دانستنی های ترکیه

راهنمای اجاره خانه در استانبول + نکات اجاره خانه در استانبول

راهنمای اجاره خانه در استانبول یکی از مواد مهم در مهاجرت به کشور ترکیه است . اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید باید بدانید که شهر استانبول از

شهر های بزرگ و پر جمعیتی است که هزینه اجاره خانه کمی زیاد است و به همین نسبت شانس پیدا کردن کار نیز بیشتر است .

برای آشنایی با مکانهای دیدنی مارماریس ترکیه کلیک کنید

راهنمای اجاره خانه در استانبول (رهن خانه )

در کشور ترکیه امکان رهن  یک خانه را ندارید یعنی یا یک خانه را اجاره و یا یک خانه را خریداری می کنید . و خبر خوب این استکه بر خلاف کشور مان ایران شما نیاز مند پول هنگفتی برای پیش پرداخت به صاحب خانه نیستید .و تنها یک یا دو اجاره را پرداخت می کنید .

در صورتی که خانه را به صورت مبله اجاره کنید باید دو کرایه را به صاحب خانه پرداخت کنید و در صورتی که بدون وسایل اجاره کنید .شما باید یک کرایه را به صحاب خانه پرداخت کنید .

در کشور ترکیه به پول پیشی که به صاحب خانه پرداخت می کنید دپوزیت می گویند و اما نکته ای مهم  بر خلاف ایران شما اجاره هرماه را در ابتدای آن ماه پرداخت می کنید نه در پایان ماه .

اما لازم به ذکر است که خرید خانه در کشوزر ترکیه نسبت به ایران پایین تر بوده و شما با مبلغ 900 میلیون تومان  و البته در ستال 2022 می توانید یک خانه یک خوابه در شهر استانبول بخرید .

قیمت متوسط برای خرید هر متر مربع در شهر استانبول

۱۵۰۰۰ لیر ( ۳۰ میلیون تومان به پول ایران)

 قیمت اجاره  آپارتمان در استانبول چقدر است ؟

در صورتی که بخواهید یک خانه در مدت زمان کمتر از یک سال را اجاره کنید ، قیمت این اجاره از ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ لیر در ماه خواهد بود و در صورتی که قصد داشته باشید در مدت زمان یک سال خانه ای را اجاره کنید مبلغ این اجاره ۳۰۰۰ لیر خواهد بود که البته شامل هزینه آب و برق و آیدات نیز خواهد بود.

قیمت اجاره خانه در ترکیه

چگونه یک خانه درکشور ترکیه اجاره کنیم ؟

بعد از عقد قرار داد و امضای اجاره نامه شما باید به تغییر نام قبوض اقدام کنید . اما این تغییر نام برای چیست ؟ این تغییرر نام برای انتقال مسئولیت بدهی ها از صاحب قبلی به شما می باشد.

برای پرداخت اجاره خانه بهتر است بصورت ماهانه و از طریق حساب بانکی خودتان به حساب صاحب خانه واریز شود.

نکته : قبل از اجاره خانه حتما برای افتتاح حساب بانکی خود اقدام کنید .

راهنمای اجاره خانه در استانبول

 اقامت از طریق اجاره خانه در ترکیه اماکان پذیر است ؟

با توجه به این که اداره مهاجرت به خانه هایی در بعضی از مناطق اقامت نخواهد داد، بنابراین حتما به محل و ادرس دقیق خانه دقت کنید .

مثلا در این مناطق در استانبول یعنی فاتیح و اسنیورت  و بعضی از مناطقی که خارجیان زیادی زندگی می کنند ، اقامت تعلق نمی گیرد.

نکته : شانس دریافت اقامت از طریق اجاره خانه در سال 2022 حدود 30 الی 40 درصد است

دومین نکتهخ ای که باید در حین اجاره خانه دقت  داشنه باشید سند خانه می باشد درصورتی که سند خانه مشکلی داشته باشد شما نمی توانید اقامت خود را از این طریق دریافت کنید.

مثلا در استانبول بسیاری از آپارتمان ها در سند آنان تجاری قید شده ولی استفاده مسکونی دارند بنابراین حتما از مسکونی بودن واحد اطمینان پیدا کنید.

چه نکاتی در اجاره خانه در استانبول باید رعایت کنیم؟

دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی و مراکز خرید و بازارهای محلی و لوکشین ملک را به دقت بررسی و سپس انتخاب کنید.

قبل از ورود به خانه حتما با حضور صاحب خانه فیلمی از وسایل و دیوارهای خانه بگیرید که در پایان قرارداد به بهانه آسیب به اشیا منزل بتوانید دپوزیت خود را پس بگیرید.

در تنظیم اجاره نامه حتما مفاد قرارداد را بخوانید. با توجه به زبان ترکی بودن اجاره نامه حتما از موارد قرارداد توسط شخص امین مطلع شوید.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *