دانستنی های کانادا

قطار بین شهری در کانادا؛ هزینه های بلیت و جابجایی، معرفی شرکت ها و کلاس های سفر

کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت دارای مناظر بسیار زیبایی است. قاعدتا گستردگی این کشور دغدغه هایی برای جابجایی ایجاد می کند. در حال حاضر بسیاری از لوکوموتیوها استفاده می کنند. مسیرهایی با رشته های زیبا، جنگل های خاص، یخچال ها و سواحل بسیار زیبا. هزینه جابجایی با قطار بین شهری در کانادا در اولویت بسیاری از شهروندان این کشور قرار دارد. در واقع این روش به دلیل هزینه های کمتر نسبت به هزینه حمل و نقل با هواپیما و همچنین راحت تر بودن بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. البته که ارزان تر را باید دقیق بررسی کنیم. تقریبا امکان سفر با قطار برای همه شهرها فراهم است. تجهیزات ریلی از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و می توانید کلاس های ویژه را برای راحتی در سفرتان انتخاب کنید به ویژه برای سفر از شمال به جنوب. در یادداشت پیش رو تلاش خواهیم کرد جزئیاتی در این باره در اختیار شما قرار دهیم. تمامی اطلاعات این مقاله مربوط به ژوئن 2022 می باشد.

 چرا از قطار بین شهری استفاده کنیم؟

مردی که روی صندلی 41 نشسته است می گوید: “نیازی به پرواز نیست. قطارهای بین شهری شما را از تورنتو به اتاوا، مونترال، کبک و از هر مرکزی به مرکزی دیگر می برند. اگر بخواهید سفر بهتری کنید کمی بیشتر هزینه می کنید و کوپه های VIP رزرو می کنید. غذای گرم، نوشیدنی و خدمات ویژه ای دریافت می کنید. سالن های انتظار فوق العاده هستند. از این نظر از اروپا هم بهتر هستیم. “

آزمون تعیین سطح گاما
سفر با قطار
سفر با قطار در کانادا

نقشه قطار بین شهری کانادا

قطار ها امکان سفر شما را به هر شهر و ایالتی فراهم می کنند. بر اساس نقشه ای که در ادامه می آید تمامی شهرهای این کشور به یکدیگر متصل هستند و می توانید از قطارهای سریع، کلاسیک و قاره پیما برای سفر استفاده کنید. به نقشه زیر توجه کنید.

اپراتورهای قطار بین شهری

چندین شرکت مختلف در این کشور اقدام به ارائه خدمات و فروش بلیط می کنند. بر اساس نقشه بالا 7 اپراتور مختلف هستند که بنا به مقصد سفر می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. انتاریو نوثلند، آمتراک، راکی مونتاینر، فست اینتر، کوهنیر، آلگوما سنترال و چند شرکت دیگر خدمات بیلت فروشی ارائه می دهند.

بزرگترین قطار کانادا

قیمت قطار از مبدا تورنتو

از طولانی ترین سفرهای بین شهری در جهان است. معمولا دو یا سه بار در هفته حرکت می کند. تورنتو، وینپینگ، ادمونتون، پارک ملی جاسپر در راکی، و ونکوور را به هم متصل می کند. قیمت بلیط این سفر ها بر اساس کلاس سفر و همچنین مقصد شما مشخص می شود. جدول زیر آخرین قیمت بلیط بین شهری در کانادا را نشان می دهد.

کلاس سفر اقتصادی- صندلی تخت شو معمولی اتاق خواب پرستیژ
تورنتو-مونترال  99 دلار 225 دلار 298 دلار 320 دلار
تورنتو – وینیپینگ 43 دلار 195 دلار 275 دلار 314 دلار
تورنتو- جاسپر 86 دلار 219 دلار 285 دلار 317 دلار
جاسپر – ونکوور 30 دلار 174 دلار 219 دلار 248 دلار

قیمت قطار از مبدا مونترال به مقصد هالیفکس

یک نکته مهم را فراموش کردیم. قیمت ها متغیر هم هستند؛ یعنی به صورت آنلاین باید چک کنید. از مقداری که اشاره کردیم بیشتر نمی شوند. بسته به این که در چه فصلی رزرو می کنید و چه زمانی رزرو می کنید متفاوت است و ممکن است با قیمت های بسیار ارزان تر و تخفیف خوب هم خرید کنید. قیمت قطار از مبدا مونترال به شرح زیر است:

  • صندلی معمولی تاشو 210 دلار
  • تخت خواب دو طبقه با غذای معمولی 366 دلار
  • تخت خواب دو تخته با تمامی وعده های غذایی 421 دلار

قیمت قطار تورنتو، مونترال، کبک و اتاوا

  • تورنتو به کبک از 201 دلار شروع و تا 434 دلار نیز می توانید برای خرید هزینه کنید.
  • از تورنتو به اتاوا از 210 دلار تا 298 دلار هزینه نیاز دارد.
  • کبک به مونترال از 79 دلار تا 207 دلار هزینه نیاز دارد.
  • از مبدا کبک به مقصد اتاوا هم از 64 دلار آغاز و تا 274 دلار باید برای آن هزینه کنید.

قیمت بلیت تورنتو آبشار نیاگارا

 از سال 2019 یک قطار به صورت ثابت روزانه از تورنتو به نیاگارا می رود و معمولا ساعت 5 صبح به تورنتو باز می گردد. البته در تابستان تعداد قطارهایی که مقصدشان نیاگارا است بسیار بیشتر است. برای سوار شدن به این قطارها باید حداقل 30 دلار هزینه کنید.

قیمت بلیط نیویورک مونترال – تورنتو

 رفت و برگشت هر دو از سه کلاس تشکیل می شود. برای این سفر نسبتا کوتاه از 70 دلار در کلاس معمولی تا 150 دلار در کلاس های ویژه باید هزینه پرداخت کنید. از نیویورک به تورنتو هم باید حداقل 150 دلار تا 350 دلار در کلاس های ویژه هزینه کنید.

چند روزه می توانیم تمام کانادا را با قطار ببینیم؟

برای این که فاصله ها و زمان را توضیح مختصری داشته باشیم به این مورد می پردازیم. جابجایی با قطار بین شهری در کانادا برای گشت و گذار در کل کشور امکان پذیر است. اما نمی توانید با یک قطار همه کشور را بچرخید. باید اتصال به قطارهای دیگر را کاملا تنظیم کنید. در صورتی که برنامه سفر شما دقیق باشد بیش از 6 روز طور می کشد که با لوکوموتیو تمام این کشور را ببینید.

درباره سفر ریلی در کانادا بیشتر بدانیم

به طور کلی می توان گفت یک سیستم توسعه یافته ریلی در این کشور وجود دارد که با خدمات مختلفی مشغول به کار است. شرکت های متنوع، کلاس های متنوع، ساعات تردد همیشگی و همچنین یکپارچه و توسعه یافته در کل کشور. علاوه بر این قیمت بلیت ها هم بسیار مناسب است و می توان با هزینه اجاره یک ساعت تاکسی با قطار از یک شهر به شهر دیگری رفت. علاوه بر این قیمت ها کاملا متنوع هستند. یعنی برای مثال مسیر مونترال به کبک لزوما یک قیمت مشخص در کلاس مشخص ندارد. بسته به ساعت و تاریخی که انتخاب می کنید هزینه های متفاوتی در نظر گرفته شده است. برای رزو بلیت یا کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان، مسافت ها و قیمت ها به به سایت reservia.viarail.ca مراجعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا