دانستنی های آلمان

خرید خانه 🏠 و اجاره بها در آلمان: در شهرها+ حومه شهر

یکی از دغدغه‌های اصلی هر فردی تهیه مسکن برای زندگی است. به ویژه مهاجران در گام‌‌های اولیه برای مهاجرت به خرید خانه و یا اجاره ملک فکر می‌کنند. در آلمان هر فرد با توجه به میزان بودجه‌ای که دارد می‌تواند خانه مورد نظر خود را بخرد و یا اجاره کند. گزینه‌های سکونت در آلمان بسیار متعدد است و میزان هزینه بسته به شهر، موقعیت جغرافیایی خانه، متراژ خانه و امکانات آن متفاوت است. به طور کلی نیمی از جمعیت آلمان صاحب خانه هستند و نیمی دیگر مستاجر می‌باشند.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

برای افراد خارجی هیچ محدودیتی برای خرید خانه وجود ندارد. بازار مسکن در چند سال اخیر در آلمان رو به رشد بوده و قیمت ها نیز در اکثر شهرها افزایش یافته است، از این رو خرید مسکن می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاران باشد. با توجه به اینکه نرخ رشد مسکن نسبت به چند سال گذشته در آلمان همواره صعودی است، این گزینه یک راه مطمئن برای درآمدزایی است. وضعیت اقتصادی و ثبات آن در هر کشوری یکی از مهمترین دلایل برای انواع سرمایه گذاری ها از جمله سرمایه گذاری ملکی بین المللی است، اگر کشور مورد نظر دارای ثبات خوبی در اقتصاد باشد بازار املاک آن نیز تحت تاثیر این پایداری و رشد اقتصادی قرار می‌گیرد. ثبات و سلامت اقتصادی منجر به ثبات مالی، امنیت شغلی و بالا رفتن قدرت خرید مردم می شود.

آزمون تعیین سطح گاما

یکی از راه‌های کسب درآمد در آلمان اجاره بها می‌باشد، شما می‌توانید با خرید یک خانه در آلمان و اجاره دادن آن به صورت ماهیانه از مستاجر اجاره دریافت کنید و بدین صورت یک منبع عالی درآمد داشته باشید. البته با وجود مالیات زیاد ملک در کشورهای اروپایی کمتر افرادی حاضر به این گونه سرمایه گذاری می‌شوند. هزینه‌‌ی مسکن نیز مانند هزینه مواد غذایی باید قبل از مهاجرت مورد بررسی قرار گیرد.

قیمت خانه و اجاره بها در آلمان

خانه با هرقیمتی در آلمان برای اقشار مختلف جامعه با سطوح درآمدی متفاوت وجود دارد. قیمت خانه و نرخ اجاره بها در حومه و اطراف شهرها به نسبت مناسب‌تر از مرکز شهر است. در شهرهای بزرگ آلمان بیشتر فرهنگ آپارتمان نشینی رواج دارد و خانه‌های مستقل کمتر به چشم می‌خورد. در شهرهای بزرگ آلمان اکثر مردم در آپارتمان زندگی می کنند و خانه های مستقل بیشتر در مناطق حومه شهر دیده می شوند، البته ممکن است خانه‌هایی در شهرهای بزرگ پیدا کنید که برای اجاره و خرید بسیار گران هستند. از آنجایی که مردم آلمان معمولا به دنبال خرید خانه برای مادام العمر هستند، به نکات زیادی از جمله؛ زیرساخت مناسب بنا، نزدیکی به حمل و نقل عمومی شهر، مدارس، مغازه‌ها و دسترسی راحت به امکانات شهری توجه می‌کنند.

از گذشته اجاره مسکن در میان مردم آلمان بسیار محبوب بوده و برخی از آنها با وجود آنکه توانایی خرید خانه را دارند ترجیح می دهند تا در منازل اجاره‌ای که در آن راحت‌تر هستند زندگی کنند. علاوه بر این، انتخاب مسکن اجاره‌ای به این دلیل است که سکونت در یک خانه به مدت طولانی باعث می‌شود که اجاره بهای کمتری پرداخت کنید.

محدوده قیمت خرید خانه و اجاره بها در شهرهای مختلف آلمان به شرح زیر است:

شهر آلمان قیمت ملک (یورو)
برلین (Berlin) 5,600
مونیخ (Munich) 10,400
فرانکفورت (Frankfurt) 7,700
دوسلدورف (Dusseldorf) 5,500
هامبورگ (Hamburg) 6600
کلن (Cologne) 5200
اشتوتگارت (Stuttgart) 5900

 

عوامل موثر بر قیمت خانه در آلمان

در یک نگاه کلی به بازار مسکن آلمان متوجه می‌شوید که به سرعت در حال افزایش است. یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت مسکن و اجاره بها در شهرهای بزرگ آلمان این است که میزان عرضه و تقاضا مساوی نیست و تعداد متقاضیان مسکن در شهرهای بزرگ آلمان بسیار زیاد است.

در همه کشورهای جهان هنگامی که اقتصاد و درآمد رشد داشته باشد، تقاضا برای خرید خانه‌های خوب بالا می‌رود و منجر به افزایش قیمت می گردد. افزایش درآمد باعث می‌شود که درصد بیشتری از درآمد صرف خرید ملک شود و به طور مشابه در یک رکود کاهش درآمد دیگر مردم قادر به خرید نخواهند بود. بیکاری و نرخ بهره وام مسکن نیز از دیگر عوامل اثرگذار بر قیمت خانه در آلمان است.

تفاوت نرخ مسکن در برلین با دیگر شهرهای آلمان

تاثیر منطقه و شهر باعث نوسان قیمت خانه می‌شود، بدون شک برلین به عنوان پایتخت کشور آلمان گرانترین شهر این کشور در اجاره و خرید ملک است که خانه‌های مرکز شهر آن نرخ بالای برای خرید و یا اجاره دارند. خانه های حومه شهر برلین دارای قیمت مناسب‌تری هستند اما همچنان از بالاترین قیمت ها در این کشور برخوردارند. برلین به دلیل بهره مندی از بهترین امکانات و رفاه نرخ بیشتری در تمامی حوزه ها از جمله مسکن دارد و خرید خانه در این شهر نیازمند سرمایه مالی قابل توجهی می‌باشد ، همچنین متراژ و منطقه انتخابی نیز در قیمت خانه موثر می‌باشد، خانه‌های بزرگ با امکانات بیشتر که در بالاشهر قرار گرفته اند گرانتر از آپارتمان‌های کوچک در اطراف هر شهر می باشند.

پس از برلین می توان شهرهای هامبورگ، دوسلدروف، مونیخ و فرانکفورت را از شهرهای گران آلمان دانست که هر یک در زمینه ای جایگاه برتری در اروپا داشته و اجاره مسکن نیز در آنها نیازمند داشتن سطح بالایی از درآمد و سرمایه می‌باشد.

همچنین نکته قابل توجه این است که در هنگام اجاره و خرید ملک در آلمان علاوه بر قیمت اولیه که بابت اجاره و یا خرید خانه در هر منطقه می‌پردازید باید هزینه‌های جانبی مانند شارژ ساختمان، رفت و آمد و تورم را نیز مدنظر قرار دهید که به میانگین هزینه های شما در مدت زمان سکونت افزوده می‌شود.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا