آموزش زبان چینی رایگان از صفر + فیلم و تلفظ (گام به گام)

معرفی خود در زبان چینی – آموزش اصطلاحات معرفی خود در زبان چینی + تصاویر + صوت

 

در ادامه ی آموزش رایگان زبان چینی میخوایم یاد بگیریم چطور خودمون رو در زبان چینی معرفی کنیم.معرفی خود در زبان چینی یه مبحث خیلی ساده و در عین حال مهم و بسیار کاربردیه.امروز قراره یاد بگیریم چطور خودمون رو به زبان چینی معرفی کنیم. برای یادگیری خیلی از زبان ها اینکه چطور خودمونو معرفی کنیم جزء اولین مباحثیه که یاد میگیریم. اما متاسفانه همیشه به ما یه چیز کلی رو یاد میدن . یه ساختار کلی برای اینکه ما خودمونو معرفی کنیم. اما این درست نیست.

آزمون تعیین سطح گاما

شما همین زبان فارسی رو در نظر بگیرید . ما متناسب با موقعیت و شرایطی که در اون قرار داریم روش های مختلفی رو برای معرفی خودمون انتخاب میکنیم. مثلا شما اگر بخواید با کسی دوست بشید یا همکلاسی جدیدی داشته باشید قطعا مثل وقتی که برای مصاحبه به یه شرکت رفتید یا توی یه جمع رسمی هستید خودتونو معرفی نمیکنید.

ما باید بدونیم توی چه موقعیتی از چه روشی برای معرفی خودمون استفاده کنیم. جملات درست و ساختار های متناسب رو یاد بگیریم و با در کنار هم قرار دادن درست اونها در کنار هم به بهترین روش خودمونو معرفی کنیم.این چیزیه که من سعی دارم توی این مقاله بهتون یاد بدیم.

باهم دو نوع معرفی رسمی و غیر رسمی در زبان چینی رو یاد خواهیم گرفت. با اصطلاحات و جملات درست معرفی خود در زبان چینی آشنا میشیم . و بهتون یاد میدیم چطور بتونید با یک معرفی زیبا و ساده بهترین باز خورد رو از خودتون به جا بگذارید.

چطور خودمون رو به چینی معرفی کنیم؟(نگاه کلی)

در زبان چینی به معرفی خود自我介绍 (zìwǒ jièshào) میگن. از لحاظ تئوری معرفی خود  در زبان چینی نباید کار خیلی سختی باشه. اول سلام میکنیم، بعد اسممون رو میگیم و در آخر هم یکم راجب خودمون صحبت میکنیم. با این حال شما باید با تفاوت های فرهنگی و مفاهیم منحصر به فرد در زبان چینی آشنا بشید. چون برای ایجاد یه بازخورد مثبت فقط یک بار فرصت دارید.

ما در بخش های مختلف بهتون یاد میدیم چطور خودتون رو معرفی کنید. وقتی تو یه محیط دوستانه، آموزشی یا تجاری هستید از چه اصطلاحی استفاده کنید. پس تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

طبق روند همیشگیمون بیاید اول تلفظ و نوشتن کاراکتر介绍” jièshào” رو یاد بگیریم.

نوشتن کاراکتر介در زبان چینی:

آموزش نوشتن در زبان چینی
آموزش نوشتن در زبان چینی

 

نوشتن کاراکتر绍 در زبان چینی:

آموزش نوشتن در زبان چینی
آموزش نوشتن در زبان چینی

 

تلفظ介绍” jièshào” در زبان چینی:


مقدمه اولیه معرفی خود در زبان چینی:

یه نکته کلی هست که غالبا برای معرفی در هر نوع جمعی ضروریه. اول اینکه اصلا خجالت نکشید. یه لبخند ملیح بزنید و دستتون برای دست دادن با فرد مقابل دراز کنید و پاسخ مناسب و متناسب با شراط رو بدید.

ما سه اصل کلی برای مقدمه اولیه معرفی خود در زبان چینی داریم که تک تک براتون توضیح میدیم.

  • شروع معرفی خود در زبان چینی با یک سلام

برای سلام کردن در زبان چینی حواستون باشه که از واژه ی متناسب با موقعیت استفاده کنید. اگر جمع دوستانه هست پس دوستانه سلام کنید. اگر رسمیه مبادی آداب رو رعایت کنید و اصطلاحات مناسب به کار ببرید. ما قبلا توی مقاله ی احوالپرسی در زبان چینی به صورت مفصل با انواع سلام کردن در زبان چینی آشنا شدیم و یاد گرفتیم هر کدوم مناسب چه موقعیتی هستن. پس حتما یه فلش بک به مقاله احوالپرسی در زبان چینی بزنید.

 

  • گفتن نام و معرفی خود در زبان چینی

دومین کاری که بعد از سلام کردن باید انجام بدید اینه که خودتون رو معرفی کنید. ما چهارتا ساختار برای گفتن اسممون در زبان چینی داریم:

  1. 我叫… (Wǒ jiào …)

این ساختار معمول ترین برای برای گفتن اسمتون در زبان چینیه. بیشتر برای جمع های غیر رسمی و دوستانه مناسبه . گزینه خوبی برای جمع های رسمی نیست. برای این ساختار در جای خالی اسمتون رو قرار بدید.

  1. 我的名字叫… (Wǒ de míngzi jiào …)

اگر حس کردید دوست دارید از جمله ی طولانی تری برای معرفی خودتون استفاده کنید این ساختار جایگزین مناسبی برای گزینه اوله. شما میتونید در جای خالی فقط اسمتون یا اسمتون به همراه نام خانوادگیتون ذو قرار بدید.برای محیط های رسمی هم گزینه ی معقولیه که میتونید استفاده کنید.

  1. 我是… (Wǒ shì )

آسون ترین روش برای معرفی خود در زبان چینیه . شاید خیلی ساده به نظر بیاد اما کاملا قابل قبوله . در جای خای اسم خودتون رو قرار بدید.

  1. 我姓… (Wǒ xìng …)

این ساختار معرفی خود در زبان چینی برای وقتاییه که شما میخواید نام خانوادگیتون رو بگید. پس  میشه گفت برای جمع های رسمی مورد استفاده قرار میگیره. به جای جای خالی نام خانوادگی خودتون رو قرار بدید.

بهتون توصیه میکنم اگر هنوز برای خودتون اسم و فامیل چینی انتخاب نکردید در اسرع وقت به دنبال یه اسم مناسب باشید.

 

  • ابراز خوشحالی از ملاقات با مخاطب

بعد از سلام کردن و معرفی خودتون به زبان چینی مودبانه ترین کار اینه که خوشحالی خودتون رو از ملاقات با مخطبتون بیان کنید.مثلا بگید “خیلی از ملاقات با شما خوشحال شدم” یا ” دیدن شما باعث افتخار بنده بود” .برای این کار اگر محیط ذسمی نیست میتونید بگید很高兴认识你 (Hěn gāoxìng rènshi nǐ) ، اگذ در محیط رسمی هستید میتونید بگید很高兴认识您 (Hěn gāoxìng rènshi nín) . و اگر مخاطبتون یک جمعه نه یک فرد میتونید بگید  很高兴认识大家 (Hěn gāoxìng rènshi dàjiā) .

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
واتساپ و تلفن آموزشگاه زبان چینی
×