دانستنی های چین

فرهنگ های عجیب در چین – آشنایی با آداب و رسوم عجیب در کشور چین

 

در ادامه ی آموزش رایگان زبان چینی قراره با یک سری از فرهنگ های عجیب در چین آشنا بشیم.هر کشوری یک سری آداب و رسوم مخصوص به خوش رو داره که شاید از نظر مردم بقیه کشور ها عجیب به نظر بیاد . کشور چین هم مستثنی از این قاعده نیست. قطعا در کشور چین فرهنگ هایی وجود داره که شاید از نظر ما خیلی عجیب یا کاملا بی معنا باشه. اما خب چه برای کسانی که قصد یادگیری زبان چینی رو دارن و چه کسانی که فقط از روی سرگرمی درباره ی این کشور کنجکاون دونستن یک سری از این فرهنگ ها میتونه جالب باشه.

امروز در این مقاله قراره با 10 فرهنگ عجیب در چین آشنا بشیم .اما خب قبل از اینکه بریم سراغ مبحث اصلیمون بیاین طبق روال همیشگیمون با خود کلمه فرهنگ در زبان چینی آشنا بشیم.

فرهنگ های عجیب در چین

 

فرهنگ به چینی

فرهنگ در زبان چینی به صورت 文化wénhuà نوشته میشه. خب بیاین در مرحاه اول نوشتن و تلفظ صحیح این کلمه در زبان چینی رو یاد بگیریم. لازمه که بار هم تایید کنم که نوشتن در زبان چینی و تلفظ کلمات در زبان چینی مهمترین بخش های این زبان رو تشکیل میدن که نباید از اونها غافل بشید.

نوشتن کاراکتر 文 در زبان چینی

آموزش نوشتن در چینی
آموزش نوشتن در چینی

نوشتن کاراکتر化

آموزش نوشتن در چینی
آموزش نوشتن در چینی

تلفظ کلمه فرهنگ به چینی文化wénhuà

 

10فرهنگ عجیب در کشور چین

 

  • چاپستیک ها هر گز به صورت عمودی در ظرف برنج قرار نمیگیرند

فرهنگ چینی

در چین آیینی برای مردگان وجود داره که در اونها چاپستیک هخا به صورت عمودی در ظرف قرار میگیرن . پس حواستون باشه اگر به چین سفر کردید هرگز چاپستیک هاتون رو در ظرف جا نذارید. علاوه بر اون هرگز از چاپستیک برای ژست عکاسی استفاده نکنید.

 

  • فرهنگ آروغ زدن به نشانه شکرگذاری در چین

در فرهنگ چین آروغ زدن به نشانه ی لذت بردن از غذاست. در واقع خیلی از افراد برای نشون دادن رضایتمندیشون از غذا و تشکر از سرآشپز این کار رو انجام میدن. پس اگر دیدید که یک چینی آروغ زد اصلا تعجب نکنید.

 

  • پر کردن مداوم فنجان چای

این فرهنگ در زبان چینی به “چای زدن” معروفه . میزبانان در چین هیچوقت اجازه نمیدن فنجان چای مهمان خالی بشه و اون رو مدام پر میکنن. در عوض میهمان هم برای ابراز تشکر در هر بار پر شدن فنجان دستش رو بر روی میز میکوبه.

 

  • چندین بار رد کردن هدیه قبل از پذیرفتن آن

این فرهنگ چینی ها تقریبا میشه گفت مثل تعارف کردن خودمونه. اگر به یک فرد چینی هدیه ای دادید و نپذیرفت ناراحت نشید. عموما چینی ها بر این باورن که نباید دفعه اول هدیه رو پذیرفت. اغلب پس از سه بار رد کردن هدیه رو میپذیرن اما گاهی هم نیاز به سه بار رد کردن نیست.

 

  • فرهنگ تف کردن در چین

در کشور چین تف کردن یه اتفاق خیلی عادیه. خیلی تلاش ها کردن که این فرهنگ کنار گذاشته بشه اما همچنان هم وجود داره . در چین تف کردن در خیابان ، درون تاکسی و حتی در خانه یک امر کاملا عادیه و اصلا بی ادبی تلقی نمیشه.

 

  • استفاده پلیس از غاز ها به جای سگ های نگهبان

در برخی از شهر های چین مثل سین کیانگ پلیس ها به جای سگ از غاز استفاده میکنن. چون بر این باورن که غاز ها بینایی قوی ای دارن، بسیار پر سر و صدا هستن و میتونن تهاجمی عمل کنن.

 

  • فرهنگ اشاره کردن در چین

اشاره کردن در کشور چین حرکتی بی ادبانه تلقی میشه. این فرهنگ به خصوص در تبت و مناطق تبت نشین خیلی مرسومه. اگر در چین قصد داشتید به چیزی اشاره کنید از کا دستتون استفاده کنید.به این صورت که کف دست به سمت بالا و انگشت ها کاملا صاف باشن.

 

  • فرهنگ تعریف و تجید در چین

اگر یک چینی شروع کرد به تعریف و تمجید از شما به هیچ وجه این تمجید رو نپذیرید و شروع کنید به تعارف کردن که نه من اینطوری نیستم و شما لطف دارید. چرا که اگر این تعاریف رو بپذیرید اینطور برداشت میکنن که شما فرد مغروری هستید و خوششون نمیاد.

 

  • انعام در چین توهین آمیز تلقی میشود

اگر چه انعام دادن در کل یک امر کاملا عادی تلقی میشه اما در کشور چین لزومی نداره که این کار رو انجان بدین. حتی گاهی ممکنه انعام دادن شما بی ادبی تلقی بشه و مخاطبتون رو ناراحت کنه. انعام دادن در چین بیشتر برای تور ها و کارهای مرتبط با اون جایزه.

 

  • فرهنگ چرت زدن در خیابان

یکی از رایج ترین فرهنگ ها در فرهنگ چرت زدنه. چینی خیلی راحت در اتوبوس، سینما، قطار یا حتی جاهای غیر متعارفی مثل کنار خیابون چرت میزنن . این امیر کاملا طبیعیه.

3.4/5 - (7 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *