دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ طراحی صدا و رسانه در آلمان: مسیر شغلی+ درآمد

در کشور آلمان برای بسیاری از رشته‌های رشته‌های هنری از جمله طراحی صدا و آهنگسازی نیز دوره آوسبیلدونگ برگزار می‌گردد. همان طور که می‌دانید شرکت در این دوره‌ها نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارد. همچنین بسیاری از دوره‌های آوسبیلدونگ علاوه بر جنبه‌ی آموزشی برای فرد متقاضی درآمدزایی هم دارد. پس از دوره آموزشی فرد با گذراندن کاراموزی حقوق هم دریافت می‌کند.

معرفی آوسبیلدونگ طراحی صدا و رسانه

چنانچه برای دوره آوسبیلدونگ طراحی صدا، اگر درباره نرم افزارهای موسیقی یا تکنیک های ضبط صدا دانش و آگاهی داشته باشید، مزیت‌های بسیاری برای شما خواهد داشت. توجه داشته باشید که انواع متعددی از این دوره‌ها در آموزشگاه ارائه می شود که برخی از آنها مستلزم پرداخت هزینه است. از دروس پایه و اصلی این رشته می‌توان به شناخت موسیقی و مفاهیم آن اشاره کرد. اگر به دنبال انجام کارهای حرفه‌ای هستید، علاوه بر دوره طراحی صدا، دوره‌های آموزشی جانبی را نیز در برنامه کاری خود قرار دهید.

آزمون تعیین سطح گاما

در دوره آوسبیلدونگ طراحی صدا، یکی از وظایف شما ساختن موسیقی و صدای فیلم ها، تبلیغات و مانند آن است. محل کار اصلی این افراد استودیو ضبط صدا و کار با کامپیوتر است. متقاضیان دوره آوسبیلدونگ طراحی صدا می توانند در شرکت های صنعت فیلم، رادیو، اینترنت و آژانس های چندرسانه ای، انتشار موسیقی و غیره مشغول به کار شوند. این حرفه می تواند هم عملی و هم تبلیغاتی باشد که نیازمند نگاه هنرمندانه و خلاقیت است.  دوره‌های آسبیلدونگ آلمان یکی از راه‌ها برای کسانی است که قصد دارند هم در آلمان آموزش ببینید و هم کارآموزی با حقوق پشت سر بگذارند و سپس وارد بازار کار شوند. در دوره آوسبیلدونگ فرد با کسب تجربه با محیط کار آشنا و برای ورود به بازار کار آماده می‌شود.

مدت زمان دوره آوسبیلدونگ طراحی صدا در آلمان

طول دوره ها بسیار متفاوت است و شما می‌توانید به صورت تمام وقت یا نیمه وقت به آموزشگاه بروید. مدت زمان این دوره بین 8 تا 24 ماه طول می‌کشد، البته بستگی به برنامه ای دارد که انتخاب می‌کنید.

سال اول آموزش

در این سال، نحوه راه اندازی دستگاه‌های ضبط تصویر و صدا، نحوه ضبط تصویر و صدا و نحوه انتخاب، ویرایش و ارائه مطالب تصویر و صدا را خواهید آموخت.

سال دوم آموزش

در سال دوم آموزش، تولیدات و ضبط صدا با تجهیزات کارگردانی، انیمیشن‌های گرافیکی تولید و یکپارچه می‌شوند و تولیدات سینمایی انجام می‌گیرد.

مسیر شغلی

در پایان دوره آوسبیلدونگ طراحی صدا، یک گواهی دریافت خواهید کرد. پس از اینکه دوره خود را به عنوان یک طراح صدا تکمیل کردید، می توانید آموزش و یادگیری را ادامه دهید. تحصیل به طور حتم می تواند بهترین گزینه باشد. قابل ذکر است که با یک شرایط خاص می‌توانید بدون مدرک در چنین رشته ای تحصیل کنید. یکی از رشته‌های دردسترس کارشناسی آهنگسازی است. اگر نمی خواهید تحصیل کنید می توانید استودیو ضبط خودتان را راه بیندازید.

از جمله بخش‌های پردرآمد در این زمینه مدیریت بازرگانی رسانه است. با کسب مهارت در این حوزه می‌توانید موقعیت مدیریتی خوبی در زمینه کاری خود بگیرید. دوره آموزشی تبدیل شدن به یک متخصص رسانه بین پنج ماه تا سه سال طول می کشد. برای کسب این جایگاه شغلی علاوه بر صدا و تصویر باید بر تمامی بخش‌های رسانه و تبلیغات تسلط کافی داشته باشید.

بازار کار و درآمد

گذراندن تحصیلات دانشگاهی در حوزه تدوین و رسانه می‌تواند مسیری عالی برای ارتقا درآمد و موقعیت شغلی باشد. اگر سرمایه اولیه کافی و از همه مهم‌تر، تجربه کافی دارید، می توانید یک کسب و کار راه اندازی کنید؛ به عنوان مثال استودیو ضبط صدا بزنید. حقوق شما به عنوان یک طراح صدا پس از تکمیل دوره آوسبیلدونگ چندان زیاد نخواهد بود. اما اگر بتوانید پس از این دوره مدرک کارشناسی آهنگسازی را در دانشگاه های آلمان پشت سر بگذارید، به عنوان یک آهنگساز درآمد خیلی زیادی خواهید داشت. هرچند که میزان درآمد در این شغل به عوامل متعددی بستگی دارد و می تواند متفات باشد. اگر بتوانید مهارت‌ها و دانش خود را افزایش دهید و با پیشرفت امروزه دنیای صدا و رسانه هماهنگ باشید، حقوق بسیار خوبی دریافت خواهید کرد.

حقوق اولیه شما پس از اتمام دوره آموزشی، بین 1650 تا 1850 یورو خواهد بود.  اگر قرارداد جمعی داشته باشید، حقوق اولیه شما تا 1850 یورو نیز افزایش می‌یابد.

نکات قابل توجه

  • کلمبیا ریکوردز یکی از قدیمی ترین برندهای مورد استفاده از ضبط صداست.
  • طراحی Sound با طراحی audio متفاوت است؛ یک طراح صدا (Sound design) بیشتر با موسیقی متن برای فیلم‌ها سر و کار دارد.
  • طراحان صدا باید دانش بیشتری داشته باشند، برای مثال در طراحی وب، باید توانایی جاسازی صداها در وب سایت ها را داشته باشند.
  • هاینز زیمیر، یکی از مشهورترین آهنگسازان جهان است که کارش را از صداهای تبلیغاتی آغاز کرد.
لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا