دانستنی های فرانسه

چگونه به کشور فرانسه مهاجرت کنیم؟ + انواع روشهای اقامت و مهاجرت

شرایط اقامت و مهاجرت به فرانسه

همان طور که در مقاله راه های مهاجرت و اقامت در فرانسه گفتیم، به طور کلی، از ۶ روش می توان به کشور فرانسه مهاجرت کرد. هر کدام از این راه ها شرایط خاص خود را دارا هستند که عبارت است از:

 1.  کار
 2.  تحصیل
 3. سرمایه گذاری
 4.  ازدواج
 5.  تولد
 6.  پناهندگی

به طور کلی، متقاضیان می توانند با اخذ ویزا کوتاه مدت و بلند مدت با یکی از روش های ذکر شده به فرانسه مهاجرت نمایند و با رعایت شرایط می توانند اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمایند.

آزمون تعیین سطح گاما

-شرایط مهاجرت به فرانسه

فرانسه، کشوری است که در اروپای غربی واقع شده و به عنوان یکی از قدرت های سیاسی، اقتصادی و صنعتی دنیا محسوب می شود. این کشور دانشگاه های معتبری را در خود جای داده است که نظر دانشجویان زیادی را به خود جلب کرده است. همچنین نرخ بیکاری پایین فرانسه، موجب شده متقاضیان زیادی برای اخذ ویزا کاری به این کشور مهاجرت کنند. راه های مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه، شرایط خاص خود را دارد. متقاضیان مهاجرت به این کشور قبل از هر اقدامی باید شرایط مهاجرت به فرانسه را بدانند.

 

-شرایط مهاجرت و اقامت در فرانسه از طریق کار

کار

یکی از روش های مهاجرت به فرانسه از طریق کار است. مهاجرت از طریق این روش کمی دشوار می باشد؛ چرا که متقاضیان باید شرایط زیر را دارا باشند:

 1. ارائه دعوت نامه از کارفرمای فرانسوی
 2. سن مناسب و بالای ۱۸ سال
 3. سابقه شغلی مطلوب
 4. اثبات تمکن مالی
 5. ارائه اسنادی که نشان دهد شرایط استخدام توسط دولت فرانسه تایید شده است
 6. اسنادی که نشان می دهد تست بازار کار توسط کارفرما انجام شده است

 

-شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت این کشور از طریق تحصیل است. متقاضیان با دارا بودن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور می توانند اقدام به اخذ ویزا تحصیلی نمایند. اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های فرانسه شرایط خاص خود را داراست که عبارت است از:

 • ارائه رزومه تحصیلی قوی
 • ارائه مدرک زبان
 • اثبات تمکن مالی

متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه باید مدارک خود را به دانشگاه های مورد نظر ارسال نمایند و در صورت تایید مدارک دانشجو توسط دانشگاه، نامه پذیرش تحصیلی برای وی ارسال می گردد. دانشجو می تواند پس از اخذ پذیرش به سفارت مراجعه کرده و ویزا تحصیلی دریافت نماید.

متقاضیانی که از دانشگاه های فرانسه فارغ التحصیل شده اند، می توانند پس از تحصیل به مدت ۱ سال در این کشور اقامت بدون تمدید داشته باشند. همچنین می توانند با پیدا کردن شغل مناسبی، اقامت این کشور را اخذ نمایند.

 

-شرایط اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

یکی از راحت ترین و پر هزینه ترین روش های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری است. متقاضیان می توانند با کارآفرینی، ثبت شرکت، خرید ملک و… در فرانسه سرمایه گذاری نمایند. یکی از روش های سرمایه گذاری در فرانسه، روش تمکن مالی یا خود حمایتی است. شرایط استفاده از روش خود حمایتی عبارت است از:

 • دارا بودن ۴۰ هزار یورو سرمایه اولیه
 • علاوه بر سرمایه اولیه، ۲۰ هزار یورو برای همسر
 • به ازای هر فرزند هم ۱۰ هزار یورو

متقاضیان در این روش می توانند اموال خود را در حساب هایشان در ایران نیز نگهداری کنند.

-شرایط اقامت در فرانسه از طریق ازدواج

ازدواج

از دیگر روش های مهاجرت به فرانسه، ازدواج با یکی از شهروندان این کشور است. متقاضیان می توانند با سفر به کشور فرانسه با یکی از شهروندان این کشور ازدواج نمایند. البته به علت سو استفاده های برخی از متقاضیان از این روش، قوانین و شرایطی برای ازدواج با شهروندان فرانسوی وضع شده است.

 • افراد باید اثبات نمایند که ازدواج شان صوری نیست
 • هنگام اخذ تابعیت، متقاضی نباید از همسرش جدا شده باشد
 • متقاضی، مهارت خوبی در زبان فرانسوی پیدا کرده باشد
 • همسر متقاضی تابعیت فرانسه را دارا باشد و آن را حفظ کند

-شرایط مهاجرت و اقامت در فرانسه از طریق تولد

یکی از راه های مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند است. به طور کلی، سیستم تولد در تمامی کشور ها به دو دسته سیستم خاک و سیستم خون تقسیم می شود. فرانسه کشوری است که از سیستم خون تبعیت می کند. شرایط این سیستم عبارت است از:

 • یکی از والدین کودک تابعیت فرانسه را دارا باشد
 • کودک تازه متولد شده پدر و مادری نداشته باشد
 • کودکی که سنش به ۱۸ سالگی رسیده است و از ۱۱ سالگی در فرانسه زندگی کرده است
 • کودکی که سن ۱۳ تا ۱۶ ساله را دارد در صورتی تابعیت اخذ می کند که از ۸ سالگی مقیم فرانسه بوده باشد

-مهاجرت شرایط خاص فرانسه

کشور فرانسه در زمینه طرح‌های سودآور بسیار قدرتمند ظاهر شده است و همین‌که ثابت نمایید از نظر ایده، نو و غیر تکراری هستید و ایده شما می‌تواند در زمان کمی به نتیجه ایده آل برسد می‌تواند برای دولت فرانسه بسیار ارزشمند باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق کارآفرینی نیاز به حضور همیشگی شما در این کشور ندارد. شما نیاز به مهارت‌های زبانی نخواهید داشت. برای اینکار در ابتدا باید ثبت شرکت صورت پذیرد و افرادی با تعداد مشخص در شرکت شروع به فعالیت نمایند.

می‌توانید خودتان رییس باشید و یا فرد دیگری رییس شرکت شما محسوب شود. درهرصورت بستر کارآفرینی در فرانسه به‌سادگی فراهم‌ شده است. این روش در ابتدا در وضعیت غیر سودگرانه برای شما خواهد بود اما پس از دو دوره گردش می‌توانید به اقامت دائم این کشور و درآمدزایی خوب فکر نمایید.

یک نمونه مثال در این زمینه برای شفاف‌سازی بیشتر خواهیم زد. سرمایه‌گذاری ده میلیون یوروی در زمینه‌های صنعتی و تجاری می‌تواند یک‌روند کارآفرینی بلندمدت محسوب شود که برای افرادی که در شرکت‌ها دارای سی درصد سرمایه هستند گزینه خوبی است. برای مهاجرت به فرانسه از طریق کارآفرینی نباید محکومیت‌های کیفری داشته باشید.

شرایط مهاجرت و اقامت در فرانسه از طریق پناهندگی

یکی از روش های خطرناک مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی است. در این روش متقاضی در کشور مبدا مورد اذیت و آزار نظامی، سیاسی، نژادی و فرهنگی قرار گرفته و جان و مالش در خطر افتاده است. در این شرایط طبق قواعد کنوانسیون ۱۹۵۱ پناهندگی سازمان ملل، متقاضی می تواند درخواست پناهندگی در کشور دیگری را کند. قوانین  پناهندگی در فرانسه امروزه بسیار سختگیرانه تر از قبل شده است. همچنین افزایش درخواست پناهندگی موجب شده است پاسخ اکثر درخواست ها منفی باشد.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا