ارائه شد، تنها بخش کوچکی از فرهنگ و سبک زندگی مردم ترکیه بود.

برای آشنایی بیشتر با این فرهنگ، پیشنهاد می‌کنم به سفر به ترکیه بروید و با مردم این کشور معاشرت کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا