دانستنی های ترکیه

گردشگری در سلطان احمد ترکیه+ ✔️عکس

گردشگری در سلطان احمد ترکیه، این منطقه به طور خلاقانه به نام سلطان احمد اول، پس از راه اندازی مسجد کبود، نامگذاری شد. سلطان احمد ترکیه دارای بسیاری از ابنیه های تاریخی و فرهنگی ترکیه است.

جالب اینجاست که سلطان احمد اول اولین نفر از سلاطین عثمانی بود که حکومت برادرکشی را شکست. این منطقه به شهر قدیمی استانبول نیز معروف است. بیشتر گردشگران بیشتر وقت خود را در این منطقه یا در بی اوغلو، که آن هم در کنار تنگه بسفر است، می گذرانند. اگر از شاخ طلایی عبور کنید، خود را در بی اوغلو خواهید دید.

اگر می‌خواهید سلطان احمد را کاوش کنید، ما فهرستی از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی، بهترین فروشگاه‌های هدیه، هتل‌ها و رستوران‌ها را گردآوری کرده‌ایم. برای آشنایی با بهترین رستوران های غذای دریایی در استانبول و معرفی ۳ بهترین حمام ترکی در استانبول با ما همراه شوید.

بهترین چیزهایی که در سلطان احمد باید انجام داد و دید

1. Hagia Sophia

این بنا که ابتدا توسط امپراطور جوستینینوس ساخته شده و پروژه ساختش از سال 532 آغاز و مدت 5 سال به درازا کشیده شد. پس از برگزاری یک مراسم باشکوه در سال 537 میلادی این بنا برای عبادت افتتاح شده است. این ساختمان در سال های 1453 تا سال 1931 میلادی با بازسازی انجام شده، به یک مسجد عثمانی درآمد. رفته رفته در 1 فوریه سال 1935 میلادی این مسجد توسط جمهوری ترکیه به موزه سکولاریزه تبدیل گشت و مجدد افتتاح شد. ایاصوفیا سال 2014 میلادی به عنوان دومین موزه پر بازدید در ترکیه شد که سالیانه حدود 3/3 میلیون بازدیدکننده جذب می کرد.

این ساختمان فریبنده هنوز پابرجاست و تاریخ غنی دارد. اهمیت دینی آن به ویژه اخیراً مورد تأکید جهانیان قرار گرفته است. در اصل یک کلیسا بود. زمانی که امپراتوری عثمانی به شهر قدیمی حمله کرد، ایاصوفیه را به مسجد تبدیل کردند. از آن به بعد نام ترکی آن ایا صوفیه است. در دوره جمهوری به عنوان موزه ایا صوفیه شناخته می شد.

از آنجایی که اکنون دوباره به مسجد تبدیل شده است، از بازدیدکنندگان دیگر هزینه ورودی دریافت نمی شود. گردشگران می توانند در خارج از ساعات نماز از آن بازدید کنند. اگر در مورد کاخ بزرگ قسطنطنیه کنجکاو هستید، ممکن است بخواهید از موزه موزائیک کاخ بزرگ نیز دیدن کنید که در فاصله چند قدمی قرار دارد.

2. گردشگری در سلطان احمد ترکیه (Sultanahmet Square)

میدان سلطان احمد به عنوان هیپودروم قسطنطنیه نیز شناخته می شود و دارای چندین اثر معماری است. به عنوان مثال، فواره آلمانی به سبک نئو بیزانسی برای بزرگداشت بازدید امپراتور ویلهلم دوم از استانبول در سال 1891 ساخته شده است.

ابلیسک تئودوسیوس توسط تئودوسیوس کبیر از مصر آورده شد و در حال حاضر حدود 3500 سال قدمت دارد. ستون مار در سال 324 بعد از میلاد از دلفی آورده شد تا پیروزی بیزانسی ها بر ایرانیان را جشن بگیرند. ابلیسک دیواری نیز اگرچه در قرن دهم تعمیر شد، اما تاریخ پیدایش آن مشخص نیست.

همچنین مایه تاسف است که برخی از آثار به دست زمان گم شده است. از جمله آثار گمشده هفت مجسمه پورفیریوس که دیگر آنجا نیستند. با این حال، اگر می‌خواهید مانند یک راهنمای تور به نظر برسید، می‌توانید به دوستان خود بگویید که هیپودروم محل جشن‌هایی بود که پسران سلطان احمد سوم ختنه شدند.

3. گردشگری در سلطان احمد ترکیه (Blue Mosque (Sultanahmet Camii

سلطان احمد در ترکیه

مسجد آبی که در ترکی به عنوان سلطان احمد کامی یا مسجد سلطان احمد شناخته می شود، توسط یکی از شاگردان معمار معروف سینان این مسجد را ساخته است. هم مسجد ایاصوفیه و هم مسجد آبی زمانی مساجد امپراتوری بودند.

ایاصوفیه الهام بخش مسجد سلطان احمد بود. بنابراین در طراحی خود دارای عناصر بیزانسی و عثمانی است. شش مناره باریک و گنبدهای آبشاری آن بر افق استانبول تسلط دارند.

4. Arasta Bazaar

اگر شلوغی بازار بزرگ و بازار ادویه زیاد است، خبرهای خوبی برای شما داریم. مخفی شدن در پشت مسجد افسانه ای آبی نسخه کوچکتری از بازار بزرگ است. بازار آراستا شاید قسمت خنک‌تر محله سلطان احمد باشد. دلیل؟ فروشندگان کمتر زورگو هستند. اینجا گردشگران کمتری هستند. افراد درونگرا که می خواهند تجربه سنتی استانبول از کاوش در بازارها را تجربه کنند، ممکن است ترجیح دهند برای کمد لباس خود در این خیابان های آرام الهام بگیرند.

5. Topkapı Palace Museum

کاخ توپکاپی

این کاخ باشکوه یکی از مهم ترین کاخ های ترکیه است زیرا اولین کاخ عثمانی در استانبول بوده است. سلاطین عثمانی از سال 1458 تا 1873 از این مکان به عنوان اقامتگاه سلطنتی اولیه استفاده می کردند.

خرم سلطان اولین زنی بود که با یک سلطان ازدواج کرد و به این کاخ نقل مکان کرد. یک تور با راهنما برای پوشش تمام تاریخ وجود دارد، و ورود سریع به آن به این معنی است که نیازی نیست در صف منتظر بمانید زیرا این یکی از محبوب‌ترین موزه‌های ترکیه است.

سلطان احمد ترکیه

گردشگری در سلطان احمد ترکیه: فراتر از جاذبه‌های مشهور

منطقه سلطان احمد، قلب تپنده تاریخ استانبول، مملو از جاذبه‌های گردشگری مشهور مانند ایاصوفیه، مسجد آبی و قصر توپکاپی است. اما این منطقه فقط به این مکان‌ها محدود نمی‌شود. با کمی گشت و گذار و کاوش، می‌توانید تجربیات منحصر به فردی را در این منطقه بیابید که در 10 لینک اول گوگل به ندرت به آنها اشاره می‌شود.

1. حمام ترکی سنتی:

 • به جای حمام‌های مدرن، به یکی از حمام‌های سنتی ترکی مانند حمام چمبرلیتاش یا حمام آغا حمامی بروید و از ماساژ و خدمات حمام به سبک عثمانی لذت ببرید.

2. گشت و گذار در بازارهای محلی:

 • به جای بازار بزرگ، از بازارهای محلی مانند بازار آراستا یا بازار عثمان بیگ دیدن کنید و با مردم محلی تعامل داشته باشید و سوغاتی‌های خاص و صنایع دستی را پیدا کنید.

3. امتحان کردن غذاهای محلی:

 • به جای رستوران‌های توریستی، به رستوران‌های محلی مانند Çiya Sofrasi یا Kanaat Lokantası بروید و طعم واقعی غذاهای ترکی را بچشید.

4. بازدید از موزه‌های کمتر شناخته شده:

 • به جای موزه‌های مشهور، از موزه‌های تخصصی مانند موزه فرش یا موزه باستان شناسی استانبول دیدن کنید و اطلاعات عمیق‌تری درباره تاریخ و فرهنگ ترکیه کسب کنید.

5. شرکت در تورهای پیاده‌روی:

 • در تورهای پیاده‌روی موضوعی مانند تور “تاریخ یهودیان در سلطان احمد” یا “هنر و معماری عثمانی” شرکت کنید و از دیدگاه‌های جدید به این منطقه نگاه کنید.

6. گشت و گذار در محله‌های اطراف:

 • از محله‌های اطراف مانند فاتح یا بالات دیدن کنید و با زندگی روزمره مردم محلی آشنا شوید.

7. تجربه موسیقی سنتی:

 • به یکی از قهوه‌خانه‌های سنتی مانند قهوه‌خانه Pierre Loti یا قهوه‌خانه Hafiz Mustafa 1864 بروید و از موسیقی زنده ترکی لذت ببرید.

8. تماشای غروب آفتاب از بام هتل:

 • به هتل‌های دارای بام مانند هتل Terrace یا هتل Niles Istanbul بسفر بروید و از منظره‌های پانورامای شهر و تنگه بسفر لذت ببرید.

9. سفر با کشتی در تنگه بسفر:

 • به جای تورهای کشتی توریستی، با کشتی‌های محلی در تنگه بسفر سفر کنید و از مناظر ساحلی و قصرهای تاریخی دیدن کنید.

10. شرکت در کلاس‌های آشپزی:

 • در کلاس‌های آشپزی محلی شرکت کنید و طرز تهیه غذاهای سنتی ترکی مانند کباب، باقلوا و دلمه را یاد بگیرید.

با دنبال کردن این ایده‌ها، می‌توانید سفری عمیق‌تر و خاطره‌انگیزتر به سلطان احمد داشته باشید و از تجربیاتی فراتر از جاذبه‌های توریستی مشهور لذت ببرید.

نکاتی برای جستجوی اطلاعات:

 • برای یافتن اطلاعات بیشتر درباره این تجربیات منحصر به فرد، از موتورهای جستجو به زبان ترکی استفاده کنید.
 • از وبلاگ‌های گردشگری و صفحات اینستاگرام افراد محلی برای یافتن ایده‌ها و توصیه‌های جدید استفاده کنید.
 • با مردم محلی در هتل، رستوران و مغازه‌ها صحبت کنید و از آنها برای یافتن مکان‌های پنهان و تجربیات اصیل کمک بخواهید.

با کمی تلاش و جستجو، می‌توانید سفر خود به سلطان احمد را به یک تجربه truly unique تبدیل کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا