دانستنی های کانادا

دانشگاه های علوم پزشکی کانادا؛ جدید ترین لیست سال 2022

مقدمه

در یادداشت معرفی دانشگاه های علوم پزشکی کانادا به بررسی 10 دانشگاه برتر این کشور بر اساس پرداخته ایم. این مقاله بر اساس امتیاز و رنکینگ های جهانی نگارش شده است و در مواردی به جزئیات در این باره هم نوشته ایم. ابتدا یک لیست کامل و ساده مشخص خواهیم خواهیم تا شما اطلاعات کافی درباره تمامی مراکز علمی پزشکی داشته باشید. دوره تحصیلی پزشکی در این کشور چهار ساله است و معمولا دانشجویان پس از 4 سال دوران تحصیلات تکمیلی خود را به صورت تخصصی آغاز می کنند. دوراهای کارشناسی ارشد یا MD معمولا به صورت ترکیبی با کار بالینی انجام می شود. همه دانشکده ها آزمون زبان برگزار می کنند.

علوم پزشکی کانادا
دانشگاه های علوم پزشکی کانادا

لیست 10 دانشگاه برتر پزشکی کانادا در 2022

شهر دانشگاه رنکینگ WUR رنکینگ کانادا
تورنتو تورنتو
آزمون تعیین سطح گاما

University of Toronto

5 1
همیلتون ام سی مستر

McMaster University

19 2
مونترال مک گیل

McGill University

29 3
ونکوور بریتیش کلمبیا

University of British Columbia

40 4
ادمونتون آلبرتا

University of Alberta

75 5
مونترال مونترال

University of Montreal

85 6
اتاوا اتاوا

University of Ottawa

97 7
کلگری کلگری

University of Calgary

101-125 8
لندن وسترن

Western University

101-125 9
کینگستون کوئینز

Queen’s University

126-150 10

 

برای معرفی و ورود به وبسایت ده دانشگاه برتر می توانید مقاله بهترین دانشگاه های کانادا را مطالعه کنید.

مدرک علوم پزشکی کانادا
مدرک علوم پزشکی کانادا

سایر دانشگاه هایی که امکان تحصیل دارید.

برای این که لیست کامل تری در اختیار شما قرار داده باشیم دیگر مراکز علوم پزشکی کانادا را هم در ادامه معرفی خواهیم کرد. قاعدتا شرایط و شانس پذیرش شما در دیگر دانشگاه ها بیشتر به نظر می رسد به همین دلیل می توانید این موارد را نیز به خوبی در نظر داشته باشید.

شهر دانشگاه رنکینگ WUR رنکینگ کانادا
واترلو والرتو

University of Waterloo

151-175 11
هالیفکس دالاهو

Dalhousie University

201-250 12
کبک لاوال

Université Laval

201-250 13
وینیپگ مانیتوبا

University of Manitoba

201-250 14
رجینا رجینا

University of Regina

401-500 15
ساسکچوان ساسکاچوان

University of Saskatchewan

401-500 16
ویکتوریا ویکتوریا

University of Victoria

401-500 17
تورنتو یورک

York University

401-500 18
سنت جان مموریال نیوفاندلند

Memorial University of Newfoundland

501-600 19
کبک دو کبک

Université du Québec

501-600 20
اوریلیا لیک هد

Lakehead University

بالاتر از 601 21
لثبریج لثبریج

University of Lethbridge

بالاتر از 601 22
فریدریکتون نیوبرانزویک

University of New Brunswick UNB

بالاتر از 601 23
اوتاوا فنی انتاریو

Ontario Tech University

  24
تورنتو رایرسون

Ryerson University

  25

 

معرفی دانشگاه های علوم پزشکی کانادا

بهترین دانشگاه های علوم پزشکی کانادا
علوم پزشکی کانادا
 1. دانشگاه تورنتو:

  معتبرترین مرکز آموزش و صدور مدرک پزشکی در کاناداست و جزو برترین دانشگاه های جهان. این مرکز را با متروپولیتین که قبلا رایرسون بود اشتباه نگیرید. با نام اختصاری U of T از اولین مراکز آموزش عالی در این کشور است. در منشور سلطنتی 1827 به عنوان کینگز کالج شناخته شده است.. سه پردیس مهم دارد: سنت جورج، اسکاربرو و میسیساگا. به طور کلی هم 11 دانشکده دارد که به شکل ویژه ای اداره می شوند. دانشکده های پزشکی و البته دیگر دانشکده های آن در استقلال کامل از یکدیگرند. دولت بیشترین بودجه دانشگاهی را به این مرکز ارائه می دهد. آدرس وب سایت برای کسب اطلاعات بیشتر: utoronto.ca

 2. دانشگاه وسترن انتاریو:

  با نام اختصاری UWO شناخته می شود. 12 دانشکده در علوم مختلف دارد. قدمت این دانشگاه به سال 1863 بر می گردد. از لحاظ معنوی پیشینه آن به مرکز علمی تحقیقاتی هورون مرتبط است؛ اما به صورت رسمی در سال 1878 توسط اسحاق هلموت که یک اسقف انگلیکن بود تاسیس شد. در کنار رشته های پزشکی دانشجویان دیگر رشته ها نیز در سایر دانشکده ها تحصیل می کنند. چیزی نزدیک به 24000 دانشجو دارد که سابقه دریافت جایزه نوبل دارند. آدرس وب سایت این دانشگاه برای کسب اطلاعات بیشتر: uwo.ca

 3. دانشگاه بریتیش کلمبیا:

  با ام اختصاری UBC شناخته می شود. دو مرکز اقماری در ونکوور و کلونا دارد. مرکز اصلی دانشگاه در بریتیش کلمبیا است. افرادی که قصد دارند در علوم آزمایشگاهی و پزشکی تحصیل کنند می توانند وارد این دانشگاه شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت: ubc.ca مراجعه کنید.

 4. دانشگاه مک گیل:

  در مونترال و کبک واقع شده است و جزو معتبر ترین کالج هاست. در سال 1821 تاسیس شد. شش دانشکده بزرگ هنر، پزشکی، مهندسی، مدیریت، آموزش و علوم دارد و بیش از 300 رشته در سطح کارشناسی ارائه می دهد. پذیرش در این دانشگاه معمولا دشوار است؛ اما تقریبا نیمی از دانشجویانش غیر کانادایی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت mcgill.ca مراجعه کنید.

 5. دانشگاه آلبرتا:

  با نام اختصاری U OF A شناخته می شود. در ادمونتون و آلبرتا واقع شده است. در سال 1908 توسط الکساندر کامرون رادرفورد و هنری مارشال توری تاسیس شد. چهار پردیس در ادمونتون، آگوستانا، کلگری و ساسکاچوان دارد. 39000 دانشجو از 150 کشور مختلف در این مرکز تحصیل می کنند. 400 رشته تحصیلی و 18 دانشکده هم ساختار آموزشی آلبرتا را تشکیل می دهد. آلبرتا برای کانادا اهمیت بسیار زیادی دارد و بخش قابل توجهی از اقتصاد این استان را از طریق پروژه های دانشگاهیش به خود اختصاص داده است. برای گسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ualberta.ca مراجعه کنید.

 6. دانشگاه کلگری:

  با نام اختصاری U OF C شناخته می شود. کلگری یک مرکز آموزشی بسیار خاص و ویژه است. در ابتدا بخشی از دانشگاه آلبرتا بود و در سال 1944 تاسیس شد اما در ادامه در سال 1966 استقلال پیدا کرد و در شهر کلگری واقع شد. جالب است بدانید درآمد پژوهشی این دانشگاه چیزی حدود 400 میلیون دلار است و مجموع درآمدهای آن به یک میلیارد دلار هم می رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت ucalgary.ca مراجعه کنید.

 

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا