آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

تفاوت less و fewer در زبان انگلیسی + 💡 مثال های متعدد و استثناها

در ادامه آموزش رایگان زبان انگلیسی از ابتدا ، در این مقاله به معرفی تفاوت  less و fewer در زبان انگلیسی می پردازیم و نحوه استفاده از هر یک را شرح می دهیم.

تصمیم بین انتخاب less و fewer می تواند چالش برانگیز باشد. ممکن است از خودتان بپرسید که آیا این دو هم معنی هستند؟ آیا تفاوتی بین آن ها وجود دارد؟ چه قواعدی استفاده از آن ها را متاثر می کند. در این مقاله به جنبه های مختلف استفاده از less و fewer در زبان انگلیسی اشاره می کنیم و به قوانینی می پردازیم که به شما کمک می کند تصمیم درستی درباره هر یک اتخاذ کنید.

این دو کلمه از جمله کلمه های قیاسی در زبان انگلیسی هستند و در تضاد مستقیم با more قرار می گیرند. کلمه more کلمه ای قیاسی است که به مقدار یا تعداد بیشتری از چیزی اشاره می کند بدون اینکه به قابل شمارش بودن یا غیرقابل شمارش بودن آن اشاره ای داشته باشد. منظور از کلمه قیاسی کلمه ای است که برای ساخت صفت های قیاسی در زبان انگلیسی استفاده می شود.

I’d like more coffee, please.

I wish more people would come to the party.

تفاوت less و fewer: وجه تمایز اصلی

دقیقا همین جاست که تفاوت بین less و fewer مشخص می شود. کلمه less به مقدار چیزی اشاره می کند و به همین دلیل جایز است که از آن پیش از اسم های غیرقابل شمارش استفاده کرد. در حالی که کلمه fewer به تعداد چیزی اشاره می کند و باید آن را پیش از اسم های قابل شمارش به کار برد.

به مثال های زیر دقت کنید:

I have less work this week, so we can hang out.

I think you should be fewer cookies. It’s not good for you to eat a lot of sweet things.

less vs. fewer

تفاوت less و fewer: استثناها

نکته چالش برانگیز ماجرا زمانی شروع می شود که متوجه می شویم درباره این قانون که می تواند همه چیز را ساده کنید، استثناهایی هم وجود دارد. این استثنا زمانی رخ می دهد که از less برای اشاره به مواردی که به شکل استاندارد قابل شمارش هستند استفاده می کنیم.

این استثناها شامل موارد زیر هستند:

اشاره به پول:

I have less than five dollars.

اشاره به زمان:

I’ll see you in less than five minutes.

The last time I saw her was a bit less than two years ago.

اشاره به مسافت:

We are less than five miles away from home.

اشاره به داده های آماری:

Less than 20,000 people live in this town.

به غیر از این موارد بهتر است که در نوشته های رسمی less را قبل از اسم های قابل شمارش قرار ندهید. یعنی در گفت و گوهای محاوره ای ممکن است با شکل های گسترده تری از شکستن قانون less قبل از اسم های غیرقابل شمارش مواجه شوید، ولی استفاده از آن ها هنگام نوشته های رسمی جایز نیست.

البته باید گفت که استثناهای این قانون در زبان انگلیسی خیلی فراتر از آنچه هستند که در اینجا مطرح کردیم ولی امکان دسته بندی همه آن ها به شکل کامل وجود ندارد. راه حل نهایی آن است که هنگام شنیدن چانک های مختلف زبان، ببییند که انتخاب کدام یک صحیح تر به نظر می رسد و سعی کنید از نمونه های مشابه رسمی تقلید کنید تا به راحتی تفاوت less و fewer را تشخیص دهید.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارشناسان ثبت نام زبان
×