آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

تفاوت های stuff و thing در زبان انگلیسی 📚 + مثال های متعدد ✅

یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند مسیری هیجان‌انگیز و در عین حال چالش‌برانگیز باشد. در این فرآیند، پیشرفت گام به گام، کلید موفقیت است. شروع با مبانی و اصول اولیه، سپس گسترش دایره لغات و در نهایت تقویت مهارت‌های پیچیده‌تر زبانی مانند فهم شنیداری و توانایی‌های گفتاری، هر قدم به شما کمک می‌کند تا به مرحله بعدی از تسلط برسید.

در ادامه آموزش رایگان زبان انگلیسی از ابتدا ، در مطلب پیش رو به معرفی تفاوت ها و کاربردهای کلمه stuff و thing در زبان انگلیسی می پردازیم.

آزمون تعیین سطح گاما

هر دو کلمه stuff و thing از جمله اسم های انگلیسی هستند که برای اشاره به مفهوم عمومی استفاده می شوند. با وجود بعضی از کاربردهای مشابه این دو اسم، مواردی نیز وجود دارد که آن ها را از یک دیگر متمایز می سازد. در این مقاله علاوه بر معرفی کاربردهای متعدد stuff و thing به تفاوت های آن ها نیز اشاره می کنیم.

 

تفاوت های اساسی stuff و thing

مهم ترین تفاوت اساسی میان thing و stuff در این است که thing یک اسم قابل شمارش است که می تواند با مفاهیم و اشیا تکی نیز اشاره کند. در حالی که stuff اسمی غیرقابل شمارش است که به مجموعه ای از موارد غیرقابل شناخت اشاره می کند به همین دلیل نمی تواند برای اشاره به امور مفرد استفاده شود.

برای درک بیشتر مثال زیر را در نظر بگیرید:

What’s that thing over there?

stuff و thing

در این جمله امکان جایگزین کردن thing با استفاده وجود ندارد. به این دلیل که اشاره گوینده به یک واحد کامل قابل شمارش است ولی stuff به عنوان اسمی غیرقابل شمارش به دسته ای از موارد مختلف که برشمردن تعداد آن ها ممکن نیست اشاره می کند.

 

همچنین در کالوکیشن the thing is که در انگلیسی به معنای “مسئله این است” می باشد نیز نمی توان stuff  را جایگزین کرد چرا که به یک مورد فرد اشاره می کنیم نه دسته ای از امور.

The thing is I don’t want to see you anymore.

با این حال گاهی شکل جمع thing قابل جایگزینی با stuff است.

What are these things?

What’s this stuff?

These things can’t be helped.

This stuff can’t be helped.

Put your things in your room.

Put your stuff in your room.

stuff و thing

در تمام جمله ها به تعداد زیادی اشیا یا مفاهیم انتزاعی اشاره می کنیم که تعداد آن ها دقیقا مشخص نیست. از همین رو می توان هم از شکل جمع thing و هم stuff استفاده کرد.

نکته مهم استفاده از stuff

نکته؛ حواستان باشد که هنگام استفاده از صفت های اشاره قبل از stuff همیشه از صفت های مفرد this و that استفاده کنید. ساختارهایی مانند these stuff مطلقا اشتباه هستند.  همچنین نمی توانید به انتهای آن s جمع اضافه کنید. پس حواستان جمع باشد.

به مثال های زیر توجه کنید:

“She didn’t have much advice to offer. She just told us to learn lots of new English vocabulary and stuff like that.”

“When I worked in a newspaper office, there wasn’t time for eating lunch or that kind of thing, you know.”

“They’re cooking lots of different Italian and Spanish dishes and things like that.”

سخن پایانی

در پایان، می‌توان گفت که یادگیری زبان انگلیسی به صورت گام به گام، رویکردی مؤثر و پایدار است. با شروع از اساسی‌ترین مفاهیم و تدریجاً پیشرفت به سمت مباحث پیچیده‌تر، یادگیرندگان قادر خواهند بود مهارت‌های خود را در زمانی مناسب و با پایه‌ای محکم توسعه دهند. اهمیت تمرین مداوم، استفاده از منابع متنوع و ایجاد فرصت‌هایی برای تمرین عملی زبان، نقش بسزایی در تقویت توانایی‌های زبانی دارد. در نهایت، هدف این است که یادگیری زبان انگلیسی نه تنها یک تجربه آموزشی، بلکه یک سفر لذت‌بخش و پر از کشف باشد.

در این صفحه نیز میتوانید با تطابق فعل و فاعل آشنا شوید !

1.5/5 - (2 امتیاز)
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کارشناسان ثبت نام زبان
×