دانستنی های کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا؛ سریع ترین روش مهاجرت

یکی از دغدغه های مهم افراد پیدا کردن یک راه مناسب برای مهاجرت خانوادگی به کانادا است. دولت این کشور برنامه های مختلف مهاجرتی در نظر گرفته است که از طریق آن ها می توانید با همسر و فرزندان خود پذیرش دریافت کنید. علاوه بر این موارد راه های قانونی هم وجود دارد که جزو برنامه پذیرش دولت ها نیست؛ اما به مثابه ترفندهای مهاجرتی می توان از آنها بهره برد. روش های مبتنی بر پیوندهای خانوادگی، سرمایه گذاری، کار، دانشجویی و انواع اسپانسرشیپ ها را بررسی کرده ایم. در این یادداشت روش های مختلف و همچنین سریع ترین روش را بررسی خواهیم کرد.

روش های مهاجرت خانوادگی

  1. روابط خویشاوندی

برنامه اسپاسنرشیپ یا The Family Class Sponsorship Program یکی از مهم ترین و متداول ترین راهای ممکن است که افراد زیادی از آن استفاده می کنند. اساس این روش بر پیوندهای خانوادگی است. در واقع فردی از اعضای خانواده شما در کشور مقصد باید توانایی و شرایط لازم برای اقامت شما در آن کشور را به دولت اثبات کند تا شما نیز امکان مهاجرت پیدا کنید. این برنامه شامل چندین روش است که می توان به اختصار مهم ترین آنها را این گونه معرفی کرد:

  • ویزای اسپانسرشیپ والدین: شامل پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ می شود. این گروهی است که شما می توانید برای اقامت آنها به دولت درخواست دهید. شرایط ساده ای دارد. شما باید درخواست اولیه بدهید. تمکن مالی خود را ثابت کنید، در زمان حضور آنها در کانادا باشید، 18 ساله باشید، شهروند یا اقامت دائم داشته باشید.
  • ویزای اسپانسرشیپ خواهر و بردار: این روش کمی دشوارتر از روش قبل است، با این حال افراد زیادی از این طرق مهاجرت می کنند. هر چهار شرط بالا برای این نوع درخواست هم لازم است؛ تنها شرایط سلبی وجود دارد که ممکن درخواست دهنده را واجد شرایط معرفی نکند. به ویژه افرادی که بدهی های بانکی یا جرائم قضایی مرتکب شده اند.

هزینه مهاجرت خانوادگی از طریق اسپانسرشیپ

سوال اصلی این است که تمکن مالی چگونه محاسبه می شود؟ چه کسی می تواند برای شما درخواست اقامت از طریق اسپانسر شیپ را دهد. اداره مهاجرت کانادا LICO یا درآمد مورد نیاز برای درخواست را به صورت سالیانه منتشر می کند. در سال 2022 حداقل درآمد ممکن مشخص و منتشر شده است. دو بازه زمانی 6 ماهه و یکساله تعریف شده است که درآمد درخواست کننده باید در این مدت بر اساس تعداد عضوی که درخواست می دهد کمتر از این مقدار نباشد. به جدول زیر توجه کنید:

تعداد اعضای خانواده حداقل درآمد در 6 ماه اخیر حداقل درآمد در 12 ماه اخیر
یک نفر 12960 دلار 25920 دلار
دو نفر 16135 دلار 32899 دلار
سه نفر 19836 دلار 40445 دلار
چهار نفر 24083 دلار 49106 دلار
پنج نفر 27315 دلار 55695 دلار
شش نفر 30806 دلار 62814 دلار
هفت نفر 34299 دلار 69935 دلار
مازاد بر هفت نفر 3492 دلار 7121 دلار

هزینه مهاجرت خانوادگی اسپانسرشیپ

چند نوع هزینه مختلف برای اخذ ویزا باید پرداخت کنید. هزینه های اداری چندان زیاد نیستند و بسته به فردی که برای آن درخواست می کنید متفاوت است:

  • هزینه اسپانسرشیپ پدر، مادر، پدر بزرگ و مادربزرگ برای درخواست اقامت دائم 1050 دلار است که 500 دلار آن مربوط به هزینه اقامت است و در صورتی که درخواست شما پذیرفته نشود عودت داده می شود. سایر هزینه های عودت داده نمی شود.
  • هزینه اسپانسرشیپ همسر یا پارتنر هم 1050 دلار است که بدون درخواست اقامت دائم 550 دلار است.
  • هزینه اسپانسرشیپ برادر و خواهر 1125 دلار است.
  • 500 دلار هزینه اقامت دائم می باشد، 475 دلار هزینه اداری درخواست و مابقی هزینه اسپانسرشیپ است.

دریافت اقامت همسر و فرزند

یکی دیگر از راه های مهاجرت خانوادگی به کانادا ارائه درخواست اقامت فرزند و همسر است. در این روش هم شما نیاز دارید که ابتدا برای خودتان ویزا دریافت کنید و سپس برای خانواده تان درخواست اقامت یا کار کنید. سه تعریف از شریک وجود دارد. همسر رسمی که کشور مقصد ازدواج کرده باشید، همسر فرد که حداقل یکسال از ازدواج آنها گذشته باشد و از یکدیگر دور مانده باشند. همسر غیر رسمی که حداقل یکسال رابطه بی وقفه وجود داشته باشد و از هم دور مانده باشند و همچنین همجنسگرایان.

برای فرزندان هم شرایطی وجود دارد و می توان درخواست اقامت داد. در اینجا قانون اقامت وابسته وجود دارد. یعنی تنها فرزندان وابسته می توانند درخواست اقامت کنند. فرزند وابسته کسی است که کمتر از 22 سال سن داشته باشد و ازدواج هم نکرده باشد. علاوه بر این افرادی که بیش از 22 سال داشته باشند در صورتی که از لحاظ روحی و جسمی به خانواده وابسته باشند می توانند با تهیه اسناد و مدارک درخواست اقامت کنند.

  1. سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های مهاجرت خانوادگی به کانادا استفاده از روش سرمایه گذاری است. این یک روش مطمئن اما نه سریع برای دریافت ویزا است. ثبت شرکت، خرید بیزینس، خوداشتغالی، راه اندازی یک استارتاپ و دیگر کارهایی که منجر به نوعی سرمایه گذاری باشد می تواند راه ارائه درخواست اقامت باشد.

  1. استفاده از برنامه های مهاجرتی

یکی از سریع ترین روش های مهاجرتی استفاده از دو برنامه اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر است. هر کدام از این روش ها می تواند شما را در مدت حدود 6 ماه مسافر کانادا کند. اکسپرس اینتری یک سیستم امتیاز دهی مشخص دارد و اسکیل ورکر یا نیروی کار ماهر هم سه برنامه فدرال، استانی و برنامه ویژه کبک دارد که متخصصان می توانند درخواست کار و اقامت خانواده شان را ارائه دهند.

  1. ویزای همراهی دانشجویی

یک نوع ویزای موقت است که دانشجویان می توانند به دولت درخواست دهند فرزندان و همسرشان را به همراه خود داشته باشند. معمولا یک روش ساده و قطعی است؛ اما اقامت دائم ندارید و همراهان شما اجازه کار ندارند یا با رعایت شرایطی ساعات بسیار کمی می توانند مشغول به کار شوند. در صورتی که نتوانید پس از پایان تحصیل اقامت جدیدی بگیرید باید خاک کشور را ترک کنید.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *