سایر مراکز آموزشی

بهترین آموزشگاه های صنایع دستی در قزوین ✔️: آدرس و شماره تماس 📞

معروف ترین صنایع دستی قزوین؛ مانند جاجیم بافی و آینه کاری طرفداران زیادی دارد. علاوه بر دو مورد فوق هنرهایی مانند گلیم بافی، سرمه دوزی، گلابتون دوزی نیز از صنایع دستی قزوین است. چنانچه به یادگیری صنایع دستی قزوین علاقخ مند هستید در این صفحه با بهترین آموزشگاه های صنایع دستی قزوین آشنا می شوید. همچنین برای اطلاعات بیشتر، بهترین آموزشگاه های نقاشی قزوین نیز در این صفحه معرفی می شود.

معیارهای انتخاب بهترین آموزشگاه های صنایع دستی قزوین

🧑‍🏫 استفاده از اساتید حرفه ای آموزشگاه معتبر از اساتید برجسته و حرفه ای برای آموزش های خود استفاده می کند که در روند آموزش بسیار تاثیر گذار است.
❤️ محیط مناسب آموزش آموزشگاه باید امکانات مناسبی را به هنرآموزان خود ارائه بدهد تا افراد فضای کافی برای ساخت اثر هنری خود داشته باشند.
⏲️ زمانبندی مناسب کلاس ها آموزشگاه ها باید کلاس های خود را در ساعات مناسبی برگزار کنند.
📜 ارائه مدرک معتبر آموزشگاه باید مدرک معتبر در پایان دوره آموزشی به هنرجویان خود ارائه دهد.

 

آزمون تعیین سطح گاما

در ادامه این صفحه با آموزشگاه های صنایع دستی قزوین به همراه آدرس و شماره تماس آشنا خواهید شد.

لیست آموزشگاه های صنایع دستی قزوین

ردیف نام آموزشگاه آدرس شماره تماس
1 مرکز آموزش صنایع دستی قزوین قزوین خیابان نادری شمالی خیابان رسالت کوچه یاسین 33367121
2 گالری صنایع دستی فردوس قزوین، خیابان فلسطین، مابین چهارراه پادگان و مسجد رسول الله، ابتدای کوچه قاقازانی 33370683

 

 

1. مرکز آموزش صنایع دستی قزوین

مرکز آموزش صنایع دستی و هنرهای سنتی در سطح استان قزوین فعالیت کلاس‌های آموزشی خود را در رشته‌های مختلف صنایع دستی شامل سفال، منبت، معرق، گلیم، سراجی سنتی، معرق، موج بافی، پن بافی، حصیر بافی، گره چینی، قلمزنی، جواهر سازی و تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی آغاز نموده و به ارائه آموزش‌ها و مهارت‌های لازم به هنرجویان می‌پردازد.

گفتنی است هنرآموختگان در هر ترم و پس از گذراندن سه دوره آموزشی مقدماتی، به آوری و پیشرفته، طی برگزاری آزمون مدرک آموزشی دوره را دریافت نموده و از مزایا و تسهیلات مرتبط با آن بهره مند خواهند شد.

آدرس:

قزوین خیابان نادری شمالی خیابان رسالت کوچه یاسین

شماره تماس:

33367121

 

2. گالری صنایع دستی فردوس

آموزش و ارائه انواع محصولات صنایع دستی

آدرس:

قزوین، خیابان فلسطین، مابین چهارراه پادگان و مسجد رسول الله، ابتدای کوچه قاقازانی

شماره تماس:

33370683

 

جاجیم بافی از صنایع دستی قزوین

جاجیم بافی از صنایع دستی قزوین می باشد و قدمت آن در قزوین، نسبتاً طولانی است. این هنر در اكثر روستاهای این استان، رواج داشته ولی متأسفانه اكثر كارگاههای آن از چرخه تولید خارج شده است. پشم به عنوان مواد اولیه بافت جاجیم محسوب میشود كه زنان روستا، آن را تهیه میکنند. زنان در مواقع بیكاری، وقتی که پشم چینی کردند؛ با استفاده از مواد محلی و گیاهی، آن ها را رنگ می كنند. امروزه در جاجیم بافی، استفاده از كامواهای رنگی کاربرد دارد. روستائیان، كارگاه جاجیم را در فصول پائیز و زمستان در داخل اتاق بر پا می کنند و عشایر، عمل جاجیم بافی را از اوایل بهار و اواخر زمستان در فضای باز انجام می دهند.

 

 

آینه کاری قزوین

آینه کاری درواقع شکلی ازتزیین فضای داخلی ساختمان به وسیله ی قطعات کوچک آینه به شکل گل وبته واشکال هندسی مختلف است .هنرآینه کاری درایران قدمت بالایی دارد، درواقع می توان گفت نخستین باراز آینه جهت تزیین ساختمان دیوان خانه شاه طهماسب صفوی درشهرقزوین استفاده شده است. یکی ازبهترین نمونه های آینه کاری کاخ گلستان است.

آموزشگاه صنایع دستی قزوین

 

سرمه دوزی قزوین

به نوعی از دوخت تزیینی، سرمه دوزی می گویند که قدمت آن به ۲۵۰۰ تا۳۰۰۰سال برمی گردد. تاریخ مشخصی از تاریخچه سرمه دوزی در دوران كهن، بیان نشده ولی نوع توجه ایرانیان به آرایش لباس و سمبوسه های لشگری و درباری و تزیین درفشها باعث شده تا این نوع نخهای تزئینی مرا تولید کنند. تمام مواد هنر سرمه دوزی در ابتدا از جنس طلا ونقره و دست ساز بوده است.

 

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی بهترین آموزشگاه های صنایع دستی قزوین پرداخته ایم. چنانچه تجربه ای از شرکت در دوره های آموزش صنایع دستی دارید، با ما در میان بگذارید. از نظر شما بهترین آموزشگاه صنایع دستی قزوین کدام است؟

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا