دانستنی های فرانسه

چرا زبان فرانسه یاد بگیریم؟ مزایای یادگیری زبان فرانسه چیست؟

زبان فرانسه

زبان فرانسه به عنوان یکی از پرمخاطب ترین زبان های زنده دنیا شناخته می شود که در کشورهای زیادی به این زبان صحبت می شود و به عنوان زبان اول، دوم و حتی سوم در تمام دنیا مورد آموزش و استفاده است یکی از مهم ترین زبان های حال حاضر جهان به شمار می رود. افرادی که مشتاق به تحصیل در کشور فرانسه و یا کشورهای فرانسوی زبان می باشند و همچنین دوستدار مطالعه آثار ادبی معتبر فرانسوی و فرهنگ غنی کشور فرانسه و نیز کار و تجارت با کشور فرانسه می باشند آموزش زبان فرانسه برایشان می تواند بسیار کمک کننده باشد. همانطور که می دانید فرانسوی ها یکی از متعصب ترین مردمان دنیا هستند که بر روی زبان و فرهنگ خود تعصب زیادی داشته و اگر شما برای ارتباط با آن ها زبان فرانسوی را بلد نباشید در برقراری ارتباط با آن ها و زندگی و تحصیل در کشور فرانسه به مشکل برخواهید خورد. این موضوع اهمیت زبان فرانسه را در کنار دلایل بیشمار دیگر بیشتر می کند در نتیجه یکی از زبان های مهم دنیا که بهتر است آن را یاد بگیرید زبان فرانسوی می باشد.

۱. یادگیری یک زبان کافی نیست!

آزمون تعیین سطح گاما

در دنیای امروز صحبت کردن به یک زبان خارجی کافی نیست. افرادی که به چندین زبان صحبت می‌کنند شانس پیدا کردن شغل را چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور افزایش خواهند داد. یادگیری یک زبان ذهن را تقویت می‌کند. از مزایای زبان فرانسوی باز کردن افق‌های جدید، هم در زندگی شخصی و هم در زندگی حرفه‌ای می باشد.

2-فرانسوی زبانی است که در هر پنج قاره از آن استفاده می‌شود.

بیش از ۲۲۰ میلیون نفر در تمام پنج قاره به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. زبان فرانسه زبان اصلی ارتباطات بین‌المللی است. بعد از زبان انگلیسی، زبان فرانسوی دومین زبانی است که مردم جهان تمایل به یادگیری آن دارند و همچنین ششمین زبان از لحاظ وسیع بودن در دنیا است. زبان فرانسوی دومین زبان انگلیسی است که بعد از انگلیسی تدریس می‌شود و در هر قاره‌ای تدریس می‌شود. OIF، سازمان بین‌المللی کشورهای فرانسوی‌زبان، از ۷۷ کشور عضو و دولت تشکیل شده‌است. فرانسه همچنین بزرگ‌ترین شبکه بین‌المللی موسسات فرهنگی را اداره می‌کند که دوره زبان فرانسوی را برای نزدیک به یک میلیون دانش‌آموز اجرا می‌کند.

3. وقتی فرانسه صحبت میکنید میتوانید شغل پیدا کنید.

توانایی صحبت کردن به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی مزیتی است که در پیدا کردن شغل با بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی که از زبان فرانسوی به عنوان زبان کاری خود استفاده می‌کنند،  کاربرد فراوانی دارد. فرانسه، به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان، کارآفرینان، پژوهشگران و محققان خارجی را جذب می‌کند.

4. از مزایای زبان فرانسه امکان تحصیل در دانشگاه های فرانسه است.

افرادی که می توانند به زبان فرانسه صحبت کنند، فرصت‌هایی برای آموزش عالی در برخی از بهترین دانشگاه‌های فرانسه (دانشگاه سوربن، پیر ماری کوری و غیره) و اغلب براساس شرایط مالی بسیار مناسب فراهم می‌کند. دانشجویان با سطح خوبی از زبان فرانسه ممکن است واجد شرایط درخواست یک کمک‌هزینه دولتی فرانسوی برای ثبت‌نام در یک دوره کارشناسی‌ارشد در دانشگاه های فرانسه باشند که منجر به اخذ مدرک کارشناسی‌ارشد در سطح بین‌المللی می شود.

5. بازدید از پاریس و جاهای دیدنی فرانسه

فرانسه بیش‌ترین مقصد گردشگری جهان است و بیش از ۷۹، ۵ میلیون بازدیدکننده در سال دارد. توانایی صحبت کردن به زبان فرانسوی حتی کم باعث می‌شود که بازدید از پاریس و تمام مناطق فرانسه از آب و هوای معتدل و قله‌های پوشیده از برف آلپ از طریق خط ساحلی ناهموار بریتانی و دیدگاه‌هایی در مورد فرهنگ، طرز فکر و روش زندگی فرانسوی، لذت بخش باشد.

6.ورود به دنیای هنرو فلسفه با زبان فرانسه

زبان فرانسه به زبان فرهنگ و هنر و شعر معروف است. زبان فرانسه به دلیل ساختار تحلیلی از دیر باز زبان فیلسوفان بزرگ و دانشمندان برجسته‌ای چون سارتر، دکارت، پاستور و ماری کوری بوده است.

زیبایی آوایی این زبان در بین زبان‌های زنده دنیا، باعث شده تا منحصربه‌فرد جلوه کند. با یادگیری این زبان دسترسی شما به دنیای هنر و شعر، مد و استایل، معماری، فلسفه و تمام علوم زیبایی شناسی افزایش خواهد یافت.

7.افزایش توانایی‌های فردی

یکی از مزایای یادگیری زبان فرانسه، ایجاد تاثیری شگرف در افزایش بازدهی ذهن و توانایی‌های فردی و شخصیتی است. به دلیل این‌که ساختار زبان فرانسه با زبان‌های معمولی مانند انگلیسی متفاوت است، یادگیری آن می‌تواند مغز را به چالش بکشد و مهارت‌های زبانی شما را چند پله پیشرفت دهد.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا