آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]کمک آموزشی زبان انگلیسی

معرفی فیلم های رمانتیک کمدی کریسمسی: 🎄🎅 کریسمس با طعم انگلیسی!

فیلم های کریسمسی رمانتیک کمدی چندان آوازه خوبی ندارند. همه از آن ها به عنوان کلیشه ای و بدون هیچ خلاقیتی نام می برند. فیلم هایی که تقریبا داستان های مشابهی دارند و راوی عشق هایی عمیقی هستند که در طول مدت تعطیلات کریسمس بین دو فرد شکل می گیرند و با رسیدن این دو به یک دیگر همه چیز به خوبی و خوشی پایان می پذیرد. هر چند فیلم هایی نیز هستند که ممکن است کمی از این روایت گویی فاصله بگیرند و کمی خلاقانه تر باشند. با وجود شهرت منفی این فیلم ها مخاطبان آن ها چندان کم نیستند. خانواده ها در ایام کریسمس دور هم جمع می شوند و در حالی که مشغول گپ و گفت و لذت بردن از غذاهای کریسمسی هستند یکی از این فیلم ها را پخش می کنند. محبوبیت آن به حدی است که نتفلیکس هر ساله تولید یک فیلم مخصوص دوران تعطیلات را در برنامه داشته باشد و شبکه هایی مثل هالمارک بی وقفه به دنبال سناریوهای تکراری خود بروند. در ادامه سری مقاله های آموزش گام به گام زبان انگلیسی در این مقاله علاوه بر معرفی بعضی از واژگان مرتبط با این موضوع به معرفی گروهی از این فیلم ها نیز می پردازیم. اگر از افرادی هستید که از وایب کریسمسی لذت می برید ممکن است که این فیلم ها بتوانند کمی شادی به شما تزریق کنند. فیلم های رمانتیک کمدی کریسمسی

معرفی گروهی از واژگان مرتبط با فیلم های کریسمسی

در انگلیسی از فیلم هایی که مرتبط با حال و هوای کریسمس باشند تحت عنوان Christams movies  یاد می شود؛ حالا اگر بخواهیم به شکل مخصوص به فیلم های رمانتیک کمدی کریسمسی اشاره کنیم بیشتر عبارت holiday rom-coms (romantic comedies) به گوشتان می خورد.

I don’t think someone who’s watched five holiday rom-coms in a single day can be fine. Are you sure you don’t need to talk to someone?

(فکر نمی کنم کسی که در عرض یک روز پنج تا فیلم رمانتیک کمدی کریسمسی نگاه کرده حالش خوب باشه. مطمئنی که نیازی نداری با کسی حرف بزنی؟)

یکی از کلماتی که اغلب برای توصیف این دسته از فیلم ها به کار می رود cheesy است. به نحوی می توان گفت که این کلمه معادل “آبکی” در فارسی است و به کتاب ها و فیلم هایی اشاره دارد که هر چند بامزه هستند ولی به شکل خجالت آوری فاقد هرگونه خلاقیت و معنای عمیقی هستند. زمانی که به سراغ این دسته از کتاب ها و فیلم ها می روید باید آماده باشید تا عقل و منطق را کنار بگذارید و هر چیزی که به عنوان داستان به خورد شما داده می شود را قبول کنید.

What I need to do is that you watch a cheesy holiday rom-com with me on Christmas Eves. I know it’s a cliché but these movies help me relax.

(چیزی که نیاز دارم اینه که شب کریسمس با من یه فیلم رمانتیک کمدی آبکی نگاه کنی. می دونم که کلیشه ایه ولی این فیلم ها بهم کمک می کنند که ریلکس کنم.)

لیست فیلم های کمدی عاشقانه کریسمی

در ادامه می توانید پیشنهاداتی برای فیلم های کمدی عاشقانه کریسمی که در سال های اخیر منتشر شده اند ببینید:

A Christmas Prince

A Christmas-Prince

فیلم “شاهزاده کریسمس” سال 2017 روی پلتفورم نتفلیکس منتشر شد و موفقیت به شکلی قابل توجه بود که طی سال های بعد ساخت دو دنباله (sequel) برای آن نیز در دستور کار قرار گرفت. نام این دو دنبال A Christmas Prince: The Royal Wedding و A Christmas Prince: The Royal Baby است. فیلم داستان امبر مور را روایت می کند. دختر جوانی ساکن نیویورک که در آرزوی دنبال کردن حرفه روزنامه نگاری است و حالا فرصتی برای او به دست می آید که با سفر به پادشاهی آلدوویا در کنفرانس خبری شاهزاده ریچارد که پس از مرگ پدرش قرار است به زودی به عنوان پادشاه تاج گذاری کند حضور داشته باشد. امبر امیدوار است که پوشش این برنامه بتواند راهی برای پیشرفت او در دنیای روزنامه نگاری باز کند؛ به همین دلیل وقتی که کارکنان قصر به اشتباه فکر می کنند که او در حقیقت پرستار جدید خواهر کوچک تر شاهزاده ریچارد است او سعی نمی کند که اشتباه آن ها را تصحیح کند تا بتواند به شکل مخفیانه با خانواده سلطنتی در ارتباط باشد و درباره آن ها مقاله ای بنویسد.

The Princess Switch

the princess switch

“شاهزاده وارونه” سه گانه دیگری از نتفلیکس است که مثل “شاهزاده کریسمس” بر روی عشق سلطنتی متمرکز شده. نام دنباله های فیلم اول به ترتیب The Princess Switch: Switched Again و The Princess switch: Romancing the Star می باشد. این فیلم داستان شیرینی پز جوان آمریکایی استیسی را دنبال می کند که برای شرکت در مسابقه کیک پزی پادشاهی یک کشور کوچک اروپایی به نام بلگرویا پذیرفته می شود. در آنجا او به شکل اتفاقی با دوشس مونتینارو ملاقات می کند که قرار است به زودی به شاهزاده ادوارد ازدواج کرده و پرنسس کشور شود. این دو متوجه می شوند که به شکل غیرقابل توضیحی از نظر ظاهری به یک دیگر شباهت دارند. دوشس مونتینارو که دلش می خواهد کمی از فضای قصر فاصله بگیرد به استیسی پیشنهاد می کند که برای چند روزی جای خود را با یک دیگر عوض کنند و پیش از مسابقه آشپزی هر کدام به هویت اصلی خود برگردد.

Love Hard

love hard

روایت کریسمسی دیگری از نتفلیکس که نگاهی دارد به عشق های مجازی. در این فیلم نینا دوبرو که برای بازی در نقش الینا در سریال خاطرات خون آشام مشهور است نقش خبرنگاری را بازی می کند که پس از آشنایی با مردی از طریق یک برنامه دوست یابی به نیویورک سفر می کند تا او را ببیند. در آنجا متوجه می شود که این مرد تمام مدت در حال دروغ گفتن به او بوده و به جای استفاده از عکس های خود از عکس های دوست خوش تیپش برای اغفال ناتالی استفاده می کرده است. جاش با دیدن اینکه تا چه ناتالی از دست او عصبانی است به او پیشنهاد یک معامله را می دهد: اگر ناتالی در طول تعطیلات کریسمس جلوی خانواده جاش تظاهر کند که دوست دختر اوست جاش در عوض او را با دوستش آشنا می کند.

Falling for Christmas

falling for christmas

بعد از سال ها دوری از دنیای بازیگری لینزی لوهان در سال 2022 با این فیلم رمانتیک کمدی به صفحه نتفلکیس برگشته است. سیرا تنها فرزند و وارث لوس یک هتل دار بزرگ آمریکایی است که پس از اینکه هنگام اسکی کردن دچار آسیب می شود و به خاطر ضربه به سر حافظه خود را به شکل موقت از دست می دهد تعطیلات کریسمس را در یک هتل تفریح گاه اسکی کوچک در کنار خانواده جیک می گذراند تا خانواده اش پیدا شوند. جیک مردی مجرد است که چندین سال قبل همسر خود را از دست داده و حالا برای ادای دین به همسر خود همراه با دخترکوچکش و مادرزنش مشغول اداره تفریح گاه هستند که برای چند نسل متمادی در خانواده همسرش نگه داشته شده است. مشکلات مالی متعدد تفریح گاه کوچک آن ها را با بحران جدی مواجه کرده و به همین دلیل جیک پس از ناامیدی به دنبال فروختن همیشگی این اقامتگاه کوچک است که سرولکه سیرا پیدا می شود.

Last Christmas

last christmas

فیلم “آخرین کریسمس” مخلوطی عجیب از شادی و غم است. روایت فیلم درباره کیت دختر جوان پردردسری است که پس از سال ها دست و پنجه نرم کردن با مشکل قلبی پس از پیوند قلب توانسته به زندگی برگردد و حالا در شهر لندن در یک مغازه مخصوص فروش لوازم کریسمس کار می کند. با این حال پس از بازگشت مجدد به زندگی عادی او نمی تواند از دردسر دوری کند و رابطه سردی با خانواده خود دارد. در این میان او با مرد رازآمیزی آشنا می شود که دید او را نسبت به دنیا دستخوش تغییر می کند.

Holidate

holidate

این فیلم درباره دختر جوانی به نام اسلوین است که به خاطر مجرد بودن به شکل مداوم مورد سرزنش خانواده خود قرار می گیرد. تلاش های مادرش برای معرفی او به مردان جوان او را به شدت به ستوه آورده. به همین دلیل برای فرار از تلاش بقیه برای پیدا کردن همسری برای او وارد معامله ای با مردی به نام جکسون می شود. آن ها قرار می گذارند که فقط تعطیلات کریسمس را به عنوان دیت یک دیگر در مجلس های خانوادگی یک دیگر ظاهر شوند تا خانواده ها دست از فشار آوردن بر آن ها بردارند.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارشناسان ثبت نام زبان
×