سایر مراکز آموزشی

معرفی بهترین آموزشگاه های چنگ در شهرکرد 🎵: آدرس و شماره تماس 📞

نواختن چنگ بی‌شباهت با پیانو نیست؛ گرچه از برخی جهات دشواری بیشتری دارد. چنگ یکی از سازهای قدیمی است که قدمت بالایی در ایران و اروپا دارد. شما با هر سنی می‌توانید یادگیری چنگ را آغاز کنید. در مسیر یادگیری ساز در کنار حوصله، صبر و تمرین، داشتن یک مدرس خوب شما را سریع‌تر به هدفتان می‌رساند. اگر به دنبال کلاس آموزش چنگ هستید، فرصت را از دست ندهید. در این مقاله به معرفی بهترین آموزشگاه های چنگ در شهرکرد می‌پردازیم.

همچنین می‌توانید با بهترین آموزشگاه های آهنگسازی در شهرکرد آشنا شوید.

آزمون تعیین سطح گاما

آموزشگاه چنگ شهرکرد

معیار انتخاب بهترین آموزشگاه های چنگ در شهرکرد

🧑‍🏫 اساتید حرفه ای آموزشگاه های معتبر از اساتید برجسته و حرفه ای برای آموزش های خود استفاده می کنند که سابقه کاری درخشان دارند.
👨‍💻 استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی آموزش اصولی و مبانی نت خوانی و آهنگسازی
⏲️ زمانبندی مناسب کلاس ها ساعت برگزاری کلاسها انعطاف پذیر و مطابق میل هنرآموز باشد.

 

در ادامه با لیست بهترین آموزشگاه های چنگ در شهرکرد آشنا خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر آدرس و شماره تماس آموزشگاه ها را در جدول زیر مشاهده می کنید.

لیست آموزشگاه های چنگ شهرکرد

ردیف نام آموزشگاه آدرس شماره تماس
1 آموزشگاه موسیقی دستان شهرکرد، بلوار آیت الله کاشانی، بین 45 و 43.1 03832222913
2 آموزشگاه موسیقی آوا شهرکرد، سعدی، 51 03832221974
3 آموزشگاه موسیقی ماهور شهرکرد، سعدی غربی، 65، 63 03832263434
4 آموزشگاه موسیقی ترانه شهرکرد، فردوسی شمالی، بین 8 و میدان آیت الله دهکردی 09133836225
5 آموزشگاه موسیقی پژواک شهرکرد، دوازده محرم، بین مولوی و خیابان دکتر حسینی 03832221121
6 آموزشگاه موسیقی نکیسا شهرکرد، بهارستان، 40 03832288194
7 آموزشگاه موسیقی ویستا شهرکرد، مولوی شرقی، 33 03833339764
8 آموزشگاه موسیقی همساز شهرکرد، بلوار آیت الله طالقانی، بین بلوار آیت الله کاشانی و خیابان ناصر خسرو 03832224009
9 آموزشگاه موسیقی نوبانگ شهرکرد، فردوسی، بین سعدی و 7 03832226552
10 آموزشگاه موسیقی نی داود شهرکرد، خیابان سعدی، بعد از چهار راه امام صادق (فصیحی)،کوچه 49، بن بست اول 03832264400

 

1. آموزشگاه موسیقی نی داود

آموزشگاه موسیقی نی داود در محدوده‌ی سعدی شهرکرد قرار گرفته و با سال‌ها تجربه در امر آموزش به پرورش استعدادهای ارزشمند این شهر مشغول است. نی داود با داشتن اساتید حرفه‌ای این شهر تلاش داشته تا خدماتی متفاوت را برای هنرجویان به ارمغان آورد.

متدهای آموزشی یکی از مهمترین نکاتی است که موجب می‌شود تا امر یادگیری بهبود یافته و هنرآموز با سرعت بیشتری مطالب تئوری و عملی را فراگیرد. به همین دلیل همه‌ساله در کشورهای مختلف نشست‌ها، کنفرانس‌ها و بررسی‌های بسیاری صورت می‌گیرد تا روش آموزش بهبود یابد و دانش یک استاد راحت‌تر به دیگران منتقل گردد.

در آموزش موسیقی نیز روش آموزشی بسیار اهمیت دارد و آموزشگاه موسیقی نی داود همواره در این امر کارنامه‌ی خوبی داشته است. روش‌های قدیمی آموزش، مثل روش گوشی و شنیداری، امروز به متدهای آکادمیک تبدیل شده و همراه با ارتقای سطح تسلط نوازنده، دانش موسیقی او را نیز بهبود می‌بخشند.

آدرس:

شهرکرد، خیابان سعدی، بعد از چهار راه امام صادق (فصیحی)،کوچه 49، بن بست اول

شماره تماس:

03832264400

 

2. آموزشگاه موسیقی دستان

این آموزشگاه موسیقی با هدف آموزش آکادمیک و حرفه‌ای موسیقی به علاقمندان تاسیس گردیده است. همکاری با اساتید مجرب در حوزه موسیقی کلاسیک و ایرانی برای آموزش صفرتاصد کلیه سازها به بزرگسالان و کودکان و فراهم آوردن بهترین امکانات و محیطی امن و سالم برای یادگیری از افتخارات این مجموعه می باشد. آموزشگاه موسیقی دستان واقع در شهر شهرکرد میباشد.

آدرس:

شهرکرد، بلوار آیت الله کاشانی، بین 45 و 43.1

شماره تماس:

03832222913

 

3. آموزشگاه موسیقی آوا

این آموزشگاه موسیقی با هدف آموزش آکادمیک و حرفه‌ای موسیقی به علاقمندان تاسیس گردیده است. در این مجموعه، موسیقی به روش های جهانی و سنتی، به علاقمندان رشته های مختلف انتقال داده می شود. هدف همۀ ما در این خانۀ موسیقی این است که در آینده ای نه چندان دور، آوای موسیقیِ اصیل از گوشه و کنار این مرز و بوم به گوش رسد.

آدرس:

شهرکرد، سعدی، 51

شماره تماس:

03832221974

 

4. آموزشگاه موسیقی نوبانگ

آموزشگاه موسیقی نوبانگ شهرکرد در محله شریعتی شهرکرد و در خیابان سعدی،خیابان فردوسی شمالی واقع شده است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی مانند پلی کلینیک امام علی و سفره خانه سنتی چلچراغ و چای و عسل خوانساری و کافه رستوران گل سرخی و باطری سازی مجتبی قرار گرفته است.

آدرس:

شهرکرد، فردوسی، بین سعدی و 7

شماره تماس:

03832226552

 

معرفی چنگ رومی

اولین و مشخص‌ترین تفاوت میان مدل‌های مختلف چنگ رومی، جنس آن‌ها است. جنس ساز چنگ از چوب است و بهترین مدل‌های این ساز از جنس چوب گردو، توت و افرا ساخته شده‌اند؛ این جنس‌ها به‌راحتی آسیب نمی‌بینند.

در کنار جنس چوبی ممکن است ببینید که بعضی از بهترین چنگ رومی از کریستال (پلیمر ترموپلاستیک) تهیه شده‌اند. از لحاظ زیبایی این مدل از چنگ‌ها بسیار خاص و منحصر به فرد هستند اما نگهداری از آن‌ها کمی دشوار است. این مدل از چنگ رومی رزونانس صدایی پایینی دارد و برای محیط‌های آرام و تمرین در فضای کوچک یک انتخاب مناسب به حساب می‌آید.

 

نکات لازم برای خرید بهترین چنگ رومی مناسب

دو مورد مهمی هستند که لازم است هنگام خرید چنگ رومی به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته‌ باشید. اولین مورد تعداد سیم است، گفتیم که این ساز با تعدادهای متفاوتی از سیم تولید می‌شود اما برای شروع لازم نیست به سراغ کمترین یا بیشترین تعداد آن بروید. چنگ‌هایی که ۱۶ سیم دارند، نسبت به مدل‌های دیگر انتخاب مناسبی به حساب می‌آیند. همین‌طور اگر چپ‌دست هستید شروع آموزش با این تعداد سیم مناسب‌تر از گزینه‌های دیگر است.

مدت زمان یادگیری ساز‌های زهی مانند چنگ

ساز‌های زهی ساز‌هایی هستند که تولید صدا در آن‌ها از طریق ارتعاش سیم ایجاد می‌شود. به طور کلی برای یادگیری ساز‌های زهی صبر و حوصله‌ی زیادی نیازاست و فردی که روزانه تمرین داشته باشد زمانی حدود یک تا دو سال لازم دارد تا دوره‌های مقدماتی ساز را پشت سر بگذارد.

انواع ساز‌های زهی عبارتند از: تار، سه تار، سنتور، قیچک، ویولن، کمانچه، قانون، چنگ، گیتار، ویلن سل، دوتار، تنبور و … که در برخی ساز‌ها مانند تار، سنتور ارتعاش سیم توسط مضراب انجام می‌شود که به آن‌ها ساز‌های زهی زخمه‌ای یا زهی مضرابی می‌گویند.

 

سخن پایانی

باید بگویم همه‌ی ما که به آهنگ‌های زیادی گوش می‌دهیم و در زندگی روزمره‌ی خود با آن در ارتباطیم، یک آشنایی کلی با موسیقی داریم و اطلاعات زیادی از موسیقی در مغز ما وجود دارد. یعنی همه‌ی ما به طور فطری به نواختن ساز و موسیقی علاقه مند هستیم.

نکته‌ی جالب راجع به ساز چنگ این است که نوازندگی هر قطعه‌ای روی آن صدای بسیار زیبایی خواهد داشت. تنها در عرض پنج دقیقه نوازندگی، می‌توانید صدایی دلنشین تولید کنید. همین موضوع باعث شده تا تمرین و یادگیری آن بسیار دلچسب و کسب مهارت در نوازندگی آن سرگرم‌کننده باشد. همانطور که در بالا مشاهده می کنید بهترین آموزشگاه های چنگ در شهرکرد را معرفی نموده ایم. از نظر شما بهترین آموزشگاه چنگ در شهرکرد کدام است؟

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا