دانستنی های آلمان

معرفی شهر فرانکفورت (Frankfurt) آلمان: هزینه زندگی+ جاذبه‌های دیدنی

فرانکفورت از نام آشناترین شهرهای آلمان است، که پنجمین شهر بزرگ این کشور هم نامیده می‌شود. شهر فرانکفورت یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای ایالت هسن است. این شهر به داشتن آسمان خراش‌های بلند شهرت دارد. همچنین شهر فرانکفورت آلمان از نمایشگاه های بین المللی زیادی میزبانی می کند. امروزه فرانکفورت یکی از ثروتمندترین مراکز اروپا و مرکز فرهنگ، ادبیات و همچنین بانک‌ها می‌باشد. در ادامه به بررسی جوانب مختلف این شهر و امکانات زندگی در آن پرداخته شده است.

فرانکفورت Frankfurt am Main

این شهر به شهر تضاد شهرت دارد. زیرا ثروتمندان و مردم عادی در کنار هم در این شهر زندگی می‌کنند. مدرن ترین و پر ابهت ترین آسمان خراش‌ها در کنار خانه‌هایی با بافت قدیمی در این شهر در کنار هم قرار دارند. فرانکفورت به خصوص بخش‌های مرکزی و موزه‌هایی که در امتداد رود ماین قرار دارند، هر ساله میزبان هزاران گردشگر و توریست از سراسر جهان است. بسیاری از محله‌های نزدیک به مرکز شهر معماری قرن نوزدهم خود را حفظ کرده اند. موارد بالا از مقاصد اصلی گردشگری این شهر می‌باشند.

فرانکفورت محل اتصال بسیاری از بزرگراه ها و خطوط راه آهن آلمان می باشد. روزانه بدون احتساب ساکنین خود شهر فرانکفورت آلمان حدود ۶۵۰ هزار نفر وارد این شهر می‌شوند. دلیل عمده رفت و آمد در این شهر با نرخ بالای جمعیت به دلیل وجود فرودگاه بزرگ و قدیمی فرانکفورت است. فرودگاه فرانکفورت ام ماین، جزء ۳ فرودگاه بزرگ اروپا می‌باشد؛ بسیاری از پروازهای خارجی از طریق این فرودگاه وارد خاک آلمان می‌شوند. همچنین بسیاری از پروازهای خارجی نیز در این فرودگاه توقف می‌کنند.

تاریخچه فرانکفورت

فرانکفورت از مهم‌ترین شهرهای امپراطوری مقدس روم بود. امپراطور آلمان در سال 855 شهر فرانکفورت را برای تاج گذاری انتخاب کرد. در طی حوادث تاریخی شهر فرانکفورت در سال 1886 حاکمیت مستقل خود را از دست داده است. نویسنده و شاعر معروف آلمانی گوته به گفته‎‌ی خودش پسر فرانکفورت است و پس از مرگش بازدید از خانه وی برای عموم آزاد می‌باشد. فرانکفورت برای دوست داران ادبیات و کتاب شهر فوق العاده‌ای است. زیرا نمایشگاه کتاب هرساله در ماه اکتبر در این شهر برپا می‌شود. نمایشگاه کتاب یکی از سرگرمی‌های مردم فرانکفورت به شمار می‌رود.

اقتصاد

رونق اقتصادی آلمان بر بازار و تجارت فرانکفورت نیز تاثیر گذاشته است. اقتصاد فرانکفورت، با 43000 شرکت و کسب و کار فعال و متنوع در حیطه صنعت، بخش‌های مالی و بیمه، لجستیک، صنعت خلاق، فناوری اطلاعات و مخابرات، یکی از برجسته‌ترین اقتصادهای دنیا است.

هزینه زندگی در فرانکفورت

به طور کلی، هزینه‌های ماهانه زندگی یک خانواده چهار نفره بدون احتساب هزینه اجاره مسکن، حدود 3,211.44 یورو است. این مبلغ برای یک فرد مجرد، حدوداً 951.66 یورو می‌شود. هزینه مواد غذایی از مهم ترین هزینه های زندگی شهری است. برخی از هزینه‌های اساسی زندگی در فرانکفورت آلمان را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

انواع مخارج هزینه (یورو)
مواد غذایی مورد نیاز یک هفته 30 – 50
یک وعده غذا در رستوران 25 – 35
اینترنت ماهانه به ازای هر 100 الی 500 مگابایت 30 – 50
حمل و نقل 90 – 100
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1,090
خدمات اولیه خانه (آب، برق، سرمایش، گرمایش) به صورت ماهیانه 327.79

 

آب و هوا

شرایط اقلیمی در فرانکفورت به گونه‌ای است که دارای تابستان‌های معتدل و زمستان‌های بسیار سرد است. میانگین دمای هوا در این شهر از 1- تا 25 درجه سانتی گراد متغیر است؛ رویت دمای کمتر از ۸- درجه سانتی‌گراد یا بیشتر از ۳۱ درجه سانتی‌گراد در این شهر بسیار نادر است. مردم در زمان گرم سال در این شهر دمای 21 درجه سانتی گراد را در طول روز تجربه می‌کنند. بهترین زمان سال برای بازدید از فرانکفورت، از اواسط ماه ژوئن تا اوایل ماه سپتامبر است که دمای هوا در این مدت بین ۱۸ و ۲۷ درجه سانتی‌گراد متغیر می‌باشد.

تحصیل در فرانکفورت

این شهر سه دانشگاه مطرح در سطح جهانی دارد؛ همه این دانشگاه‌ها به بخش مالی کشور، آموزش فارغ التحصیلان مدیریت، متخصصان فناوری اطلاعات و اقتصاددانان خدمت می‌کنند.

دانشگاه‌های اصلی فرانکفورت آلمان و رتبه‌های آن‌ها در سطح جهانی را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

دانشگاه یوهان ولفانگ گوته Johann Wolfgang Goethe University

دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت  Frankfurt University of Applied Sciences

دانشگاه گوته در سال 1914 به عنوان یک “دانشگاه بی نظیر” تأسیس شده است که توسط شهروندان ثروتمند در فرانکفورت آلمان تأمین شد. امروز به نام یکی از مشهورترین افراد شهر، یوهان ولفگانگ فون گوته، امروز این دانشگاه بیش از 38000 دانشجو دارد. این دانشگاه در بین دانشگاه‌های برتر بین المللی قرار دارد، بیشترین پذرش این دانشگاه برتر در مقطع دکترا انجام می‌شود.

گردشگری

فرانکفورت جزء 10 شهر برتر دنیا از لحظ زندگی و کار شناخته شده است؛ دارای موقعیت مرکزی، تجاری و اقتصادی بسیار مناسبی برای مردم می باشد که به دلیل وجود موزه‌های متعدد در زمینه هنر، علم، تاریخ به شهرت جهانی دست یافته است. از مهم ترین مراکز گردشگری این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رومربرگ مرکز شهر قدیمی فرانکفورت
 • کلیسای جامع فرانکفورت
 • برج اصلی فرانکفورت
 • هاوپ واخه
 • باغ پالم
 • فرانکفورتر دُم
 • خانه گوته
 • موزه معماری آلمانی
 • موزه اشتدل
 • موزه هنر مدرن فرانکفورت
 • خانه قدیمی اپرا
 • محله هاوت واخه
 • کلیسای سنت پاول
 • کلاین مارکت هال
لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *