دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما در آلمان: حقوق و درآمد+ دروس دوره آوسبیلدونگ

اگر به پرواز و هواپیما علاقه دارید می‌توان این دوره آوسبیلدونگ را برای کسب مهارت و اشتغال انتخاب کنید. دوره آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما شما را با شرایط نگهداری و سرویس وسایل نقلیه هوایی مانند هواپیما، هلی‌کوپتر آشنا می‌کند. شما در این دوره بر فناوری سیستم هواپیما مسلط می‌شوید.

معرفی آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما در آلمان

اقتصاد قوی و روبه رشد آلمان آن را به یک قدرت اقتصادی در جهان تبدیل کرده است. پایین بودن نرخ بیکاری و رشد جمعیت موجب شده است که این کشور همواره به نیروی کار متخصص نیاز داشته باشد. دولت آلمان با برگزاری دوره‌های آوسبیلدونگ، نیروهای خارجی را جذب کرده و نیروی متخصص پرورش می‌دهد. از جمله راه‌های ورود به آلمان شرکت در دوره آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما است.

برای شرکت در تمامی رشته‌ها از جمله کارآموزی مکانیک هواپیما، داشتن حداقل مدرک دیپلم ضروری است. مدت این دوره آموزشی بین 3 تا 3،5 سال متغیر است و پس از گذراندن سال اول آموزش شما بایستی یکی از تخصص‌های زیر را برای ادامه دوره انتخاب کنید. آوسبیلدونگ این رشته در سه زمینه تخصصی شامل “فناوری تولید”، “فناوری نگهداری” و “فناوری موتور” برخی فرصت‌ها را برای اشتغال در مشاغل خوب و پردرآمد فراهم می‌کند. در این دوره، افراد آموزش‌های تئوری و عملی را دریافت می‌کنند. پس از پایان دوره و دریافت گواهی فرد متقاضی موفق به کسب مهارت در یکی از زمینه‌های (تولید، نگهداری، موتور) خواهد شد.

شرح وظایف یک مکانیک هواپیما

در دوره آموزشی این حرفه شما دروس تئوری و بخش عملی را آموزش خواید دید. پس از یادگیری مهارت‌های لازم چنانچه مهارت‌های زیر را داشته باشید می‌توان شما را یک مکانیک هواپیما نامید. این شرایط عبارتند از:

  • به کارهای فنی و مکانیکی علاقه دارید
  • کار با دستگاه‌های بزرگ برای شما دشوار نیست
  • می‌توانید در شیفت شب و آخر هفته‌ها کار کنید

وظایف یک مکانیک در گرایش‌های مختلف متفاوت است و بستگی به حیطه کاری وی دارد.

در گرایش فناوری نگهداری، شما اجزا مختلف دستگاه را مورد آزمایش قرار می‌دهید. همچنین از ایمن بودن آن‌ها اطمینان حاصل می‌کنید. سرویس، عیب‌یابی و تعمیر هواپیماهای نظامی و غیرنظامی نیز از وظایف شما می‌باشد.

در فناوری تولید، تمرکز بیشتر روی شناخت اجزا و اتصالات داخلی هواپیما است. بدین ترتیب، که با قطعات مختلف دستگاه آشنا شده و توانایی جداسازی و مونتاژ آن‌ها را داشته باشید.

گرایش سوم، فناوری موتور است. در این زمینه آموزش‌های تخصصی را پیرامون سیستم‌های موتور هواپیما دریافت می‌کنید. بدین ترتیب به خوبی می‌توانید این سیستم‌ها را تحت کنترل و نظارت داشته باشید.

مدارک مورد نیاز آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما

  • پاسپورت با اعتبار کافی
  • مدارک شناسایی و تحصیلی ترجمه شده
  • گواهی سلامت و بیمه نامه
  • گواهی تمکن مالی
  • رسید پرداخت هزینه ویزا
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • قرارداد امضا شده توسط مؤسسه آموزشی

دروس آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما

درس‌های این دوره هم به صورت تئوری و هم عملی می‌باشد. دروس تئوری در مدارس، مؤسسات یا دانشگاه‌ها ارائه می‌گردد. برای گذراندن دروس عملی لازم است فرد در یک شرکت یا سازمان مرتبط مشغول به کار شود. مباحث مربوط به مهندسی برق، مهندسی مواد، آیرودینامیک و انگلیسی فنی از جمله دروس تئوری این رشته می‌باشند.

سطح زبان مورد نیاز

از آنجا که تمامی آموزش‌ها و امتحانات دوره‌های آوسبیلدونگ به زبان آلمانی برگزار می‌شوند. بنابراین، داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل سطح B1 یکی از مهم‌ترین شرایط شرکت در این دوره‌‎ است.

حقوق و درآمد

دستمزد کاراموزان در اولین سال دوره 1000 یورو می‌باشد. به ترتیب در سال‌های بعد به 1050، 10100 و 1200 یورو افزایش می‌یابد.

مشاغل مرتبط با آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما از جمله مشاغل محبوب و پردرآمد آلمان است. علاقه اغلب افراد به پرواز و هواپیما موجب شده است که طرفداران این دوره روز به روز افزایش یابد. اکثر کارآموزان در شرکتی که دوره آوسبیلدونگ خود را گذرانده‌اند، مشغول به کار می‌شوند. بعد از اتمام دوره، همچنین امکان ادامه تحصیل در دانشگاه نیز وجود دارد. شما با گذراندن این دوره، می‌‌توانید به عنوان تعمیرکار هوانوردها، مکانیک ساخت بدنه، مونتاژکننده تجهیزات و تکنسین هواپیماهای موتوری مشغول به کار شوید.

شرایط سنی

بهترین سن برای ورود به این دوره 18 سال است؛ اما در کل محدودیت سنی برای آوسبیلدونگ وجود ندارد. افراد زیر ۳۵ سال شانس بیشتری برای موفقیت خواهند داشت.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا