آموزشگاه آیلتسزبان تهران

5 تا از بهترین آموزشگاه‌های آیلتس منطقه تهرانپارس (IELTS): معرفی+ آدرس

با توجه به افزایش آمار مهاجرت در سال‌های اخیر، میزان تقاضا برای شرکت در کلاس‌های آموزشی زبان‌های خارجی و به ویژه اخذ مدرک آیلتس افزایش یافته است. زبان آموز با آموزش و گذراندن دوره‌ی آیلتس به صورت ترمیک و حضور مستمر در کلاس‌های آموزشی به نتیجه مطلوب خواهد رسید. مهاجرت و ادامه تحصیل از دلایل اصلی بسیاری از افراد برای شرکت در دوره آیلتس و قبولی در آزمون آیلتس و در نتیجه گرفتن مدرک آیلتس است. از همین رو د ر این مقاله سعی کرده‌ایم به بررسی بهترین آموزشگاه‌های آیلتس در منطقه تهرانپارس بپردازیم.

 

معیار انتخاب برترین آموزشگاه‌های آیلتس

معیارها و فاکتورهایی برترین آموزشگاه‌ها را از سایرین متمایز می‌کند. حضور اساتید ماهر و متخصص و آموزشگاه؛ موفقیت در آزمون آیلتس را تضمین می‌کند. در ادامه به بررسی برترین آموزشگاه‌های آیلتس در تهرانپارس پرداخته شده است.

شماره ردیف

نام آموزشگاه

آدرس

شماره تلفن

سایت

1 آموزشگاه ایلتس اسپیکان فلکه اول تهرانپارس، خیابان گلبرگ مابین چهارراه کیخسروی و رشید، پلاک 54

تلفن: 77742004

77742004 https://speakonedu.com
2 آموزشگاه زبان سسیتیزن میدان نوبت (میدان هفت حوض)، نبش کوچه عظیمی نیا، پلاک 37

 

02177911735 http://citizencollege.ir/

 

3 آموزشگاه‌های زبان‌های خارجی کارینو  فلکه ی اول تهرانپارس، انتهای ۱۴۸ شرقی، نرسیده به ۱۲۱، پلاک 4

 

 

۷۷۷۳۷۴۲۱ – ۷۷۷۳۷۴۲۸ – ۷۷۷۴۵۲۲۸ https://iranamozeshgah.com
4 موسسه زبان ملل دفتر مرکزی، خیابان نبرد جنوبی،خیابان ده حقی ، پلاک 53

 

02133201700-02133201710

 

https://melalinstitute.com/
5 آموزشگاه زبان آکادمی علوم ایران تهرانپارس، شهرک امید، مجتمع فرهنگی، آکادمی علوم ایران

 

77040910 و 77040912

 

https://isao.ir/

 

بهترین آموزشگاه‌های آیلتس تهرانپارس

برای انتخاب و دسته بندی بهترین آموزشگاه‌های آیلتس معیارها و فاکتورهایی برترین آموزشگاه‌ها را از سایرین متمایز می‌کند. حضور اساتید ماهر و متخصص و آموزشگاه؛ موفقیت در آزمون آیلتس را تضمین می‌کند. در ادامه به بررسی برترین آموزشگاه‌های آیلتس در تهرانپارس پرداخته شده است. از برترین آموزشگاه‌های حرفه‌ای در زمینه آیلتس می‌توان به موسسه گاما در غرب تهران اشاره کرد.

 • آموزشگاه آیلتس اسپیکان

این آموزشگاه با ارئه دوره‌های مختلف زبان از جمله آیلتس از مطرح‌ترین موسسات زبان است. تمرکز این آموزشگاه بر روی نیازهای آموزشی متقاضیان در هر 4 مهارت آیلتس و ارتقای آنها در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد.

آدرس: فلکه اول تهرانپارس، خیابان گلبرگ مابین چهارراه کیخسروی و رشید، پلاک 54

تلفن: 77742004

سایت: https://speakonedu.com

 • آموزشگاه زبان سیتیزن

برگزار کننده دوره‌های آیلتس از مبتدی تا پیشرفته است. علاوه بر آموزش حضوری، دوره‌ها به صورت آنلاین نیز برگزار می‌گردد.

آدرس: میدان نوبت (میدان هفت حوض)، نبش کوچه عظیمی نیا، پلاک 37

تلفن: 02177911735

سایت: http://citizencollege.ir/

 • آموزشگاه زبان‌های خارجی کارینو

با سابقه‌ی فعالیتی بیش از ۱۲ سال مشغول به آموزش دوره‎های مختلف زبان در این موسسه می‌باشند. موسسه کارینو دارای ۱۵ دپارتمان تخصصی برای بزرگسالان و ۱۰ دپارتمان برای کودکان است. همچنین برگزار کننده دوره‌های آیلتس نیز می‌باشد.

آدرس: فلکه ی اول تهرانپارس، انتهای ۱۴۸ شرقی، نرسیده به ۱۲۱، پلاک 4

تلفن: ۷۷۷۳۷۴۲۱ – ۷۷۷۳۷۴۲۸ – ۷۷۷۴۵۲۲۸

سایت: https://iranamozeshgah.com

 • موسسه زبان ملل

دپارتمان آموزش آنلاین زبان ملل، برگزار کننده دوره‌های آموزشی آیلتس و سایر زبان‌ها می‌باشد. این مجموعه در ابتدا با همکاری جمعی از اساتید برجسته و با سابقه  به صورت یک موسسه زبان آغاز به فعالیت کرد. امروزه با گذشت بیش از دو دهه توانسته است با گسترش شعب و ایجاد هسته‌ای متمرکز از اساتید برجسته و دکترین زبان و توسعه حوزه‌های آموزشی خدمت رسانی بهتری داشته باشد.

آدرس: دفتر مرکزی، خیابان نبرد جنوبی،خیابان ده حقی ، پلاک 53

تلفن: 02133201700-02133201710

سایت: https://melalinstitute.com/

 • آموزشگاه زبان آکادمی علوم ایران

آموزشگاه زبان آکادمی علوم ایران با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۸۵ به ثبت رسیده ‏و فعالیت رسمی خود را در سال ۱۳۸۶ در تهران آغاز کرده است. این موسسه با آموزش زبان‌های مختلف سالانه بطور ‏متوسط ۵۰۰۰ زبان آموز را آموزش می‌دهد.

آدرس: تهرانپارس، شهرک امید، مجتمع فرهنگی، آکادمی علوم ایران

تلفن:  77040910 و 77040912

سایت: https://isao.ir/

آیلتس چیست؟

برای موفقیت در این مسیر و کسب نمره دلخواه بهتر است ابتدا با مفهوم آیلتس آشنا گردید. هر ساله تعداد زیادی متقاضی در این آزمون شرکت می‌کنند مخفف عبارت (International English Language Testing System) است، آزمون آیلتس معتبرترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی برای مهاجرت، کار و تحصیلات دانشگاهی در کشورهای انگلیسی زبان است. آیلتس با آن که آزمونی اروپایی به شمار می رود و مرکز آن در کشور انگلیس قرار دارد، اما تقریبا اکثر دانشگاه‌های دنیا مدرک این آزمون را برای تشخیص توانایی‌های زبان انگلیسی داوطلبان می‌پذیرند.

برای سنجیدن دانش زبان فرد از این آزمون استفاده می‌کنند. نمره آزمون آیلتس بین 0 تا 9 متغیر است؛ نمره نهایی از میانگین نمرات در بخش‌های مختلف آزمون به دست می‌آید. فرد متقاضی برای شرکت در این آزمون بایستی بر تمام مهارت‌ها و توانایی‌های خود در زمینه شنیداری، نوشتاری و مکالمه مسلط باشد.

بخش‌های مختلف آزمون آیلتس

شنیداری (Listening): بخش شنیداری شامل ۴۰ سوال می‌باشد که بایستی در مدت ۳۰ دقیقه به آن پاسخ دهید. همچنین شامل چهار بخش است؛ که برای هر بخش ۱۰ دقیقه زمان دارید. باید پس از گوش دادن به آن پاسخ خود را روی پاسخنامه یادداشت کنید؛ هر پاسخ صحیح در این بخش یک نمره دارد.

خواندن(Reading): این بخش در آزمون کتبی ارزیابی می‌گردد و فرد متقاضی باید به ۴۰ سوال در مدت ۶۰ دقیقه پاسخ دهد؛ در این بخش سریعا باید پاسخ خود را در پاسخ نامه وارد کنید زیرا وقت اضافه برای ثبت پاسخ به متقاضی داده نمی‌شود.

نوشتن(Writing):  از دیگر بخش‌های کتبی در آزمون آیلتس بخش نوشتن یا رایتینگ است که یک ساعت به آن اختصاص داده شده است؛ این مهارت شامل دو بخش است که به آن task گفته می‌شود.

در task1 باید یک متن بنویسید که 150 کلمه و در task2 متن 250 کلمه داشته باشد؛ لازم به ذکر است اگر در این بخش از کلمات کمتری استفاده کنید نمره از شما کسر می‌گردد.

صحبت کردن(Speaking): قسمت Speaking  آزمون شفاهی است که مدت آن معمولا بین 11 تا 15 دقیقه است و شامل 3 بخش است: در بخش اول معمولا سوالاتی در مورد شغل و تحصیلات و… خواهند پرسید.

در انتهای آزمون نیز کارتی با یک عنوان به شما داده می‌شود که بایستی به مدت 1 الی 2 دقیقه درباره آن صحبت کنید. همچنین ممکن است درباره مکالمه ارائه شده سوالاتی از شما بپرسند که باید پاسخ دهید. پس از پایان آزمون در بازه زمانی 2 هفته پس از آزمون نتایج به شما اعلام می‌گردد.

منابع آزمون آیلتس 

برای موفقیت در آزمون آیلتس باید منابع کاربردی و مفیدی در اختیار داشته باشید تا بتوانید در آزمون آن موفق شوید؛ برخی از این منابع عبارتند از:

 • The Official Cambridge Guide to IELTS
 • Official IELTS Practice Materials
 • Barron’s IELTS Superpack
 • Cambridge IELTS Student’s Book with Answers
 • Check Your English Vocabulary for IELTS

انواع آزمون

 • آیلتس آکادمیک: این نوع آزمون مناسب افرادی است که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر در دانشگاه‌های انگلیسی زبان را دارند.
 • جنرال: این آزمون تقريبا شبيه به آزمون آكادميك است با اين تفاوت كه در آزمون جنرال قسمت‌هاي Reading و Writing متفاوت است، نمره نهایی در آزمون جنرال و آکادمیک بین عدد ۱ تا ۹ متغیر می‌باشد.
 • لایف اسکیلز: براي افرادي است كه به دنبال آزموني راحت‌تر براي مهاجرت و اقامت در انگلستان هستند مناسب است و قبولي در آن داراي نمره نيست و با نمره ارزیابی نمی‌شوید. نتیجه آزمون به صورت قبول یا مردود اعلام می‌گردد.

 

 

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا