سایر مراکز آموزشی

10 تا از بهترین آموزشگاه های چنگ در کرمانشاه 🎵: آدرس و شماره تماس 📞

اول از همه بدانید که هیچ گاه برای شروع به یادگیری چنگ دیر نیست. برای یادگیری چنگ با هر سن و سالی می‌توانید از دوره های مبتدی آموزش چنگ آغاز کنید. آنچه مشخص است اینکه هرچه سن هنرجو پایین‌تر سرعت پیشرفت بیشتر خواهد بود. تمرین نوازندگی چنگ از لذت‌بخش‌ترین تمرین‌های نوازندگی در موسیقی است. برای شروع یادگیری چنگ اول از همه باید ساز مناسب را انتخاب کنید. برای آشنایی با بهترین آموزشگاه های چنگ در کرمانشاه در این مقاله با ما همراه شوید.

همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید با بهترین آموزشگاه های آهنگسازی در کرمانشاه آشنا خواهید شد.

آموزشگاه چنگ کرمانشاه

معیار انتخاب بهترین آموزشگاه های چنگ در کرمانشاه

🧑‍🏫 اساتید حرفه ای آموزشگاه های معتبر از اساتید برجسته و حرفه ای برای آموزش های خود استفاده می کنند که سابقه کاری درخشان دارند.
👨‍💻 استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی آموزش اصولی و مبانی نت خوانی و آهنگسازی
⏲️ زمانبندی مناسب کلاس ها ساعت برگزاری کلاسها انعطاف پذیر و مطابق میل هنرآموز باشد.

 

در ادامه با لیست بهترین آموزشگاه های چنگ در کرمانشاه آشنا خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر آدرس و شماره تماس آموزشگاه ها را در جدول زیر مشاهده می کنید.

لیست آموزشگاه های چنگ کرمانشاه

ردیف نام آموزشگاه آدرس شماره تماس
1 آموزشگاه موسیقی مضراب کرمانشاه، بلوار سی متری دوم، خیابان سنجابی، کوچه شهید جلال رحیمی 116 08338378542
2 آموزشگاه موسیقی کرمانشاه کرمانشاه، بلوار گلریزان، میرزایی 09192968850
3 آموزشگاه موسیقی آرشام کرمانشاه، بلوار سی متری دوم، بین مهر و لادن 5 09906488551
4 آموزشگاه موسیقی  صبا کرمانشاه، خیابان مصوری، دهخدا 08337270487
5 آموزشگاه موسیقی پارت کرمانشاه، بلوار مصطفی امامی، گیوه چی، بین خیابان مهنام و شهید رسول ازهر 08338226554
6 آموزشگاه موسیقی خوارزمی کرمانشاه، بلوار سنگر، بلوار سی متری دوم 09186859090
7 آموزشگاه موسیقی دانوش کرمانشاه، بلوار نوبهار، بین کوچه شهید قمری و بلوار سی متری دوم 08338394956
8 آموزشگاه موسیقی فراز کرمانشاه، خیابان اشرفی اصفهانی، کوچه شهید محمد جعفر نوروزی 09929890316
9 هنرکده نیما کرمانشاه، خیابان کاشانی، 12 08338432880
10 موسسه فرهنگی خنیای کرمانشاه، بلوار سی متری دوم، بین کوی شهید کامران برات‌پور و بلوار نوبهار 09380396016

 

1. آموزشگاه موسیقی مضراب

این آموزشگاه موسیقی با هدف آموزش آکادمیک و حرفه‌ای موسیقی به علاقمندان تاسیس گردیده است. همکاری با اساتید مجرب در حوزه موسیقی کلاسیک و ایرانی برای آموزش صفرتاصد کلیه سازها به بزرگسالان و کودکان و فراهم آوردن بهترین امکانات و محیطی امن و سالم برای یادگیری از افتخارات این مجموعه می باشد. آموزشگاه موسیقی مضراب واقع در شهر کرمانشاه میباشد.

آدرس:

کرمانشاه، بلوار سی متری دوم، خیابان سنجابی، کوچه شهید جلال رحیمی 116

شماره تماس:

08338378542

 

2. آموزشگاه موسیقی پارت

آموزشگاه موسیقی پارت در شهر کرمانشاه و محدوده‌ی خیابان گلستان واقع شده و به آموزش موسیقی برای علاقه‌مندان مشغول است. انواع دوره‌های موسیقی ایرانی و کلاسیک برای سازهای اصیل وطنی و جهانی در این مجموعه برگزار می‌گردد.

این مرکز هنری همه‌ساله با بهره‌گیری از حضور اساتید مجرب و دانش‌آموخته انواع دوره‌ها را بر اساس جدیدترین متدهای آموزشی تدارک دیده و اقدام به پرورش هنرجویان می‌نماید.

تشکیل تیم‌های گروه‌نوازی و هم‌نوازی، اجراهای صحنه‌ای و برگزاری کنسرت‌های آموزشی از دیگر اقدامات آموزشگاه پارت کرمانشاه است که همگی این عوامل موجب افزایش اعتمادبه‌نفس و تسلط هنرجوی می‌گردد.

آدرس:

کرمانشاه، بلوار مصطفی امامی، گیوه چی، بین خیابان مهنام و شهید رسول ازهر

شماره تماس:

08338226554

 

3. آموزشگاه موسیقی خوارزمی

آموزشگاه موسیقی خوارزمی با هدف بالا بردن سطح فرهنگی جامعه و ترویج و توسعه ی موسیقی و هنر جدی با نگاهی کاملا حرفه ای و متخصصانه تاسیس گردید و از میان هنرمندان و معلمین فعال کشور بهترینها را دستچین نمود.این کادر مجرب و حاذق با ارائه ی جدیدترین متدهای آموزشی در محیطی گرم و صمیمی در اثنای این سالها هنرجویان بسیاری تربیت کرده است.

حوزه آهنگسازی یکی از هیجان انگیز ترین بخش های موسیقی می‌باشد. یک نوازنده تدریجا می‌تواند از یک تکنوازی لذت ببرد اما یک فرد آهنگساز از حس خلق کردن یک موسیقی به طور کامل.

آدرس:

کرمانشاه، بلوار سنگر، بلوار سی متری دوم

شماره تماس:

09186859090

 

4. آکادمی موسیقی دانوش

آکادمی موسیقی دانوش از سال 1394 با مدیریت یونس چراغی آغاز به کار نموده و از همان ابتدا تلاش کرده تا با آموزش آکادمیک و اصولی سازهای ایرانی و کلاسیک، آواز، مبانی نظری موسیقی و دروس تخصصی آهنگسازی از مقدماتی تا پیشرفته ترین سطوح و همچنین بهره گیری از استادان برجسته و با تجربه در امر آموزش موسیقی، قدمی فراتر از فعالیت های مرسوم آموزشگاه ها برداشته و بتواند از این راه به اعتلای هر چه بیشتر موسیقی ایران کمک نماید.

آدرس:

کرمانشاه، بلوار نوبهار، بین کوچه شهید قمری و بلوار سی متری دوم

شماره تماس:

08338394956

وبسایت:

Danooshacademy.com

 

معرفی ساز چنگ

چنگ بسا کهن ترین ساز تاردار ایرانی باشد و نام آن بیش از هر ساز دیگر در کتابها آمده و نقش آن در آثار باستانی بجا مانده است.

تکنیک هایی در مورد ساز هارپ

در ساز هارپ، 47 سیم به طور دیاتونیک کوک می شوند و به همین دلیل هر کدام از سیم ها دارای زیر و بمی متفاوتی می باشد. سیم های بلند به پایه ساز نزدیک تر بوده و در قسمت دورتری از نوازنده قرار می گیرند در حالی که سیم های کوتاه نزدیک به دسته ساز قرار می گیرند و به نوازنده نزدیک هستند. ساز هارپ به صورت نشسته نواخته می شود و بخش بالایی آن به روی شانه راست نوازنده قرار داده می شود. ساز هارپ با هر دو دست نواخته می شود به این صورت که دست راست سیم های کوتاه و دست چپ سیم های بلند را می نوازد.

با توجه به نوع موسیقی که با ساز هارپ نواخته می شود، هر دو دست می توانند روی تمام سیم ها حرکت کنند.

نحوه نت نویسی در ساز هارپ

نت نویسی در ساز هارپ در دو خط حامل نوشته می شود. حامل بالاتر در کلید تربل و حامل پایین تر در کلید باس قرار می گیرد. هارمونیک ها به وسیله یک دایره کوچک روی نت مشخص می شوند و یک اکتاو بالاتر از نتی که نوشته شده تولید صدا می کنند. علاوه بر این تغییراتی که در موقعیت پدال ایجاد می شود، باید در پارتیتور نوشته شود در نتیجه نوازنده زمان کافی برای آماده کردن نت ها را دارد.

سخن پایانی

باید بگویم همه‌ی ما که به آهنگ‌های زیادی گوش می‌دهیم و در زندگی روزمره‌ی خود با آن در ارتباطیم، یک آشنایی کلی با موسیقی داریم و اطلاعات زیادی از موسیقی در مغز ما وجود دارد.

نکته‌ی جالب راجع به ساز چنگ این است که نوازندگی هر قطعه‌ای روی آن صدای بسیار زیبایی خواهد داشت. تنها در عرض پنج دقیقه نوازندگی، می‌توانید صدایی دلنشین تولید کنید. همانطور که در بالا مشاهده می کنید بهترین آموزشگاه های چنگ در کرمانشاه را معرفی نموده ایم. از نظر شما بهترین آموزشگاه چنگ در کرمانشاه کدام است؟

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا