دانستنی های ترکیه

بهترین مسیرهای پیاده روی در ترکیه+ پیاده روی به ترکی استانبولی✔️

بهترین مسیرهای پیاده روی در ترکیه در مجموع تصاویری خیره‌کننده از مناظر زیبا را تشکیل می‌دهند. از کوه‌های شمال شرقی Kackar گرفته تا مسیر لیسیایی مدیترانه، پیاده‌روی‌ها به همان اندازه که جذاب هستند، متنوع هستند. در حالی که برخی بر پیاده‌روی تمرکز می‌کنند، برخی دیگر موضوعات پیاده‌گردی مانند راه معروف لیسیایی یا مسیر سنت پل را دنبال می‌کنند. در واقع، بدون شک ترکیه کشوری ایده آل برای پیاده روی است و با آمادگی خوب، همه از بهترین مسیرهای پیاده روی لذت می برند. گاهی اوقات از ما می پرسند که آیا پیاده روی خوبی در ترکیه وجود دارد یا خیر و همیشه پاسخ می دهیم که هیچ کس ناامید نیست. بنابراین، بیایید به بهترین مسیرهای پیاده روی در لیست زیر نگاهی بیندازیم. با اصطلاحاتی مانند پیاده روی به ترکی استانبولی نیز آشنا می شوید. برای کسب اطلاعات درباره گردشگری در سلطان احمد ترکیه با ما همراه شوید.

پیاده روی به ترکی استانبولی

آزمون تعیین سطح گاما

پیاده روی به ترکی استانبولی

yürüyüş, yürüme بهترین ترجمه های “پیاده روی” به ترکی هستند.

 معرفی بهترین مسیرهای پیاده روی در ترکیه

1. پیاده روی در مسیر لیسیان ترکیه

در ساحل آفتابی مدیترانه ترکیه، یک پیاده‌روی 540 کیلومتری از منطقه شهری آنتالیا به سمت زیبای فتحیه، مسیر معروف راه دور لیسیایی را تشکیل می‌دهد. این ساحل که در میان دیگر پیاده‌روی‌های معروف جهانی رتبه‌بندی بالایی دارد و شامل خرابه‌های تاریخی و مسیرهای پیاده‌گردی مشخص است، آهنربای قوی برای کوهنوردان و کوهنوردان تازه کار و با تجربه است. به نام امپراتوری لیکیا که در حدود قرن هشتم قبل از میلاد وجود داشت، خرابه‌های تاریخی و مقبره‌های صخره‌ای چشمگیر در طول مسیر پیاده‌گردی ظاهر می‌شوند. جامعه آینده نگر و دموکراتیک قرن ها به طور مسالمت آمیز بر سواحل جنوب غربی حکومت می کرد. در ابتدا فدراسیونی متشکل از 19 شهر، از جمله پاتارا و سایت‌های میراث جهانی یونسکو، Xanthos و Letoon، مسیر پیاده‌روی از شهرهای مختلف باستانی به جا مانده بازدید می‌کند و این سفر تاریخی جذاب را تبدیل می‌کند.

2. مسیر پیاده‌روی سنت پاولز – دومین پیاده‌روی طولانی ترکیه

سنت پل در درجه اول به گسترش مسیحیت اولیه در سراسر منطقه آسیای صغیر نسبت داده می شود، و این مسیر پیاده روی ردپای او را دنبال می کند. مسیر 500 کیلومتری و 27 روزه سنت پل از Perge در جنوب آنتالیا شروع می شود. این مسیر که از سطح دریا شروع می شود، در نهایت به ارتفاع 2200 متری می رسد، اگرچه برخی از کوهنوردان تا ارتفاع 2800 متری می روند.

کیت چاو این مسیر کوهنوردی را در سال 2008 شکل داد و به دلیل ایجاد راه لیسیایی فوق الذکر شناخته شده است. در برخی مکان‌ها، مردم بخش‌های دوچرخه‌سواری کوهستانی دارند، و در بیشتر شب‌ها، مسیر به مکان‌هایی با اقامتگاه‌های اولیه شبانه می‌رود. با این حال، برنامه ریزی کنید زیرا مناطق دیگر در مسیر سنت پل فقط دارای مکان های کمپینگ هستند. مسیر پیاده روی به یالواچ، نزدیک دریاچه ایگیردار، چهارمین دریاچه بزرگ ترکیه ختم می شود. اگر تصمیم به پیاده روی در این مسیر دارید، بهار یا پاییز را توصیه می کنیم. ماه های تابستان خیلی گرم است.

بهترین مسیرهای پیاده روی در ترکیه

3. مسیرهای پیاده روی در کاپادوکیه

بر خلاف هر جای دیگری برای مسیرهای پیاده روی آماده شوید. در نگاه اول، کاپادوکیه متروک به نظر می رسد، اما با کاوش های ماجراجویانه، دشت های ماه مانند و دودکش های پری نمایان می شوند. آنها منحصر به فرد، مسحورکننده و باورنکردنی هستند. کاپادوکیه در ارتفاع 1000 متری از سطح دریا قرار دارد که توسط قله های Erciyes، Melendez و Hasan سوراخ شده است. باد، آب و فوران های آتشفشانی منظره ای خارج از این جهان را به جا گذاشت. آتشفشان‌های باستانی Erciyes، Melendez و Hasan حدود 5 میلیون سال پیش فوران کردند و سنگ‌های رسوبی را از رسوبات ignimbrite باقی گذاشتند.

صخره های گورمه با گذشت زمان فرسایش یافتند تا ستون های دیدنی و خلاقیت های طبیعی ایجاد کنند. مردم محلی اورگوپ، دره ایهلارا، سلیمه، اوچیسار و آوانوس مجاور، خانه‌ها، کلیساها و صومعه‌ها را از صخره‌های نرم ذخایر آتشفشانی تراشیدند و سکونتگاه جدیدی را که امروز می‌بینیم، ایجاد کردند. مسیرهای پیاده روی زیادی در سراسر کاپادوکیه از طریق دره های عمیق مانند دره های قرمز، رز و عشق وجود دارد که از چند ساعت تا تمام روز طول می کشد. آنها همچنین خرابه های تاریخی و مناظر طبیعی را پوشش می دهند و به راحتی قابل دسترسی هستند.

4. در رشته کوه Kackar پیاده روی کنید

کوه‌های خیره‌کننده Kackar در شمال شرقی ترکیه همه را به وجد می‌آورد و مراتع و دریاچه‌های آلپی تفاوت زیادی با مسیرهای پیاده‌روی مدیترانه، اژه و داخلی دارند. حتی افرادی که فکر می کنند ترکیه را به خوبی می شناسند، از بازدید از این منطقه در شرق دریای سیاه شگفت زده می شوند. اینجا جایی است که گردشگری یایلا غالب است. جوامع کوچک در سطوح مختلف دریا قرار دارند و ماجراجوترین کوهنوردان تا ارتفاع 4000 متری حرکت می کنند.

ما به یاد داریم که از فلات دمیرکاپی، بالاتر از دریاچه اوزونگل بازدید کردیم و مردم محلی خانه های خود را از چوب ساختند و هیچ خط اینترنت و تلفن نداشتند. یک کتاب پیاده‌روی Kackar توسط سازمان مسیرهای فرهنگی در ترکیه برای فروش وجود دارد که هشت مسیر کوهستانی را در سراسر این منطقه شرقی از منطقه دریای سیاه ترسیم می‌کند. لطفاً برای این سفر کوهنوردی آماده شوید زیرا برخی از مکان‌ها دورافتاده هستند و شامل کمپینگ شبانه می‌شوند.

بهترین مسیرهای پیاده روی در ترکیه

5. کوه اولوداگ در منطقه بورسا ترکیه را کاوش کنید

کوه اولوداگ که به عنوان جایی که خدایان جنگ تروا را تماشا کردند، یکی از مقاصد برتر اسکی ترکیه است. اما در خارج از زمستان، این یک استراحتگاه پیاده روی محبوب برای لذت بردن از فضای باز است. گونه های گیاهی پر جنب و جوش و غیرعادی در کمربند جنگلی بین ماه های مارس و آگوست رشد می کنند و اولوداگ یک بهشت گل در بین ماه های مه و آگوست است که حدود 790 گونه علفی دارد و از 250 گروه مختلف منشا می گیرد. نود و دو گیاه کمیاب در آنجا رشد می کنند. بنابراین در هر چهار فصل یک پارک ملی حفاظت شده است. بالاترین نقطه، اولوداگ تپه، 2543 متر است، اگرچه مسیرهای پیاده روی زیادی وجود دارد.

محبوب ترین جنگل از ساریالان تا کوبانکایا است.

6. پیاده روی در کوه های توروس در جنوب ترکیه

رشته کوه توروس با پشتوانه دریای مدیترانه، تفریحات پیاده‌روی زیادی دارد که در مسیرهای پیاده‌روی آشکار می‌شوند. یکی از مسیرها از طریق Via Sebastes، یک جاده معروف روم باستان که توسط امپراتور روم آگوستوس در سال 6 قبل از میلاد ساخته شد، می‌رود. Walkopedia که از منطقه آنتالیا در جنوب ترکیه شروع می شود، 85 پیاده روی را با سطوح مختلف دشواری راه رفتن رتبه بندی می کند. عرض جاده اولیه تنها 6 تا 8 متر بود و برخی از نشانگرهای نقطه عطف هنوز پابرجا هستند. یکی دیگر از مکان‌های پیاده‌روی، دره کوپرولو است که به‌خاطر پل‌های رومی باستان بر روی رودخانه‌ی پر جریان شهرت دارد. در صورت تمایل، این راهپیمایی را با رفتینگ با آب سفید ترکیب کنید. در واقع فرصت های پیاده روی و پیاده روی برای چند ساعت و یک شب در کوه های توروس بی پایان است.

نکاتی برای پیاده روی در ترکیه

قبل از پیاده روی در ترکیه، لطفا در مورد سفر خود تحقیق کنید و از قبل آماده شوید. برخی از مسیرها چالش برانگیز هستند و در صورت شک، یک راهنمای پیاده روی خصوصی در منطقه ای که قصد بازدید از آن را دارید استخدام کنید. بسیاری از راهنماها در مکانی که پیاده روی می کنند بزرگ شده اند. از این رو اطلاعات محلی، تاریخی و جغرافیایی آنها قیمتی ندارد. همچنین، به وب سایت مسیرهای فرهنگی در ترکیه مراجعه کنید. آنها همه مسیرهای سفر، نکات و نکاتی را برای پیاده روی در چهار گوشه ترکیه فهرست می کنند.

ورزش و بوم گردی در ترکیه

ورزش های افراطی در ترکیه: افراد معتاد به دنبال هیجان که دوست دارند مرزها را کنار بگذارند باید ورزش های شدید را در ترکیه در نظر بگیرند. چه یک حرفه‌ای باتجربه باشید که می‌خواهید راه‌حل آخرین سرمایه‌گذاری خود را تکرار کنید یا یک مبتدی که نمی‌داند این همه تبلیغات درباره چیست، ترکیه تخصص، مکان‌های خارج از این دنیا و عامل هیجان‌انگیز اعتیادآور در بارهای سطلی ارائه می‌دهد.

بوم گردی در ترکیه: علاوه بر طبیعت گردی، سفرهای طبیعت گردی در ترکیه در حال افزایش است زیرا این کشور دارای مناطق وسیعی از زیبایی های طبیعی بکر و دست نخورده در مقابل مقاصدی است که توسط گردشگری تسخیر شده است. به عنوان مسافران، ما مسئول کنترل ردپای کربن خود در جهان هستیم، اما اطمینان حاصل کنیم که تأثیر ما بر محیط طبیعی مقصد و اقتصاد محلی تا حد امکان حداقل و مفید است. تعطیلات اسکی در ترکیه: ترکیه فرصت‌های فوق‌العاده‌ای را برای اسکی در ارتفاعات بالا با شرایط برفی عالی ارائه می‌کند، جایی که رشته‌کوه‌های خیره‌کننده و جنگل‌های آلپ علاقه‌مندان را احاطه کرده است.

برترین پیست های اسکی ترکیه از دامنه های دریای سیاه تا مدیترانه را شامل می شود و طبیعتی ناب برای هر جوینده آدرنالین وجود دارد. بنابراین، برای تغییر از بهترین مسیرهای پیاده روی در ترکیه، این مکان ها برای سفر هستند.

4.7/5 - (3 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا