دانستنی های کانادا

بلیط هواپیما بین شهری کانادا؛ قیمت ها، کلاس ها و تعداد پرواز

یکی از بهترین راه های سفر و جابجایی استفاده از مسیرها و امکانات حمل و نقل هوایی است. به ویژه این که در یکی از وسیع ترین کشورهای جهان زندگی کنید. تهیه بلیط هواپیما بین شهری کانادا با توجه به سازمان هواپیمایی بزرگ و متعدد این کشور امکان سفر در اشکال مختلف و کلاس های متفاوت را برای شما فراهم می کند. با توجه به این که هزینه بلیت قطار بین شهری را بررسی کرده ایم با اضافه کردن این یادداشت شما می توانید بهترین و به صرفه ترین امکان های سفر در کانادا را به خوبی بشناسید. اطلاعاتی که در ادامه می آید مربوط به نوامبر 2022 است و قاعدتا تا سال 2023 تغییر زیادی نخواهد داشت. ما علاوه بر این که تعداد پروازها و مسافت بین شهری را بررسی کرده ایم کمترین و بیشترین قیمت پرواز در هر کلاس را هم برای شما توضیح داده ایم، همچنین شما را راهنمایی خواهیم کرد که تخفیف های مناسبی بگیرید.

حمل و نقل هوایی در کانادا

این کشور دومین کشور وسیع جهان است به همین دلیل نمی توان همیشه از راه زمینی سفر کرد. به ویژه این که در بسیاری از فصول سرما و یخبندان بسیاری از راه ها را مسدود می کند. به همین دلیل سفر و جابجایی در فصول سرد و همچنین مسیرهای طولانی نیازمند استفاده از خدمات هوایی ویژه در این کشور است. در خصوص سیستم هوایی تقریبا امکان های فوق العاده ای در نظر گرفته شده است. برای مثال از هر شهر به دیگر شهر ها روزانه حداقل 4 پرواز وجود دارد و این برای شهرهای پرتردد به ساعتی یک پرواز هم می رسد. علاوه بر این چون راه های دیگری هم برای جابجایی وجود دارد همیشه امکان سفر هوایی فراهم است.

آزمون تعیین سطح گاما

اما مسئله مهم تر هزینه های سفر است. قاعدتا امکان این که در یک ایالت کار کنید و در ایالت دیگری زندگی کنید وجود ندارد. به جز هزینه های زیاد ( هزینه های زندگی در کانادا ) وسعت خاک این کشور به شما اجازه چنین کاری نخواهد داد. هر چند هزینه ها هم بسیار بالاست. مثلا برای این که روزانه از تورنتو به مونترال بروید باید در ماه 24 هزار دلار هزینه کنید. البته در صورتی که همیشه بلیت اقتصادی تهیه کرده باشید. در ادامه چندین بلیط هواپیما بین شهری در مسیرهای پر رفت آمد و مهم را برای شما بررسی کرده ایم.

بلیت هواپیما تورنتو مونترال

یکی از مسیرهای پرتردد و مهم محسوب می شود. این مسیر چندین پرواز مختلف روزانه دارد. تقریبا روزانه 24 پرواز از مسیر تورنتو به مونترال انجام می شود. قیمت بلیط ها به دو کلاس اکونومی و بینیزنس کلاس تعلق دارد. تقریبا تمامی پرواز ها در کلاس اکونومی 381 دلار هستند و در کلاس بیزینی کلاس 988 دلار. البته در ساعاتی از روز قیمت ها متفاوت تر است از 380 دلار تا 1077 دلار.

بلیط هواپیما تورنتو کبک

از دیگر مسیرهای مهم بین دو ایالت اصلی به حساب می آید که روزانه 22 پرواز دارد. دو کلاس اکونومی و پرمیوم دارد. کلاس اکونومی از 328 دلار شروع می شود تا 361 دلار و کلاس پرمیموم از 801 دلار تا 901 دلار قیمت دارد.

بلیت مسیر هوایی تورنتو بریتیش کلمبیا

این مسیر هواپیمای روزانه ندارد و معمولا ساعت حرکت از تورنتو از 17 به بعد می باشد. 8 پرواز به سمت بریتیش کلمبیا انجام می شود که به دلیل مسافت بالای بین دو شهر تقریبا قیمت بالایی دارد. پرواز ها در سه کلاس اکونومی، پرمیوم و بیزینس کلاس هستند. قیمت اکونومی از 840 دلار آغاز می شود تا 1260 دلار و قیمت پرمیوم حدودا 1300 دلار است، همچنین قیمت پرواز بیزینس کلاس از 2300 دلار تا 2700 دلار است. گران ترین بلیط هواپیما بین شهری کانادا نیز مربوط به این مسیر هوایی است.

بلیط هوایی تورنتو انتاریو

این مسیر نیز تردد بالایی دارد و روزانه بیش از 9 هواپیما به مقصد انتاریو پرواز می کنند. مسافت بین دو ایالت چیزی نزدیک به 8 ساعت خواهد بود. قیمت کلاس اکونومی حدودا 360 دلار و قیمت بیزینس کلاس 620 دلار تا 1400 دلار است.

بلیت هوایی تورنتو نیاگارا

هیچ پرواز مستقیمی به سمت نیاگارا وجود ندارد. بنابراین نمی توانید از طریق هوایی به آبشار نیاگارا سفر کنید. راه بهتر این است که به بوفالو در آلبرتا بروید و از آن جا به سمت آبشار حرکت کنید. برای این کار چندین پرواز روزانه از تورنتو وجود دارد که قیمت آن بین 535 تا 2300 دلار است.

بلیت هواپیما تورنتو آلبرتا ( کلگری )

برای سفر به کلگری تقریبا 19 هواپیما وجود دارد. مسافت بین دو شهر تقریبا 4 ساعت طول می کشد و قیمت بلیت ها هم در کلاس اقتصادی 590 تا 1000 دلار است. در کلاس پرمیوم 814 دلار است و در بیزینس کلاس از 1100 تا 2400 دلار.

مسیر حداقل قیمت ( دلار) حداکثر قیمت ( دلار )
تورنتو -مونترال 380 1070
تورنتو- کبک 328 901
تورنتو- بریتیش کلمبیا 840 2700
تورنتو – انتاریو 360 1400
تورنتو- نیاگارا 535 2300
تورنتو – آلبرتا 590 2400

 

چگونه می توانیم بلیت هواپیما بین شهری ارزان تر تهیه کنیم؟

با وجود قیمت های بالا امکان دریافت تخفیف دارید. ما یک سیستم جالب به شما معرفی می کنیم. بلیط هواپیما بین شهری در کانادا مانند دیگر کشورها توسط ارائه دهندگان خدمات بسیار زیادی عرضه می شود. یعنی امکان رزرو بلیت از صدها شرکت مختلف را دارید. بسیاری از این شرکت ها برای جذب مشتری خدمات جالبی ارائه می دهند. یکی از این خدمات ضمانت قیمت بلیت است. به این معناست که شما یک بلیت هوایی با قیمت 600 دلار تهیه می کنید. در صورتی که تا لحظه پرواز قیمت ها کاهش پیدا کند شرکت موظف است که مابه التفاوت قیمت بلیط را به حساب اعتباری شما عودت دهد. بنابراین اگر از این شرکت ها خرید کنید احتمالا سفر ارزان تری خواهید داشت. راه دیگر این که از تخفیف های آنی استفاده کنید.

با این حال یک راه غیر شانسی دیگر هم وجود دارد. فرض کنید قصد دارید برای یک سفر چند روزه از تورنتو به کلگری بروید. اگر ساعت پرواز خود را بر اساس قیمت بلیط تنظیم کنید یک سفر ارزان خواهید داشت. مثلا می توانید یک بلیط اقتصادی با قیمت 590 دلار ( در صورتی که تخفیف نگرفته باشید ) تهیه کنید نه این که 1000 دلار برای همان کلاس بپردازید. بنابراین تنظیم کردن ساعت دقیق پرواز هم اهمیت دارد.

برای رزو بلیت یا تعیین قیمت و ساعت پرواز در دیگر مسیرهای بین شهری می توانید به سایت www.aircanada.com مراجعه نمایید.

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا