دانستنی های کانادا

مهاجرت رایگان به کانادا؛ آیا ممکن است؟

افراد زیادی هستند که نمی توانند برای اقامت در کشور دیگری هزینه های هنگفت و قابل توجه کنند به همین دلیل به دنبال مهاجرت رایگان به کانادا هستند؛ اما آیا ممکن است که رایگان مهاجرت کرد؟ قبل از ورود به بحث باید تاکید کنیم که امکان مهاجرت بدون هزینه وجود ندارد. در واقع هزینه های ثابتی هستند که باید پرداخت کنید و تنها می توان از روش هایی استفاده کرد که بر پایه مهاجرت مالی نیستند. در واقع بیشتر روشی برای کم کردن هزینه های دریافت اقامت است. بنابراین منظور از رایگان انتخاب روشی است که نیاز به سرمایه گذاری ندارد. علاوه بر این ما اشاراتی هم به روش های کم هزینه خواهیم کرد. البته ناامید هم نباشید روش های خاصی هم وجود دارد که بدون هزینه سفر کنید؛ اما دریافت اقامت دائم با این روش ها دشوار است و نیازمند برنامه ریزی دقیق و بلند مدت است.

ارزان ترین روش مهاجرت به کانادا کدام است؟

در واقع دو روش متداول وجود دارد که هر کدام راه های مختلفی دارند. اول روش اخذ ویزا با سرمایه گذاری است که گران ترین روش محسوب می شود و دوم اخذ ویزای کاری از طریق اکسپرس اینتری است. تمرکز ما بر روش دوم و البته چند روش ثانویه است که درباره آنها هم خواهیم گفت. اساس روش اکسپرس اینتری Express Entry بر کسب امتیاز بیشتر است. در واقع دولت تلاش کرده تا نوعی رقابت ایجاد کند میان افراد مایل به مهاجرت. شما بر اساس این روش باید بیشترین امتیار ممکن یا حداقل امتیاز 67 را به دست آورید.

هزینه اخذ ویزای اکسپرس اینتری

مجموع هزینه هایی که باید برای صدور درخواست کنید بیشتر 600 دلار نخواهد شد. البته برای افرادی که کمتر از 22 سال هستند این هزینه حدود 170 دلار است. البته دقت کنید که تنها هزینه ارائه و ثبت درخواست است. قاعدتا هزینه های دیگری هم دارید که بنا به شرایطتان متفاوت خواهد بود. به طور کلی به جز هزینه های سفر حداقل 1500 دلار هم باید برای بعد پذیرش درخواست هزینه کنید. البته این جزو روش های مهاجرت رایگان به کانادا نیست؛ اما می توانید با هزینه کمی اقدام به اخذ ویزا کنید.

هزینه اخذ ویزای کار استانی

این روش با برنامه کار فدرال متفاوت است. هزینه های کمتری دارد و دولت تاثیر چندانی در پذیرش شما ندارد. در واقع پذیرش شما منوط به این است که کارفرما در استان مقصد به دولت اثبات نماید که شما یک فرد منحصر به فرد در حوزه کاری خود هستید و هیچکس در کانادا نمی تواند کار مشابه شما را انجام دهد. به همین دلیل گاهی روش دشواری به حساب می آید و تنها افراد واقعا متخصص از این روش استفاده می کنند؛ اما این روش هزینه های نسبتا کمی دارد و تقریبا 2000 دلار باید برای اخذ ویزای استانی هزینه کنید. البته زیر مجموعه هایی هم در این روش وجود دارد که با مهارت کمتر امکان دریافت اقامت را به شما می دهد.

این برنامه به PNP معروف است که شامل چند برنامه خاص می شود:

  • مهاجرت آتالانتیک
  • برنامه مهارت متوسط آتالانتیک
  • مهاجرت روستایی و شمالی
  • مهاجرت کشاورزی و غذایی
  • برنامه کارگران خارجی موقت

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل هم یک روش کاملا کم هزینه محسوب می شود. در صورتی که شرایط لازم علمی را داشته باشید حدودا با 550 دلار می توانید درخواست خود را ثبت و به عنوان یک دانشجو در دانشگاه معرفی شوید. یعنی پس از پرداخت 550 دلار شما دانشجوی یک دانشگاه محسوب می شوید. هزینه ارائه درخواست تنها 150 دلار است. البته کم هزینه بودن این روش در صورتی خواهد بود که شما بتوانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید در غیر صورت هزینه زندگی و شهریه بسیار بالایی خواهد داشت.

مهاجرت رایگان از طریق اوپر Au Pair

برای افرادی که مشتاقانه این مقاله را دنبال می کنند این بخش کلیدی است؛ اما شرایطی هم وجود دارد که باید حائز آن باشید. اوپر یک روش مهاجرتی مبتنی بر تجربه زندگی است. در این روش شما انتخاب می کنید که برای مدتی شش ماهه به درخواست یک خانواده در کشور مقصد در کنار آنها زندگی کنید و تجربه خود را به آن خانواده هم بدهید. مثلا شما می توانید به کودکان آنها باغبانی یاد بدهید یا ساز و موسیقی تدریس کنید. مهاجرت رایگان به کانادا از این روش ممکن است. برای دریافت این ویزا علاوه بر ارائه درخواست به سفارت کانادا باید حداقلی از زبان انگلیسی هم بدانید و البته یک انگیزه نامه مناسب تهیه کنید.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت رایگان از طریق همکاری

روش قبلی بیشتر مبتنی بر آموزش کودکان است؛ اما این روش اساسش بر همکاری با کارفرمایانی است که نیاز به یک همراه دارند؛ اما قصد ندارند بابت همراهی پول و حقوق چندانی به شما پرداخت کنند. مثلا فرض کنید کشاورزی در آلبرتا نیازمند فردی است که چند ماه مشغول به کار شود. شما می توانید درخواست دهید و با این شناخت که تنها اسکان و غذا دریافت می کنید اقدام به مهاجرت نمایید. برای پیدا کردن درخواست هایی در این زمینه می توانید به سایت workaway مراجعه کنید.

مهاجرت از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های کم هزینه است که البته شرایط خاصی دارد و شامل حال همه ی افراد نمی شود. افراد کمی هستند که می توانند سختی های این روش را به جان بخرند و البته حائز شرایطی باشند که ثابت کنند به دلایل مختلف زندگی آنها در کشور خودشان در خطر است. اما این روش بسیار کم هزینه است.

اخذ ویزای اسپانسرشیپ

اگر یکی از بستگان شما در کاناداست می توانید به کمک آنها مهاجرت کنید. فرزندان، پدر و مادر، خواهر و برادر و البته پدربزرگ و مادر بزرگ می توانند با پرداخت حداکثر 1100 دلار اقامت دریافت کنند. قاعدتا فرد میزبان شما باید تمکن مالی لازم برای پذیرایی از شما را اثبات کند؛ اما نیازی به پرداخت هزینه های قابل توجه ندارید. در صورتی که درخواست اقامت دائم نداشته باشید هم 500 دلار از هزینه ای که گفتیم کم خواهد شد.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا