دانستنی های آلمان

بورسیه های تحصیلی آلمان : کمک هزینه سازمانهای دولتی و نهادهای خصوصی

 

بورسیه های تحصیلی آلمان یا دولتی هستند که از طرف دولت آلمان ارائه می‌شوند و یا خصوصی هستند که توسط موسسات خاصی ارائه می شوند. رزومه تحصیلی خوب ،معدل بالا و ارائه مقاله شانس شما را برای دریافت این بورسیه ها افزایش می دهد.

آزمون تعیین سطح گاما

بورسیه های دولتی

DAAD

DAAD بزرگترین سازمان تامین مالی جهان برای تبادل بین المللی دانش آموزان و دانشمندان (Deutscher Akademischer Austauschdienst) است.

از زمان تأسیس آن در سال 1925، DAAD از حدود 2.6 میلیون دانشگاهی در آلمان و خارج از کشور حمایت کرده است. این سازمان به عنوان یک انجمن توسط دانشگاه ها و انجمن های دانشجویی آلمان پشتیبانی می شود. فعالیت های آن بسیار فراتر از اعطای بورسیه است: DAAD بین المللی شدن دانشگاه های آلمان را ترویج می کند، مطالعات آلمانی و زبان آلمانی را در خارج از کشور تقویت می کند، از کشورهای در حال توسعه در راه اندازی دانشگاه های با کارایی بالا حمایت می کند و به تصمیم گیرندگان در مورد آموزش، علوم خارجی و توسعه مشاوره می دهد.

بودجه عمدتاً از بودجه فدرال از وزارتخانه های مختلف، به ویژه از وزارت امور خارجه، اتحادیه اروپا و همچنین از شرکت ها، سازمان ها و دولت های خارجی تأمین می شود. دفتر مرکزی در بن است و DAAD همچنین دفتری در پایتخت در برلین دارد که برنامه هنرمندان مشهور برلین به آن وابسته است. شبکه ای از دفاتر شعب و مراکز اطلاعاتی با مهم ترین کشورهای شریک در تمام قاره ها ارتباط برقرار می کند و در محل مشاوره ارائه می دهد.

در سال 2020، DAAD، از جمله برنامه های اتحادیه اروپا، بیش از 110000 آلمانی و خارجی در سراسر جهان را تامین مالی کرد. این پیشنهاد از یک سال در خارج از کشور برای دانشجویان جوان تا تحصیل در مقطع دکترا، از دوره های کارآموزی تا دوره های سخنرانی، از بازدیدهای اطلاعاتی تا راه اندازی دانشگاه های خارج از کشور متغیر است. تصمیمات بودجه توسط کمیته های گزینش داوطلبانه و مستقل گرفته می شود. اعضای کمیته توسط هیئت مدیره DAAD بر اساس اصول خاصی منصوب می شوند. DAAD از فعالیت های بین المللی دانشگاه های آلمان با خدمات بازاریابی، انتشارات، رویدادها و آموزش پشتیبانی می کند.

BAföG

BAföG به چه معناست؟

BAföG (یا BerufsAusbildungsförderungsGesetz) یک حمایت مالی برای دانشجویان و دانش آموزان است. اما BAföG دقیقاً چیست و دقیقاً در مورد چیست؟

BAföG چیست؟

BAföG در اصل بودجه ای است که دانش آموزان و دانشجویانی را که حمایت مالی کمی از والدینشان دارند قادر به تحصیل می کند. اخیراً حداکثر نرخ های BAföG و همچنین معافیت های مالیاتی افزایش یافته است. در سیاست بحث های زیادی در مورد این واقعیت وجود دارد که به دلیل افزایش اجاره بها، حداکثر نرخ های BAföG باید حتی بیشتر افزایش یابد.

چرا باید برای BAföG درخواست بدهم؟
اول از همه: از هر 10 دانش آموزی که برای BAföG درخواست کرده بودند، 6 نفر بودجه دریافت می کردند. آزار دهنده است، اینطور نیست؟ پس حتما باید درخواست بدهید و امتحان کنید! علاوه بر این، نیمی از BAföG به دانش‌آموزان داده می‌شود و دانش‌آموزان حتی تمام بودجه را بدون بازپرداخت از دولت دریافت می‌کنند.

برای اینکه بتوانید BAföG را دریافت کنید، باید یک درخواست ارسال کنید. در این درخواست باید به سوالات زیادی در مورد وضعیت زندگی و درآمد خود و همچنین درآمد والدین خود پاسخ دهید.

اگر دفتر BAföG پس از آن تصمیم بگیرد که شما حق استفاده از BAföG را دارید، هر ماه مبلغ مشخصی به حسابتان واریز می شود.
پس از یک سال باید یک درخواست جدید، درخواست پیگیری ارسال کنید.

من مطمئن نیستم که آیا باید برای BAföG درخواست بدهم؟

اغلب این جمله را می شنویم: نمی خواهم زندگی کاری ام را با بدهی شروع کنم.

اما بهتر است با بدهی شروع کنید تا اینکه از تحصیل خود صرف نظر کنید، درست است؟ از هر پنج نفری که ترک تحصیل می کنند، یک نفر به دلیل اینکه دیگر نمی تواند هزینه های آن را تامین کند، به تحصیل پایان می دهد. قابل درک است که بالاخره درس خواندن و گذران زندگی یک بار مضاعف طاقت فرسا است! اما به یاد داشته باشید: نیمی از بودجه یک هدیه است و شما مجبور نیستید بیش از 10000 یورو بازپرداخت کنید!

و همانطور که قبلا در بالا توضیح داده شد، شما همچنین می توانید به طور متوسط ​​تا 450 یورو در ماه درآمد کسب کنید. دارایی های شما (از جمله دارایی های نقدی و پول موجود در حساب شما) ممکن است تا 8200 یورو افزایش یابد. و با آن می توانید دوباره برای بازپرداخت پول پس انداز کنید!

اما نکته مهم این است:
اگر متوجه شدید که مدرک تحصیلی مناسب نیست، پس باید سریع اقدام کنید! اگر قبل از ترم 4 تغییر رشته دهید، تا پایان دوره استاندارد خود به دریافت BAföG ادامه می دهید. اما اگر بعداً تغییر رشته دهید، ترم های اول در نظر گرفته می شود و تا پایان تحصیل شما BAföG وجود ندارد.

الزامات BAföG چیست؟

الزامات BAföG همیشه به نوع BAföG شما بستگی دارد. بیشتر اوقات، این الزامات مربوط به سن شما، نوع مدرسه ای است که در آن شرکت می کنید، اینکه آیا با والدین خود زندگی می کنید یا از قبل تنها هستید و غیره.

برای واجد شرایط بودن برای BAföG، ابتدا باید در دانشگاه یا کالج تحصیل کنید. سپس می توانید BAföG دانشجویی را درخواست کنید.

آیا می خواهید به خارج از کشور بروید، آنجا تحصیل کنید یا یک ترم در خارج از کشور بگذرانید؟ سپس می توانید برای BAföG در خارج از کشور درخواست دهید.

آیا قبلاً مدرک لیسانس دارید؟ سپس شما می توانید برای یک مدرک کارشناسی ارشد متوالی (اما نه تحصیلات بیشتر) حق دریافت BAföG را داشته باشید.

شما می توانید SchülerBAföG را در مدارس مختلف با یا بدون مدرک حرفه ای قبلی دریافت کنید. حتی اگر Abitur خود را در یک مدرسه شبانه بگذرانید، شما حق دریافت BAföG را دارید.

مقدار بودجه BAföG شخصی شما بستگی به درآمد والدین، درآمد خودتان، دارایی و سایر موارد مانند بیمه درمانی و محل زندگی شما دارد.

اِراسموس (Erasmus)

کمک هزینه اراسموس (از سال 2014/15 اراسموس پلاس) شما را در خارج از کشور در طول تحصیل پشتیبانی می کند. حتی می توانید اراسموس را در دوره کارشناسی ارشد دریافت کنید. شهریه دانشگاه اراسموس خارجی همیشه برای شما معاف خواهد بود. این بدان معنی است که شما می توانید در طول ترم تحصیلی خود در خارج از کشور کاملاً روی تحصیلات خود متمرکز شوید. در مقاله ما می توانید مزایای بیشتری از کمک مالی اراسموس و اینکه اراسموس واقعا چیست را بیابید.

کمک هزینه اراسموس

اگر درخواست اراسموس شما موفقیت آمیز بود، شما حق دریافت بودجه را دارید. بسته به گروه کشور، کمک هزینه اراسموس در حال حاضر به طور متوسط ​​390 یورو در ماه در می باشد. باید کاملاً برای شما روشن باشد که کمک هزینه اراسموس تنها می تواند بخشی از هزینه های مالی اقامت شما در خارج از کشور را تأمین نماید.

بورسیه اراسموس همچنین از یک دوره کارآموزی دو تا دوازده ماهه در خارج از کشور پشتیبانی می کند، که به موجب آن می توانید حتی برای چندین دوره کارآموزی در طول تحصیل خود بودجه دریافت کنید، تا زمانی که ثابت شود که دوره کارآموزی اراسموس مرتبط با تحصیل است. بودجه اراسموس برای کارآموزی از 250 یورو در ماه شروع می شود. اگر حقوق کارآموزی شما بیش از 1000 یورو در ماه باشد، دیگر نمی توانید از کمک هزینه اراسموس بهره مند شوید. ضمناً لازم نیست اراسموس را بازپرداخت کنید.

برای معلولین با درجه ناتوانی 50، یک درخواست اضافی  به DAAD ارسال می شود. و یک کمک هزینه ی اضافی جهت زندگی معقولانه دریافت می کنند

دانشجویان اراسموس دارای فرزند نیز می توانند برای پوشش هزینه های اضافی برای کمک هزینه اراسموس درخواست دهند.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان پزشکی در بخش پیش بالینی

بسیاری از دانشجویان پزشکی نمی دانند که امکان دریافت بورسیه از ترم اول وجود دارد. تعداد زیادی از فرصت های تأمین مالی خاص وجود دارد که شامل تأمین مالی و غیر مادی می شود. اغلب فرصت شرکت در رویدادها و سمینارها و ایجاد شبکه با سایر دارندگان بورس تحصیلی نیز وجود دارد.

پیشنهادات بورسیه فعلی برای دانشجویان پزشکی در بخش پیش بالینی

 1. Arberlandkliniken : کمک هزینه “دانشجوی کلینیک ARBERLAND” برای دانشجویان پزشکی

داده های کلیدی بورسیه

 • مبلغ بودجه: ترکیبی از بودجه دانشجویی تا سقف 18000 یورو و پیش پرداخت قابل بازپرداخت (وام بدون بهره)
  مبلغ کل بودجه و وام حداکثر 34400 یورو است
 • حداکثر دوره مالی: 12 ترم
 • تعداد کمک های مالی: 2 کمک هزینه در هر سال
 • مهلت درخواست: هیچ (برنامه در تمام طول سال امکان پذیر است)

2-کمک هزینه ارتقاء از BMBF کمک هزینه تحصیلی

داده های کلیدی بورسیه:

مبلغ بودجه: 933 یورو در ماه (853 یورو مبلغ پایه و 80 کمک هزینه کتاب)
کمک هزینه مراقبت تکمیلی (150 یورو) برای دانش آموزان تمام وقت با کودکان زیر 14 سال نیز امکان پذیر است.
دوره تامین مالی: 12 ترم (دوره استاندارد تحصیل)
تعداد بورسیه ها: 1000 بورسیه در سال
پلت فرم بورسیه آنلاین
پیشنهادات سمینار
نشست منطقه ای
مدیریت شرکت
مهلت درخواست: دسامبر و ژوئن هر سال

بورسیه های مؤسسات خصوصی

بورسیه هاینریش بل

هاینریش بل (Heinrich-Böll)

بنیاد هاینریش بل از حدود 1200 دانشجو و کاندیدای دکترا از همه رشته ها و ملیت ها در دانشگاه ها و همچنین در کالج های فنی در آلمان پشتیبانی می کند. هاینریش بل از دارندگان بورس تحصیلی خود انتظار دارد که دستاوردهای علمی و دانشگاهی عالی، تعهد اجتماعی و علاقه سیاسی، و همچنین تعامل فعال با ارزش های بنیادی: محیط زیست و پایداری، دموکراسی و حقوق بشر، خودمختاری و عدالت داشته باشند.

لطفا توجه داشته باشید که فقط درخواست های آنلاین را پاسخ می دهند!

Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS)

KAS با بیش از 3300 دارنده بورس تحصیلی در مقطع تحصیلی و بیش از 500 دارنده بورس تحصیلی در مقطع دکترا، یکی از بزرگترین سازمان های مالی بورسیه در آلمان است.

هدف آن ارتقای نخبگان و مدیران عملکرد آینده است که در سیاست، تجارت، علم، رسانه، فرهنگ و جامعه مسئولیت می‌پذیرند. این بنیاد توسط تصویری از انسان هدایت می شود که توسط ارزش ها و مفاهیم نظم مسیحی-دمکراتیک شکل گرفته است.

SWEGE

بودجه به دانشجویان از همه رشته ها (کمک هزینه تحصیلی)، دانشجویان با هدف شغلی روزنامه نگاران (پیشرفت روزنامه نگاری استعدادهای جوان)، داوطلبان دکترا (کمک هزینه دکتری) و دانشجویان و فارغ التحصیلان خارجی (کمک هزینه های خارجی) داده می شود. تمامی دانشجویانی که در دانشگاه های آکادمیک آلمان، دانشگاه هنرهای زیبا و موسیقی و یا دانشگاه های علوم کاربردی ثبت نام کرده اند می توانند درخواست دهند. ما صراحتاً جوانان با سابقه مهاجرت و از خانه والدین خود بدون تجربه دانشگاه را تشویق می کنیم که درخواست دهند.

هنگام انتخاب دارندگان بورسیه، معیارهای زیر را اعمال می کنیم:

 • توانایی ذهنی
 • ارزش مداری و مسئولیت پذیری
 • مشارکت عمومی و سیاسی
 • شخصیتعملکرد بالاتر از حد متوسط ​​در مدرسه و تحصیل هنگام تصمیم گیری در مورد متقاضی مهم است، اما تنها عامل تعیین کننده نیست. ما به دنبال جوانانی با طیف گسترده ای از علایق هستیم که از نظر اجتماعی، کلیسایی یا سیاسی درگیر باشند و با ارزش ها و اعتقادات ما همذات پنداری کنند.

Stipendium

بودجه از Studienstiftung اساساً بر اساس الزامات قانون کمک آموزشی فدرال (BAföG) است. هیچ محدودیت سنی رسمی برای درخواست وجود ندارد.

Studienstiftung از دانشجویانی حمایت می کند که استعداد و شخصیت آنها منجر به دستاوردهای ویژه در خدمت به عموم مردم می شود. دارندگان بورس تحصیلی ما جامعه را به روش‌های مختلف شکل می‌دهند و شکل می‌دهند و همچنین ثابت می‌کنند که چیزی به عنوان اهداکننده دانشگاهی وجود ندارد.

پشتیبانی غیر مادی

Stipendium دارندگان بورس تحصیلی خود را تشویق می کند تا اهداف خود را برای پیشرفت تحصیلی و شخصی تدوین و اجرا کنند. شما خودتان تصمیم می گیرید که کدام پیشنهادات و پیشنهادات حمایتی Studienstiftung را انتخاب کنید: بودجه Stipendium بر اساس فرهنگ داوطلبانه است.

پشتیبانی مالی

تمام دانشجویان تحت حمایت، هزینه تحصیل ماهیانه 300 یورو دریافت می کنند. علاوه بر این، بسته به وضعیت مالی خانواده می توانند تا سقف ۷۴۴ یورو در ماه کمک هزینه زندگی دریافت کنند.

تامین مالی خارجی

پیشرفت تحصیلی، آشنایی با مردم و فرهنگ های دیگر، تقویت مهارت های زبانی: دلایل زیادی برای رفتن به خارج از کشور در طول تحصیل وجود دارد. Studienstiftung دارندگان بورسیه تحصیلی خود را تشویق می کند تا اقامتی مرتبط با تحصیل در خارج از کشور داشته باشند.

سایر بورسیه های تحصیلی آلمان

 • بورسیه دانشگاه هامبورگ
 • بورسیه بنیاد فردریش اببرت
 • بورسیه cologne sports funding
لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا