آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

اشتباهات رایج تلفظی در انگلیسی + 🗣️ فایل صوتی

تلفظ بعضی از صداها در کلمات انگلیسی می توانند چالش بزرگی برای فارسی زبان ها باشند. به خصوص که بعضی از این صداها در زبان فارسی وجود ندارند. یاد گرفتن تلفظ صحیح به ویژه برای زبان آموزان بزرگسال می تواند چالش بزرگی محسوب شود. هر چند هیچ کاری نشد ندارد. در این مقاله قصد داریم به اشتباهات رایج تلفظی در انگلیسی اشاره کنیم. تلفظ هایی که ممکن است شما هم تا به این لحظه درست بیان نکرده باشید. با ما همراه باشید.

اشتباه گرفتن دو صدای v و w

سعی کنید که صدای “و” را تلفظ کنید. برای تلفظ این صدا دندان های بالایی شما پشت لب هایی پایینی را لمس می کند. این نوع تلفظ دقیقا مناسب ادا کردن صدای v در انگلیسی است ولی باید توجه داشته باشید که حرف w در کلماتی مانند was و یا what به این شکل تلفظ نمی شود. این نوع تلفظ w در فارسی وجود ندارد و به همین دلیل است که آن ها را با هم اشتباه می گیرید. برای تلفظ این صدا کافی است که کمی لب های خود را به موازات هم قرار دهید ولی اجازه ندهید که دندان ها و لب هایتان با هم تماس پیدا کنید. موقع تلفظ این صدا لب های شما کمی از هم فاصله دارد.

به فایل های صوتی زیر که دو صدا در آن ها تلفظ شده است گوش دهید:

Vest

West

اشتباه تلفظ کردن th

خیلی از افراد این دو حرف را به عنوان “ت” و “د” تلفظ می کنند ولی در حقیقت صدای آن مشابه “ث” و “ذ” در عربی است. برای تلفظ هر دو کافی است که نوک زبان خود را پشت ردیف دندان های بالایی قرار دهید.

به فایل های صوتی زیر گوش دهید:

Earth

Thief

اضافه کردن مصوت های زیاد به consonant cluster ها

اول از همه باید مشخص کنیم که consonant clusters دقیقا چه هستند. زمانی که دو یا چند صدای صامت پشت سر یک دیگر قرار بگیرد یک consonant cluster به وجود می آید. دقیقا مانند کلمه street که در آن سه حرف صامت str چنین گروهی را ایجاد کرده اند.

خیلی از افراد به انتها یا وسط این گروه کلمات یک صدای مصوت اضافه می کنند که وجود آن ضروری نیست. مثلا می گویند “اِستریت” در حالی که تلفظ صحیح می شود “ستریت”. به عنوان یک مثال دیگر کلمه tree را در نظر بگیرید. نباید گفت “تیری” باید گفت “تری”.

به فایل های صوتی زیر گوش دهید:

Street

Tree

تلفظ اشتباه r

در زبان فارسی برای تلفظ صدای “ر” زبان را به شکل گرد شده به عقب دهن می بریم و آن را به سقف دهان می چسبانیم. این در حالی است که در انگلیسی انجام این کار فقط به تلفظ اشتباه صدای “ر” می انجامد. در انگلیسی زبان جلوی دهان باقی می ماند و حتی با سقف دهان هم تماس پیدا نمی کند. سعی کنید یک بار بدون به عقب چرخاندن زبان در دهانتان این صدا را تلفظ کنید. اشتباهات رایج تلفظی در انگلیسی

به فایل های صوتی زیر گوش دهید:

Red

True

نادیده گرفتن صدای شوآ

صدای مصوت شوآ پرکاربردترین صدای انگلیسی است که تقریبا همه جا سر و کله اش پیدا می شود. فارسی زبان ها عادت دارند که آن را به عنوان یک صدای “اِ” قوی تلفظ کنند. در حالی که شوآ صدایی بسیار ضعیف و بدون استرسی در انگلیسی محسوب می شود. برای رسیدن به درک بهتر از این نوع صدا مقاله “نحوه تلفظ صحیح شوآ در انگلیسی” را مطالعه کنید.

همچنین پیشنهاد می کنیم که مقاله های زیر را که در ارتباط با مبحث تلفظ در زبان انگلیسی هستند مطالعه کنید:

قوانین intonation در زبان انگلیسی

 ش

قوانین استرس کلمات در زبان انگلیسی

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کارشناسان ثبت نام زبان
×