دانستنی های فرانسه

معایب یا مشکلات زندگی در فرانسه برای مهاجرین

مشکلات زندگی در فرانسه برای ایرانیان

 

زندگی

آزمون تعیین سطح گاما

فرانسه یکی از قدیمی ترین و جذاب ترین کشورهای اروپایی است. محال است با فرهنگ مردم فرانسه آشنا شویم اما شیفته جذابیت های فرهنگی و طبیعی این کشور نشویم. کشوری که در ادبیات دنیا به سرزمین عاشقان معروف است. اما این تمامی فرانسه نیست. فرانسه برای تازه واردان معایب و مشکلاتی هم دارد. به دلیل تقضای زیاد عزیزانی که قصد دریافت اقامت فرانسه را دارند، در این مقاله قصد داریم مشکلات زندگی در فرانسه برای ایرانیان را بررسی کنیم.

مشکلات زندگی در پاریس و فرانسه، معایبی که دیده نمی شوند

فرانسه در سال های اخیر سعی کرده با روش های گوناگونی مانند اقامت تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه گذاری و کارآفرینی مستعدترین افراد تمام دنیا را به سمت خود جلب کند. اما پیش از اقدام برای دریافت اقامت این کشور بهتر است با معایب زندگی در فرانسه آشنا شویم:

زبان فرانسوی، چالش اول زندگی در پاریس

اولین چالش به مهاجرت به فرانسه، یادگیری زبان این کشور است. اگرچه در روش هایی مانند تمکن مالی فرانسه الزما نیازی به تسلط بر فرانسوی نیست. اما به هر حال وقتی قصد اقامت طولانی مدت در یک کشور خارجی را داریم، بایستی بتوانیم به راحتی با مردم این کشور ارتباط برقرار کنیم. زبان فرانسوی علی رغم همه جذابیت ها و شیوایی بی نظیرش اما برای بسیاری از افراد دشوار است. خصوصا آشنایی با لهجه های مختلف فرانسوی و اصطلاحات رایج این کشور کار را برای تازه واردان سخت تر نیز می کند. بنابراین افرادی که قصد مهاجرت و دریافت اقامت فرانسه را دارند، باید حتما پیش از رفتن فکری به حال یادگیری زبان فرانسوی کنند.

هزینه های بالای زندگی، شب های پاریس گران است

پاریس به عنوان قلب فرهنگی اروپا یکی از توریستی ترین نقاط فرانسه است. زندگی در پاریس و تمامی شهرهای فرانسه هزینه نسبتا بالایی دارد. به گونه ای که هزینه زندگی در فرانسه به نسبت کشوری مثل آلمان گاه به یک و نیم برابر نیز می رسد. در حقیقت باید بدانیم هزینه غذا، پوشاک و اجاره خانه در فرانسه بسیار بالا است و افرادی که قصد اقامت در این کشور زیبا را دارند بایستی خود را برای این شرایط آماده کنند. جدای از هزینه های بالا، بخش عمده ای درآمد افراد در فرانسه نیز باید به عنوان مالیات به دولت پرداخت شود. اگرچه دولت نیز در ازای دریافت مالیات، امکان تحصیل و خدمات درمانی را به طور رایگان فراهم کرده است. اما پرداخت مالیات بالا باید مورد توجه کسانی که قصد اقامت در این کشور را دارند، قرار بگیرد.

فرهنگ فرانسه، علایقی که ممکن است آزار دهنده باشد

مردم فرانسه فرهنگ خاصی خود را دارند. نمی توان انتظار داشت یک تازه وارد و مهاجر به فرانسه در همان ابتدا با همه علایق فرهنگی این کشور انطباق پیدا کند. در حقیقت در برخی شهرهای فرانسه، فرد ممکن است دچار چالش های مهاجرتی و فرهنگی شود. بنابراین حتما لازم است پیش از عزیمت به فرانسه با فرهنگ و علایق مردم این کشور آشنا شویم.

پیدا کردن دوستان فرانسوی

فرانسوی ها به اندازه مردم آمریکا یا انگلیس صمیمی نیستند. انگلستان فرهنگ بازی دارد. البته روش فرانسوی ها اشتباه نیست، اما متفاوت است. و این چیزی است که شاید مردم پیش بینی آن را نکنند. و وقتی شما به زبان محلی صحبت نمی کنید، بدیهی است که اوضاع سخت تر خواهد شد. اغلب مردم با ما تماس می گیرند زیرا نتوانسته اند دوستان خوبی مانند زمانی که در کشور خودشان بوده اند پیدا کنند.

مشکلات ارتباطی

تمام مشکلات مربوط به مهاجرت می توانند فشار جدی بر روابط ایجاد کنند، به همین دلیل است که بسیاری از مهاجران دیگر  تماس نمی گیرند و مراجعه حضوری را ترجیح می دهند. “زوجین غالباً درحالی به اینجا می آیند که تنها حامی یکدیگر هستند. ممکن است یکی از آنها با فرآیند مهاجرت راحت تر از دیگری کنار آمده باشد. بینشان به دلیل مشکلات فاصله بوجود آمده باشد. شاید یکی از آنها مجبور باشد از خانه کار کند و موقعیت حرفه ای که قبلاً داشته را نداشته باشد و …”

 

3/5 - (2 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا