دانستنی های آلمان

خرید سیم کارت در آلمان: اپراتورها+ هزینه

از لازمه‌ی زندگی امروزه داشتن سیم کارت جهت برقراری ارتباطات است. شما پس از ورود به کشور مقصد اولین کاری که بایستی انجام دهید تهیه یک سیم کارت اعتباری می‌باشد. برای خریدن یک سیم کارت اعتباری در آلمان، شما باید حتما یک عکس پرسنلی و مدارک شناسایی خود را به همراه داشته باشید و نکته دیگر این است که از جولای ۲۰۱۱ به بعد، تمام سیم کارت‌های اعتباری که در کشور آلمان به فروش می‌رسد باید یک آدرس معتبر نیز به عنوان محل زندگی خریدار این سیم کارت در فرم درخواست خرید ثبت گردد، تا بتوان سیم کارت را به آن فرد فروخت.

قیمت انواع سیم کارت‌های اعتباری در آلمان

شما می‌توانید هم به صورت مشتری اشتراکی و هم به صورت خرید یک سیم کارت اعتباری، از خدمات تلفن همراه در آلمان بهره‌مند شوید. در اینجا نگاهی به انواع و اقسام قیمت‌ها و پیشنهادات برای سیم کارت‌های اعتباری در کشور آلمان می‌کنیم تا متوجه شوید که با توجه به نیاز و علاقمندی‌تان، بهتر است از کدام بسته‌ها استفاده کنید.

باز هم این نکته را یادآور می‌شویم که اگر توریست هستید و یا قصد اقامت بلند مدت در آلمان را ندارید، و یا بیشتر در سایر کشورهای اروپایی در گشت و گذار هستید، بهتر است از سیم کارت‌های اعتباری استفاده کنید ولی در غیر این صورت همان اشتراک تلفنی بسیار مقرون به صرفه‌تر است.
توجه داشته باشید که بعد از ورود به آلمان، خیلی سریع در همان دقایق اولیه و در فرودگاه اقدام به خرید سیم کارت نکنید؛ زیرا نه تنها اصلا مقرون به صرفه نیست، بلکه ممکن است نیازها و توقعات‌تان را نیز برطرف نکند!

اپراتورهای ارائه دهنده سیم کارت در آلمان

شاید تصور کنید با توجه به پیشرفته بودن آلمان و جمعیت 80 میلیون نفری آن تعداد اپراتورهای ارائه دهنده سیم کارت و اینترنت بسیار متعدد باشد. اما برخلاف تصور عموم تعداد محدودی شرکت جهت ارائه سیم کارت‌های دائمی و اعتباری در آلمان وجود دارد. فقط سه اپراتور بزرگ در این کشور به نام‌های Vodafone، O2 و T Mobile فعالیت دارند. البته اپراتورهای دیگری هم در آلمان وجود دارند اما از لحاظ گستردگی و تنوع خدمات، در مقایسه با این سه شرکت در رده‌های بسیار پایین‌تری قرار دارند.
البته این را هم در نظر داشته باشید که متاسفانه کشور آلمان اصلا برای آنلاین بودن ارزان نیست! در ادامه نگاهی به قیمت سیم کارت‌های ارائه شده در این کشور توسط این سه کمپانی بزرگ بیندازیم:

سیم کارت‌های اعتباری T-Mobile آلمان

 • ۱۰۰ دقیقه مکالمه و ۱.۵ گیگابایت اینترنت به قیمت ۲۰ یورو
 • ۲۰۰ دقیقه مکالمه و ۲ گیگابایت اینترنت به قیمت ۲۵ یورو
 • مکالمه و ارسال پیام کوتاه نامحدود و ۳ گیگابایت اینترنت به قیمت ۵۰ یورو

تمام سیم‌کارت‌های اعتباری این شرکت تا سقف ۴ هفته از تاریخ شروع مصرف، اعتبار دارند.

سیم کارت‌های اعتباری شرکت O2

 • مکالمه و ارسال پیام کوتاه نامحدود به همراه ۱.۵ گیگابایت اینترنت به قیمت ۱۰ یورو
 • مکالمه  نامحدود به همراه ۳ گیگابایت اینترنت به قیمت ۱۵ یورو
 • خدمات نامحدود مانند تماس و پیام کوتاه به همراه ۵ گیگابایت اینترنت به قیمت ۲۵ یورو

تمام سیم‌کارت‌های اعتباری این شرکت تا سقف ۴ هفته از تاریخ شروع مصرف، اعتبار دارند و از آنجا که امکان استفاده تا ۵ گیگابایت را نیز دارند، کمی از شرکت T Mobil بهتر عمل می‌کنند.

سیم کارت‌های اعتباری شرکت Vodafone

 • ۲۰۰ دقیقه مکالمه و یا پیام کوتاه فقط در آلمان به همراه ۴ گیگابایت اینترنت به قیمت ۴۰ یورو
 • ۲۰۰ دقیقه مکالمه و یا پیام کوتاه فقط در آلمان به همراه ۸ گیگابایت اینترنت به قیمت ۴۰ یورو
 • ۲۰۰ دقیقه مکالمه و یا پیام کوتاه فقط در آلمان به همراه ۱۰گیگابایت اینترنت به قیمت ۵۵ یورو
 • ۲۰۰ دقیقه مکالمه و یا پیام کوتاه فقط در آلمان به همراه ۱۴ گیگابایت اینترنت به قیمت ۷۰ یورو

بسته اول برای ۸ هفته و سایر بسته‌ها برای ۴ هفته از تاریخ شروع، اعتبار دارند.

از میان سه شرکت ارائه کننده خدمات اینترنت و تلفن همراه در آلمان، شرکت T-mobile با ارائه بهترین اینترنت از نوع LTE و بیشترین نقاط دسترسی به WI-FI هات اسپات در سطح شهر، به عنوان شرکت موفق در این زمینه شناخته شده است.

اقدامات لازم برای فعال کردن یک سیم کارت در آلمان

 1. کارت شناسایی و یا پاسپورت خود را نشان دهید. (از طریق یک سیستم Web ID نیز این کار ممکن است.)
 2. 2. به فروشگاه‌هایی موسوم به Handy که در واقع مرکز ارائه دهنده خرید سیم کارت است، مراجعه کنید و از آن‌ها کمک بخواهید. مغازه‌های تجهیزات الکترونیک موسوم به Saturn و Mediamarket نیز همین کار را می‌توانند انجام دهند.
 3. یک سیم کارت از یکی از سه شرکت اوپراتوری معروف آلمان یعنی O2، T-mobile و Vodapone خریداری کنید.
 4. یک آدرس معتبر از جایی که در آن اقامت دارید را به این مراکز معرفی کنید.

سیم کارتی که حاوی یک قطعه میکروچیپ است را در دستگاه تلفن همراه خود قرار دهید و نهایتا ظرف مدت ۲۰ دقیقه، خط تلفن شما فعال خواهد شد. در صورت بروز هر گونه مشکل نیز می‌توانید به فروشگاه‌های Mediamarket  و یا Saturn مراجعه کنید تا مشکل را برطرف کنند.

سیم کارت برای دانشجویان و افراد مقیم در آلمان

به طور کلی دو روش برای تهیه خط تلفن همراه یا هوشمند در آلمان وجود دارد. روش اول این است که می‌توانید برای عقد قرارداد خدمات مربوط به تلفن همراه، در یک شرکت ارائه دهنده خدمات ثبت نام کنید، و یا یک سیم کارت اعتباری خریداری کنید. البته عقد قرارداد با یک شرکت خدماتی، گزینه معقول‌تر و ایمن‌تری می‌باشد.

در واقع شما با امضای قرارداد در مدت معینی مشترک یک شرکت اعتباری خواهید بود. معمولاً چنین قراردادهایی با مبلغ پایه ماهانه یا همان آبونمان نیز همراه هستند. اشتراک در چنین شرکت‌هایی برای دریافت خدمات این مزیت را نیز دارد که این شرکت‌ها جدیدترین مدل‌های تلفن هوشمند را هم با هزینه ای اندک در اختیار شما قرار می‌دهند و اگر مایل هستید می‌توانید علاوه برتمدید قرارداد، گوشی قدیمی خود را نیز با مدل جدید جایگزین کنید.

بعضی از اپراتورها هم به دانشجویان در هنگام بستن قرارداد و خرید سیم کارت تخفیفاتی می‌دهند. خرید سیم کارت‌های اعتباری گزینه بهتری برای دانشجویان و مهاجرین است. با خرید این سیم کارت‌ها دیگر درگیر قرارداد‌های شرکتی نخواهید شد و بسته به نیاز خود، اقدام به خرید یکی از پکیج‌های ارائه شده می‌کنید و تا پایان اعتبار آن، از کارت استفاده می‌کنید.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *