آموزش رایگان عکاسی

آموزش عکاسی افراد مبتدی ✔️: 10 نکته برتر برای آموزش عکاسی به تازه‌کارها

 

آموزش صحیح عکاسی برای افراد مبتدی بسیار مهم است. شما کسی را می‌شناسید که در عکاسی تازه‌کار باشد؟ با مناسب‌تر شدن قیمت دوربین‌های خوب و مجهز بودن گوشی‌های همراه به دوربین، که مردم اکنون می‌توانند به راحتی عکاسی کنند. اما هنوز افرادی هستند که قبل از نصب دوربین، نیاز به راهنمایی در این زمینه دارند. بنابراین، در این مقاله به بررسی ده نکته اساسی عکاسی می‌پردازیم تا به افراد تازه‌کار، عکاسی را آموزش دهیم.

در این مقاله نکاتی درباره شروع عکاسی به علاقه‌مندان مبتدی را بیان خواهیم کرد که حتما برای شما کاربردی خواهد بود.

10 نکته برتر برای آموزش عکاسی افراد مبتدی

 • دوربین را به درستی نگه دارید

ممکن است این یک چیز واقعاً واضح به نظر برسد، اما لرزش دوربین، که ممکن است زمانی رخ دهد که دوربین را به درستی در دست نمی‌گیرید، مشکلی است که کسانی که در عکاسی تازه‌کار هستند با آن مواجه هستند. در واقع، کسانی که از تلفن همراه برای گرفتن عکس استفاده می‌کنند و یک دستشان را در حالی که سعی می‌کنند دکمه شاتر را فشار دهند از گوشی دور نگه داشته اند، به خوبی می‌دانند که این کار چگونه می‌تواند منجر به عکس‌های تار و مبهم شود.

برای جلوگیری از این کار، دوربین / تلفن هوشمند خود را با دو دست، کاملاً نزدیک به بدن خود بگیرید، پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید تا حالت پایدارتری برای عکاسی به خود بدهید.

آموزش عکاسی افراد مبتدی

 • حالت بدن مناسب در عکاسی

یکی از نکات مهم در آموزش عکاسی افراد مبتدی نحوه گرفتن دوربین است. اگر بازوهایتان را نزدیک پهلوهایتان قرار دهید و تا حد امکان ثابت بمانید، جلوی تاری ناشی از حرکت را می‌گیرد و عکس شما را خراب نمی‌کند. به محض اینکه روی دکمه شاتر کلیک کردید، دوربین/ تلفن خود را دور نبرید، زیرا تأخیر شاتر می‌تواند به این معنا باشد که دوربین شما همچنان در حال پردازش عکس است، بنابراین به جای عکس، عکسی تار از قسمت دیگری از صحنه، شخص یا شیئی که می‌خواهید از او عکس بگیرید خواهید داشت.

استفاده از سه‌پایه دوربین را ثابت نگه می‌دارد و لرزش را به حداقل می‌رساند. مدل‌های مختلفی با وزن سبک و آسان برای استفاده وجود دارد که برای استفاده در دوربین‌های کوچک‌تر طراحی شده‌اند. اگر سه‌پایه ندارید، از یک جسم جامد در نزدیکی خود به عنوان تکیه‌گاه استفاده کنید یا به دیوار، درخت یا هر شیئی که می‌توانید پیدا کنید که حرکت نمی‌کند تکیه دهید.

 • تنفس

هوشیار بودن از تنفس می‌تواند لرزش را به حداقل برساند. برخی پیشنهاد می‌کنند نفس عمیق بکشید، آن را نگه دارید، عکس بگیرید و بازدم کنید در حالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند این کار را برعکس انجام دهند. با این حال این چیزی نیست که برای نوردهی طولانی‌مدت توصیه شود!

 • دوربین را مستقیم نگه دارید

قاب عکس خود را قبل از زدن دکمه شاتر بررسی کنید. با این اوصاف، مواقعی وجود دارد که عکاسی در زاویه می‌تواند خوب باشد، اما بیشتر اوقات، شما می‌خواهید افق‌هایتان صاف باشد.

استفاده از سه‌پایه می‌تواند کمک کند زیرا برخی از مدل‌ها دارای سطوح روحی داخلی هستند که می‌تواند به شما بگوید چه زمانی سه‌پایه صاف نیست. مواردی وجود دارد که غریزه و احساس به شما نشان می‌دهد که ضربه شلخته است، اما چشم شما چیز دیگری را می‌شناسد، بنابراین در این مواقع به غریزه خود اعتماد کنید.

 • حالت‌های مختلف عکاسی

حالت‌های دوربین برای کمک به شما در گرفتن بهترین تصاویر ممکن وجود دارد، بنابراین یاد بگیرید که حالت‌های مختلف هر کدام برای چه کاری هستند و در صورت نیاز به آن‌ها تغییر دهید. همچنین اولویت دیافراگم و شاتر وجود دارد که به شما کنترل بیشتری بر نحوه عکس گرفتنتان می‌دهد و راهی عالی برای شروع سفر شما به دنیای دستی است.

 • حالت‌های دوربین

اولویت دیافراگم و اولویت شات علاوه بر استفاده از حالت‌های مختلف برای موقعیت‌های مختلف، به عکاسی از زوایا و موقعیت‌های مختلف نیز بپردازید.

 • دکمه شاتر

نکته مهم دیگر در آموزش عکاسی افراد مبتدی، طریقه گرفتن دکمه شاتر است. دکمه شاتر را خیلی سخت نگیرید زیرا این کار می‌تواند باعث حرکت دوربین شود که می‌تواند به این معنی باشد که عکس کمی تار خواهید شد. نکته مهم دیگری که باید در مورد دکمه شاتر یاد بگیرید این است که می‌توان آن را تا نیمه فشار داد تا ضربه خود را فوکوس کند.

این را می‌توان در همه موقعیت‌های عکاسی استفاده کرد، اما به ویژه برای عکس‌هایی که دوربین شما نمی‌داند نقطه فوکوس اصلی شما چیست و در نتیجه در قسمت اشتباه عکس تار می‌شوید بسیار مهم است. یک مثال از این حالت زمانی است که سوژه خود را در سمت چپ یا راست عکس قرار دهید و فضای بیشتری را به سمت مرکز و طرف مقابل باقی بگذارید.

آموزش پنینگ در عکاسی ✔️ + نحوه استفاده از Panning دوربین برای عکاسی

از آنجایی که سوژه شما خارج از مرکز است، ممکن است دوربین شما فکر نکند که آن چیزی است که می‌خواهید روی آن فوکوس کنید و در نتیجه، در حالی که پس‌زمینه‌ای دارید که فوکوس خوبی دارد، سوژه‌های اصلی تار می‌شوند. با این حال، استفاده از قفل فوکوس (نیم فشار دادن شاتر) از این اتفاق جلوگیری می‌کند.

 • پس‌زمینه‌ها

پس‌زمینه را برای اقلام و اشیای نامناسب که از سر سوژه شما بیرون زده‌اند، بررسی کنید. اگر قصد ندارید پس‌زمینه‌تان را از فوکوس خارج کنید (بعضی از حالت‌های درایو این کار را به‌طور خودکار انجام می‌دهند) تا محو شود، مطمئن شوید که پس‌زمینه شما بیش از حد حواس‌پرتی یا به‌هم‌ریختگی نداشته نباشد.

 • نقطه تمرکز و نقاط کانونی

یک عکس به یک نقطه کانونی نیاز دارد، در غیر این صورت چشمان شما در جستجوی تصویر رها می‌شوند و جایی برای ثبات پیدا نمی‌کنند. شما می‌توانید بیش از یک نقطه کانونی داشته باشید. اما مطمئن شوید که نقطه ثانویه مخالف نقطه کانونی اصلی شما نیستند.

برای این کار ترفندهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. از عناصر مختلف در کادر برای جلب چشم به یک نقطه فوکوس استفاده کنید. می‌توانید کادربندی خود را طوری تنظیم کنید که ترکیبی دل‌پذیرتر ایجاد کنید. یا بزرگنمایی کنید. در کل روی سوژه خود تمرکز کنید و سایر موارد را در این فرآیند حذف کنید.

 • کادر را پر کنید

از زوم اپتیکال دوربین خود استفاده کنید تا سوژه خود را نزدیک‌تر کنید، کادر را پر کنید و علاقه بیشتری ایجاد کنید. یک فرد می‌تواند در یک منظره وسیع کوتوله به نظر برسد. بنابراین از زوم خود استفاده کنید تا افراد را در کادر گم نکنید. اگر از دوربین تلفن استفاده می‌کنید، به جای استفاده از زوم دیجیتال از پاهای خود برای نزدیک‌تر شدن به سوژه‌تان استفاده کنید.

 • از سوژه‌های مختلف عکس بگیرید

بسیاری از عکاسان حرفه‌ای بر روی یک نوع عکاسی تمرکز می‌کنند، اما این چیزی نیست که شما باید فوراً انجام دهید. با موضوعات مختلف آزمایش کنید، بیاموزید که چگونه باید در این فرآیند با هر یک به روش متفاوتی برخورد کرد. بفهمید از کدام یک از انواع عکاسی بیشتر لذت می‌برید. اگر بعدها خواستید که عکاسی حرفه‌ای باشید، بر یک سبک خاص تمرکز کنید.

از عکاسی نترسید. زیرا تمرین کردن بهترین راه برای یادگیری است. برای ارزیابی کار خود وقت بگذارید. نقاط قوت و ضعف خود را بدانید. همچنین می‌توانید از سایر عکاسان، اعضای خانواده و دوستان برای گرفتن بازخورد از آن‌ها سؤال بپرسید. زیرا گاهی اوقات چیزهایی را می‌بینند که شما از دست داده‌اید. در نهایت، مطمئن شوید که از عکس گرفتن لذت می‌برید!

پکیج آموزش ویدیوی عکاسی برای اولین بار در سراسر کشور؛ جهت خرید پکیج کلیک نمایید

اگر شما هم علاقه‌مند هستید که به بهترین نحوه ممکن با عکاسی و مباحث تکنیکی و عملی آن آشنا شوید و در حین آموزش بتوانید مدرک بین المللی خود را دریافت کنید، روی لینک زیر کلیک کنید.

کلاس عکاسی آموزشگاه فنان+ مدرک بین المللی+ شرایط اقساطی

جهت کسب اطلاع از طول دوره ها و نحوه ثبت نام با ما در ارتباط باشید.

۰۹۱۹۰۱۹۲۵۴۲

۰۹۱۹۰۱۹۲۵۸۲

بهترین آموزشگاه های عکاسی در شهرهای مختلف

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *