دانستنی های کانادا

هزینه زندگی در کانادا؛ هزینه مسکن، خوراک، درمان و حمل و نقل

برای بسیاری از افرادی که قصد دارند به روش های مختلف مهاجرت کنند، تعیین میزان دقیق مخارج یک امر ضروری و دغدغه ای عمومی به حساب می آید. تقریبا بیش از هفتاد درصد مهاجران درباره مخارج تحقیقات لازم را انجام می دهند. هزینه زندگی در کانادا بسته به نوع مهاجرت، تعداد اعضای خانواده و همچنین سکونت در ایالت های مختلف این کشور متفاوت است. برای مثال ایالت های جنوبی ( برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهر ها و جغرافیای شهری کانادا اینجا کلیک کنید. ) معمولا هزینه بیشتری دارند. در ادامه این مقاله به دقت درباره جزئیات مخارج زندگی در استان های مختلف صحبت خواهیم کرد.

ماهیانه چقدر هزینه می کنیم؟

برای این که به صورت دقیق تری به این پرسش پاسخ دهیم ابتدا مخارج مختلف را بررسی می کنیم، شما می توانید با توجه به شرایطی که دارید مجموع هزینه های خود را به صورت دقیق محاسبه کنید. بنابراین شاخص ها و فاکتورهایی که در ادامه می آید را در تعیین مخارج نهایی خود لحاظ کنید. این شاخص ها عبارتنداز؛

 1. تعداد اعضای خانواده
 2. اجاره یا مالکیت مسکن
 3. هزینه حمل و نقل
 4. هزینه مواد غذایی
 5. پوشاک
 6. تفریح و سرگرمی
 7. تحصیل و مدرسه
 8. مراقبت و درمان

این موارد ضروری ترین مخارج هستند که باید محاسبه شوند؛ معمولا یک دهم مجموع این مبالغ را هم باید به مخارج به دست آمده اضافه کرد تا میزان هزینه زندگی در کانادا به صورت دقیق مشخص شود. در ادامه به تفکیک هر یک از هزینه ها را بررسی خواهیم کرد.

هزینه مسکن در کانادا

هزینه مسکن در کانادا
هزینه های مسکن در کانادا

تامین مسکن اولین و مهم دغدغه است. برای این کار دو روش مشخص وجود دارد؛ خرید و اجاره خانه. بسیاری از افراد برای کاهش هزینه های خود اقدام به خرید یا اجاره خانه خارج یا اطراف شهر می کنند. بنابراین ابتدا این مورد را بررسی می کنیم. به صورت میانگین شما برای اجاره یک خانه یک خوابه در مرکز شهر باید چیزی حدود 1350 دلار پرداخت کنید. برای اجاره یک خانه دو خوابه این مقدار به 1700 دلار هم می رسد. مشابه همین موارد در اطراف شهر برای یک خانه یک خوابه نزدیک به 1100 و برای دو خوابه نزدیک به 1350 دلار است. این هزینه ها کاملا به صورت میانگین محاسبه شده است. قابل توجه است بدانید بنیاد وام و مسکن کانادا در سال 2022 هزینه اجاره خانه را به صورت میانگین 1700 دلار اعلام کرده است. زندگی در شهرهای مختلف هزینه تامین مسکن متفاوتی را برای شما رقم می زند که در ادامه بیشتر به آن اشاره می کنیم.

هزینه اجاره مسکن در ایالات کانادا

برای مهاجران اختلاف های کم هم معنادار است؛ به همین دلیل توجه کنید که مخارج تامین خانه در شهرهای مختلف دارای نسبت مشخصی است که به آن اشاره کرده ایم: ( هزینه ها به ازای یک یک خوابه و کمترین مقدار به دلار است )

کبک 890 ساسکاچوان 930
رجینا 870 ونکوور 1400
ادمونتون 930 مونترال 950
ابوتسفورد 1000 تورنتو 1450
لندن 1100 کلگری 1050
وینیپیگ 1000 هالیفاکس 1050

هزینه خوراک و مواد غذایی در کانادا

هزینه های غذایی
هزینه های خوراک و مواد غذایی در کانادا

هزینه خوراک و مواد غذایی در شهرهای مختلف تقریبا یکسان است. به طور میانگین هر فرد در این کشور ماهیانه 200 دلار بابت مواد غذایی پول خرج می کند. بنابراین برای یک خانواده چهار نفره باید 800 دلار پول نقد آماده کرد. با توجه به این که امکان ارائه لیست کاملی از قیمت ها وجود ندارد در ادامه به نکات پر اهمیت اشاره می کنیم: ( لازم به اشاره است که بر اساس برند و کیفیت قیمت ها کمی متفاوت است اما اختلاف در هر ده دلار بیشتر از یک دلار نیست. )

 • برای صرف یک وعده غذایی در رستوران باید حداقل 18 دلار هزینه کنید.
 • برای صرف غذای دو نفره در یک رستوران متوسط باید بیش از 60 دلار خرج کنید.
 • برای خرید نوشابه چیزی حدود 2.5 دلار پول لازم دارید.
 • 500 گرم نان 3 دلار
 • یک کیلوگرم برنج 4 دلار
 • یک کیلوگرم گوشت گاو 15 دلار
 • یک کیلوگرم سیب زمینی 3 دلار
 • یک کیلوگرم تخم مرغ 5 دلار
 • یک پاکت سیگار 20 عددی 15 دلار
 • یک کیلوگرم سیب 5 دلار
 • یک کیلوگرم موز 2 دلار

هزینه درمان در کانادا

هزینه درمان در کانادا
هزینه درمان و بیمه در کانادا

بیماری و مراقبت های بهداشتی احتمالا چهارمین دغدغه مهاجران باشد. برای توضیح این مورد ابتدا باید اشاره ای به نظام درمانی این کشور کنیم. معمولا اغلب شهروندان دارای بیمه هستند که هزینه های جبرانی را پرداخت می کند. حتی مهاجران نیز می توانند طی یک روند اداری و بعد از حدود سه ماه اقدام به دریافت انواع بیمه های درمانی کنند. در کانادا تقریبا 80 درصد بیماری ها تحت پوشش بیمه و رایگان است؛ مگر خدماتی در حوزه دندانپزشکی و چشم پزشکی. هزینه بیمه درمانی برای یک مرد حدود 50 دلار و برای زنان حدود 80 دلار است. مجموع هزینه های بیمه ای برای خانوارها کمتر است. مثلا یک خانواده چهار نفره چیزی حدود 160 دلار باید پرداخت کند.

هزینه حمل و نقل در کانادا

حمل و نقل کانادا
هزینه های حمل و نقل در کانادا

قیمت خودرو در کشورهای دیگر بسیار مناسب است. به همین دلیل اغلب افراد در صورتی که قیمت بنزین و سوخت مناسب باشد، ترجیح می دهند که خودروی شخصی داشته باشند.هزینه زندگی در کانادا با حمل و نقل ارزان قیمت تقریبا مناسب تر از دیگر کشورهاست. قیمت بنزین در کانادا حدود 1.1 دلار است که بسیار به صرفه به نظر می رسد. به طور کلی هم در این زمینه دغدغه زیادی نداشته باشید. به موارد زیر توجه کنید:

 • قیمت بلیط مترو 3.25 دلار
 • تاکسی 4 دلار
 • هر کیلومتر تاکسی 2 دلار
 • هر یک ساعت استفاده از تاکسی نزدیک به 40 دلار

ارزان ترین و گران ترین شهرهای کانادا ( بر اساس گزارش سایت numbeo  در سال 20201 )

ارزان ترین شهرها:

 • کبک، نیوفانلند، نیوبرانزویک، مونترال

گران ترین شهرها:

 • تورنتو، اتاوا، ونکوور، بریتیش کلمبیا، انتاریو، ادمونتون

جمع بندی

به طور کلی عمده هزینه ها را مسکن شامل می شود. یک خانواده 4 نفره با احتساب اجاره خانه باید نزدیک به 6 هزار برای همه ی مخارج زندگی دلار پول پرداخت کند. این مقدار برای یک فرد مجرد نزدیک به 2100 دلار است.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *