دانستنی های آلمان

ارزان ترین شهرهای آلمان برای دانشجویان : 5 شهر ارزان برای دانشجویان

 

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان به طور تقریبی ماهی 600 یورو می باشد. بیشترین هزینه برای اجاره خانه و غذا می باشد.

آزمون تعیین سطح گاما

در این لیست ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی دانشجویان را آورده ایم.

شهر لایپزیگ (Leipzig) Euro264

شهر نمایشگاهی لایپزیگ علاوه بر قیمت های پایین اجاره و هزینه زندگی، با طیف وسیعی از فعالیت های اوقات فراغت، زندگی شبانه پرشور و صحنه های هنری و فرهنگی متنوع، امتیاز کسب می کند. طرفداران کلاسیک در مورد Gewandhausorchester غوغا می کنند، خبره های هنر بلافاصله به لایپزیگ فکر می کنند، نئو راخ و مدرسه جدید لایپزیگ.

لایپزیگ
لایپزیگ

درسدن (Dresden) 264 یورو

شهر باروک در البه با دیدنی هایی مانند Frauenkirche، Semperoper و Zwinger هر ساله میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند. درسدن چیزهای زیادی برای ارائه به جوانان دارد: در هیچ شهر دانشگاهی آلمانی نباید این همه باشگاه دانشجویی وجود داشته باشد.

Dresden
شهر Dresden

Jena (265 یورو)

در شهر 100000 نفری ینا، همه چیز بیشتر آشنا است. دانشکده‌های دانشگاه فردریش شیلر در سراسر شهر پراکنده هستند، اما می‌توان با پای پیاده به آن‌ها رسید. و اگر برای شما خیلی تنگ شد، می توانید به وایمار، در 20 کیلومتری آن طرف بروید، جایی که نه تنها گوته، بلکه باهاوس نیز در آنجا کار می کرد.

Universität Jena
دانشگاه درسدن

هاله / سیل  (Halle/Saale) 268 یورو

این شهر با دانشگاه مارتین لوتر در مسیر توسعه از یک شهر صنعتی به یک شهر علمی قرار دارد. مکان تحقیقاتی پردیس وینبرگ در کنار برلین-آدلرشوف دومین پارک علم و فناوری در شرق آلمان است. و میدان دانشگاه در مرکز شهر بدون شک یکی از زیباترین میدان های اروپا است.

martin-luther-universität
martin-luther-universität

کایزرسلاترن 270 یورو (Kaiserslautern)

تنها شهر دانشگاهی آلمان غربی در میان 5 شهر برتر در وسط پارک طبیعی جنگلی پالاتینات قرار دارد. در حالی که دانشگاه فنی Kaiserslautern با تحقیق در مورد هوش مصنوعی توجه خود را به خود جلب می کند، گردشگران از جشنواره دنج شراب و دهکده های زیبای تولید شراب در منطقه اطراف به وجد می آیند.

Universität Kaiserslautern
دانشگاه کایزرسلاترن

قبل از مهاجرت به آلمان، زبان آلمانی را در بهترین آموزشگاه زبان آلمانی تهران بیاموزید

5/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا