دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی: مسیر شغلی+ درآمد

دوره‌های آوسبیلدونگ در آلمان تقریبا تمام حیطه‌های شغلی و حرفه‌ای را در برمی‌گیرد. زمینه ورزش نیز از این قاعده مستثنی نیست، آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی از جمله مشاغل مورد علاقه ورزشکاران می‌باشد. تقریبا تمام باشگاه‌های حرفه‌ای و نیمعه حرفه‌ای در آلمان به مدیریت نیاز دارند. وظایف این عنوان شغلی تنها محدود به زمین بازی نمی‌شود و در زمینه اسپانسرینگ و سازماندهی تیم برای حضور در مسابقات مختلف نیز مدیر مسئولیت دارد.

معرفی آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی

مدرک پیش نیاز برای این دوره پایان تحصیلات متوسطه می‌باشد. مدت زمان این دوره 3 تا 4 است، در صورت اتمام موفقیت آمیز دوره مدرک لیسانس دریافت خواهید کرد. این دوره یکی از محبوب ترین دوره‌های آوسبیلدونگ است. اخذ مدرک لیسانس شما را برای مدیریت مجموعه ورزشی آماده می‌کند. این دوره برخلاف دوره تخصص ورزشی به جای مباحث ورزشی بر اصول مدیریتی و اقتصاد تمرکز دارد. دوره‌های آموزشی مدیریت ورزشی متنوع و البته متناوب هستند. دانشجویان آوسبیلدونگ مدیریت در 8 هفته اول این دوره به صورت تمام وقت آموزش می‌بینند. سپس دوره عملی آغاز می‌گردد و شما را برای ورود به بخش حرفه‌ای کار را آماده می‌کند.

شرایط مدیریت ورزشی

موضوعاتی مانند اقتصاد، مبانی مدیریت امور مالی و حقوق آموزش داده می‌شود. از مزایای مهم دوره آوسبیلدونگ ورزشی می‌توان به حقوق ماهیانه اشاره کرد. شما برای ثبت نام در این دوره نه تنها شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنید بلکه حقوق ماهیانه نیز دریافت خواهید کرد. برای تبدیل شدن به یک مدیر ورزش لازم نیست خودتان ورزشکار باشید و از نظر جسمانی آمادگی داشته باشید تنها کافیست که به ورزش و مسائل ورزشی علاقه مند باشید. تمرکز شما بر امور اداری و سازمانی است و در ابتدای آموزش مباحث تجاری را یاد خواهید گرفت. علاوه بر دانش تجاری، تسلط بر ریاضیات و دانش زبان انگلیسی و آلمانی نیز حائز اهمیت است.

برای اینکه در طولانی مدت در این حرفه به جایگاه عالی برسید علاوه بر تقویت مهارت‌های زبانی باید بر روی اعتماد به نفس خود نیز کار کنید. شما به عنوان یک مدیر باید در زمینه‌های مختلف مسئولیت‌های تخصصی را بر عهده بگیرید. در واقع مدیران ورزشی مسئولیت باشگاه‌های شهری، رویدادهای ورزشی و مراکز تناسب اندام را بر عهده دارند. شما با برنامه ریزی، ساماندهی، بازاریابی فعالیت‌های یک مجموعه ورزشی را مدیریت می‌کنید. همچنین مدیران می‌توانند در بازیکنان خود ایجاد انگیزه کنند و مشوق آن‌ها باشند. جست و جو برای یافتن حامی مالی نیز از دیگر وظایف مدیر است.

درآمد آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی

مانند سایر دوره‌های آموزشی حقوق فرد متقاضی به تدریج افزایش می‌یابد. در سال اول دستمزدی در حدود 550 تا 600 یورو دریافت خواهند کرد و در سال‌های بعد 649 تا 700 و سپس به 743 تا 800 یورو افزایش می‌یابد.

پس از پایان دوره حقوق شما ماهانه به 30000 یورو هم می‌رسد. البته به طور کلی میزان دریافتی شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. اینکه در چه موسسه و مجموعه‌ای به کار مشغول شدید و گستره فعالیت‌های شما به چه میزان است.

مهارت‌های لازم پس از پایان دوره

  • اجرای رویدادهای ورزشی
  • حمایت از باشگاه‌های ورزشی
  • پیدا کردن تیم برای ورزشکاران
  • برنامه ریزی برای حضور در مسابقات
  • پیدا کردن اسپانسر مالی برای تیم
  • وظایف مالی و اداری
  • برعهده گرفتن وظایف مالی و اداری

مسیر شغلی

پس از پایان دوره آوسبیلدونگ شما مسیر شغلی زیر را پیش رو دارید:

  • مدیریت ورزشی
  • کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی
1/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *