آموزش رایگان عکاسی

بهترین پلتفرم ها برای فروش آنلاین عکس ✔️ + چطور عکس های خود را بفروشیم

 

فروش آنلاین عکس، امروزه در جهان یک روش معمول برای کسب درآمد عکاسان است. کسب درآمد از عکاسی به ما این امکان را می‌دهد که به دنبال علاقه خود باشیم و آن را به یک حرفه تبدیل کنیم. اما ساده‌ترین راه برای کسب درآمد از عکاسی چیست؟ پاسخ در وب‌سایت‌های عکاسی استوک و پلتفرم‌های آنلاین نهفته است.

اصول عکاسی با موبایل

چگونه می‌توان از عکس‌ها درآمد کسب کرد؟

شروع یک کسب‌وکار با گرفتن پرتره از افراد یا انجام مراسم عروسی می‌تواند سرگرم‌کننده باشد. اما اگر از انجام این کار مطمئن نباشید چه؟ پاسخ درست در مقابل صفحه‌نمایش شماست: عکس‌های خود را به‌صورت آنلاین بفروشید! گزینه‌های زیادی وجود دارد. محبوب‌ترین آن‌ها آژانس‌های عکس استوک هستند. همچنین چند وب‌سایت وجود دارد که می‌توانید تصاویر خود را مستقیماً به مشتریان یا حتی به‌عنوان اثر هنری بفروشید.

وب‌سایت‌های فروش عکاس

سایت‌های عکاسی استوک از دو جهت قابل توجه هستند، کار شما را برای شما می‌فروشند. هنگامی که عکس‌ها را آپلود کردید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بنشینید و شاهد رشد سود خود باشید. اما جدا از کمک به شما در فروش آنلاین عکس، آژانس‌های عکس استوک نیز اطلاعاتی در مورد روندهای فعلی ارائه می‌دهند.

به عبارت دیگر، آن‌ها به شما ایده‌ها و نکاتی می‌دهند که چه تصاویری شانس بیشتری برای کسب درآمد برای شما دارند. مشکل این سایت‌ها این است که محتوای زیادی ارائه می‌دهند که هر دقیقه بیشتر می‌شود. این بدان معناست که عکس‌های شما با میلیونها گزینه دیگر در اینترنت رقابت خواهند کرد. نکته منفی دیگر این است که ویرایش و کار بر روی تصاویر برای آپلود زمان زیادی طول می‌کشد. وب‌سایت‌های عکس استوک دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه‌ای در هنگام فروش آنلاین عکس دارند. شما باید قوانین زیادی را در مورد کیفیت و اطلاعات مورد نیاز برای هر تصویر دنبال کنید.

 

وب سایت Alamyفروش آنلاین عکس Alamy

Alamy یک وب‌سایت عکاسی استوک بریتانیایی است که در سال 1999 راه‌اندازی شد. تا به امروز، بیش از 60 میلیون عکس و ویدیو دارد. دلیلی برای این حجم عظیم محتوا وجود دارد. و این تا حدودی به دلیل پرداخت 50 درصد حق امتیاز برای هر عکسی است که می‌فروشد. با وجود پورسانت‌های زیاد، همچنین نیازی به فروش انحصاری عکس‌ها به آن‌ها نیست. به همین دلیل، به نظر می‌رسد، این یکی از اولین انتخاب‌ها برای فروش آنلاین عکس است.

 

وب سایت iStockفروش آنلاین عکس

iStock شعبه میکرواستاک Getty Images است. اگر به تازگی شروع به کار کرده‌اید، این مکان عالی برای فروش آنلاین عکس‌ های استوک است، زیرا یک سایت شناخته‌شده است.  iStock همچنین شامل انجمن‌ها و منابع محبوبی است که به شما کمک می‌کند تا نحوه فروش آنلاین عکس‌ ها را درک کنید. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، توجه داشت باشید که بسیار پرداخت حق امتیاز از 15٪ در هر دانلود شروع می‌شود.

بسته به محبوبیت عکس‌های شما، می‌تواند تا 45٪ افزایش یابد. اگر مشتری تصویری را با استفاده از اعتبار اشتراک خود خریداری کند، شما فقط 15٪ را دریافت خواهید کرد. اگر به انحصار علاقه دارید، عکس iStock بین 22 تا 45 درصد به شما می‌دهد. این نرخ در قراردادی با مهلت اعلان 30 روزه کار می‌کند.

وب سایت Shutterstockفروش آنلاین عکس Shutterstock

Shutterstock (یکصد و هشتاد و چهار) 184 میلیون تصویر و 91 میلیون ویدیو را در خود جای داده است. آن‌ها از زمان تأسیس آن در سال 2003 از رشد ثابتی در فروش برخوردار بوده‌اند. در سال 2017، مردم 172,000,000 تصویر را از وب‌سایت دانلود کردند. آپلود در این بازار تا 30 درصد از قیمت فروش تصویر شما را به همراه خواهد داشت. این درصد به اندازه تصویر شما بستگی دارد و پرداخت‌ها بین 0.25 تا 28 دلار با این تفاسیر تغییر می‌یابد. بهترین چیز این است که می‌توانید حق چاپ را حفظ کنید و همچنان تصاویر را در مکان‌های دیگر بفروشید.

وب سایت Dreamstimeفروش آنلاین عکس Dreamstime

مانند iStock و Shutterstock، این آژانس یک نقطه شروع عالی است اگر می‌خواهید عکس‌های آنلاین بفروشید. کاربرپسند است و الزامات آن به اندازه رقبای آن سخت‌گیرانه نیست. چیزی که Dreamstime را متفاوت می‌کند این است که می‌توانید گالری‌های خود را ایجاد و مدیریت کنید. به این ترتیب، کنترل بیشتری بر فروش عکس‌های آنلاین خواهید داشت.

از این نظر می‌توانید این آژانس را بیشتر به‌عنوان یک سایت میزبان در نظر بگیرید. اما البته، این بدان معنا نیست که شما می‌توانید تقریباً هر چیزی را پست کنید. ارسال‌های شما همچنان از طریق یک فرآیند غربالگری می‌گذرد تا مطمئن باشند که قوانین سایت را نقض نمی‌کنید. برای مثال، نمی‌توانید محتوای خشونت‌آمیز یا دارای حق چاپ را آپلود کنید. اما اگر تمام دستورالعمل‌ها را دنبال کنید، می‌توانید پس از آنلاین شدن تصاویرتان، درآمد کسب کنید. کمیسیون شما از 25٪ برای یک تصویر غیر انحصاری و 27٪ برای یک گزینه انحصاری شروع می‌شود. اما با فروش بیشتر عکس‌ها، این میزان می‌تواند به ترتیب تا 45% و 49.5% افزایش یابد.

وب سایت BigStockBigStock

در بیشتر موارد، BigStock دارای تمام ویژگی‌هایی است که می‌توانید از سایت‌های microstock انتظار داشته باشید. در ظاهر، دقیقاً مانند Shutterstock، Dreamstime یا iStock است. اما چیزی که آن را کمی متفاوت می‌کند، سیستم اعتباری آن است. و به همین دلیل است که فروش آنلاین عکس با استفاده از این پلت فرم نیز منحصربه‌فرد است.

مردم می‌توانند عکس‌های stock را با گزینه‌های پرداخت معمولی خریداری کنند. اما همان‌طور که خرید انجام می‌دهند، اعتباراتی نیز کسب می‌کنند که می‌توانند برای خرید محتوای بیشتر از سایت استفاده کنند. بنابراین این بدان معناست که شما دو راه برای کسب درآمد دارید. اگر کاربران با استفاده از اعتبار، عکس‌ها را به‌صورت آنلاین خریداری کنند، مقدار مشخصی دریافت می‌کنید. به‌ عنوان مثال، شما 50 سنت برای یک عکس کوچک و 3 دلار برای یک گزینه بسیار بزرگ دریافت می‌کنید.

در همین حال، کمیسیون شما معمولاً برای هر فروش 30 درصد باقی می‌ماند. همان‌طور که محتوای شما به‌صورت آنلاین بارگیری می‌شود، قیمت آن بالاتر می‌رود و همچنین کمیسیون شما نیز افزایش می‌یابد. به‌ عنوان مثال، اگر مردم عکس‌های شما را تا 199 بار دانلود کنند، 25 سنت درآمد خواهید داشت. اما اگر مردم هر یک از تصاویر شما را بیش از 50000 بار بخرند، می‌توانید 38 سنت دریافت کنید.

وب سایت CanStockCanStock

هنگامی‌که تصاویری که از پول‌ها گرفته‌اید را در آژانس‌های میکرواستاک آپلود می‌کنید، خواهید دید که این فرآیند کاملاً کارآمد نیست؛ این مثالی است که به شما نشان می‌دهد در واقع هر نوع عکسی را نمی‌شود در این سایت‌ها بارگذاری کرد. همچنین ایجاد کلمات کلیدی برای عکس‌ها می‌تواند زمان زیادی ببرد. اگر هر بار که فایل‌ها را اضافه می‌کنید، نیاز به پیوست کردن نسخه‌های مدل داشته باشید، ناامیدکننده‌تر می‌شود.

خوشبختانه، می‌توانید با Canstock Photo از این همه آشفتگی جلوگیری کنید. با سیستم SpeedSubmit آن، می‌توانید فوراً انتشارات را به مجموعه‌ای از عکس‌ها پیوست کنید. حتی می‌توانید یک فایل متنی را با تمام تصاویر خود آپلود کنید، بنابراین لازم نیست کلمات کلیدی را به‌صورت دستی اضافه کنید.

این یک فرآیند عالی است، زیرا هرچه زمان کمتری برای تهیه عکس‌های خود صرف کنید، سریع‌تر می‌توانید درآمد کسب کنید. برای دانلودهای فوری، 1 دلار برای یک فایل JPEG کوچک و 2.50 دلار برای حجم بسیار زیاد دریافت می‌کنید. برای دانلود اعتبار، به ترتیب 50 سنت و 2.50 دلار دریافت می‌کنید.

وب سایت Fotolia/Adobe StockAdobe Stock

Fotolia (در حال حاضر Adobe Stock) یکی دیگر از وب‌سایت‌های عکاسی microstock است. بیش از 57 میلیون تصویر را نشان می‌دهد. Adobe این سایت را در سال 2014 دوباره خرید و آن را در سرویس خلاقانه خود ادغام کرد. در اینجا، شما می‌توانید بین 20 تا 46 درصد حق امتیاز دریافت کنید. بهترین بخش در مورد این سایت این است که حق امتیاز شما بلافاصله می‌آید. سایر سایت‌ها تا رسیدن به آستانه مالی مقرر یا بعد از 30 روز انتظار پرداخت می‌کنند. چهار میلیون خریدار از این سایت استفاده می‌کنند، بنابراین به نفع شماست که تصاویر خود را به آن‌ها نشان دهید.

وب سایت GettyImagesGettyImages

معتبرترین شرکت موجود در لیست برای فروش آنلاین عکس شاید همین  GettyImages باشد. از زمانی که در سال 1995 تأسیس شد، به یکی از وب‌سایت‌های برتر عکاسی سهام و تحریریه در جهان تبدیل شده است. همان‌طور که قبلاً ذکر شد، iStock شعبه عکاسی میکرواستاک Getty Image است. اما آن‌ها محتوای سطح بالا را از طریق GettyImages می‌فروشند که اغلب هزاران دلار می‌فروشند.

مردم چند دلار برای عکسی از iStock از زمان وفاداری آن می‌پردازند. اما برای Getty Images، آن‌ها باید مجوز مدیریت حقوق بخرند. این بدان معناست که شما برای خود عکس‌ها پولی نمی‌پردازید، بلکه حق استفاده از آن‌ها در پلتفرم‌های خاص مانند وب یا چاپ را دارید. با توجه به وضعیت انحصاری آن، ورود به Getty Images می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. برای درخواست، باید شش تصویر ارسال کنید. سپس Getty تعیین می‌کند که آیا مطالب شما برای iStock یا Getty مناسب است یا خیر.

اگر وارد شوید، این شانس را دارید که تا 20٪ کمیسیون دریافت کنید. عکس‌های موجود در سایت صدها دلار به فروش می‌رسند، به طوری که این درصد می‌تواند سود زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

وب سایت StocksyStocksy

Stocksy بزرگ‌ترین وب‌سایت عکاسی سهام نیست، اما مطمئناً کوچک‌ترین نیست. این به‌عنوان هنری‌ترین آژانس سهام آنلاین شهرت دارد. به همین دلیل است که بدون شک این سایتی است که ناشران دوست دارند هنگام جستجوی تصاویر جدید به آن نگاه کنند. متوجه خواهید شد که این سایت استانداردهای بسیار بالایی دارد. ممکن است پیدا کردن بهترین تصاویرتان و اطمینان از اینکه برای این صفحه spic و span هستند، بیشتر طول بکشد. آن‌ها همچنین به انحصار کار شما نیاز دارند، به این معنی که نمی‌توانید آن‌ها را در جای دیگری بفروشید. در نهایت، همه‌چیز ارزشش را دارد، زیرا شما بین 50٪ تا 75٪ از کل خرید را دریافت می‌کنید.

وب سایت PhotocasePhotocase

این شرکت آلمانی تقریباً به اندازه سایر آژانس‌های عکس سهام در این لیست بزرگ نیست. اما به نظر می‌رسد کیفیتی برابر با Stocksy برای قیمت مقرون به‌صرفه‌تری ارائه می‌دهد. تصاویر قاب عکس شبیه عکس‌های استوک نیستند. در عوض، آن‌ها احساس اصالت بیشتری به مخاطب می‌دهند.

بنابراین اگر نمی‌خواهید تصاویر شما با انبوهی از آثار با کیفیت پایین پنهان شود، این یک گزینه عالی برای شماست. و از آنجایی که این یک شرکت کوچک است، شما رقابت کمتری با سایر عکاسان دارید. علیرغم اینکه به اندازه سایر سایت‌های stock محبوب نیست، اما افراد زیادی به طور مرتب از Photocase استفاده می‌کنند. Photocase یک سیستم پرداخت منحصر به‌ فرد نیز دارد. شما با سهم 20 درصدی شروع می‌کنید و باید تا 50 درصد کمیسیون دریافت کنید، زیرا افراد بیشتری عکس‌های شما را آپلود می‌کنند. می‌توانید به سیستم امتیاز آن‌ها نگاه کنید تا ایده بهتری در مورد نحوه دریافت کمیسیون داشته باشید.

از این واقعیت که Photocase یک شرکت کوچک است دلسرد نشوید. آن‌ها برخلاف رقبای خود برای عکاسان خود ارزش قائل هستند. بنابراین آن را امتحان کنید و درآمد مناسبی از آن کسب کنید.

پکیج آموزش ویدیوی عکاسی برای اولین بار در سراسر کشور؛ جهت خرید پکیج کلیک نمایید

اگر شما هم علاقه‌مند هستید که به بهترین نحوه ممکن با عکاسی و مباحث تکنیکی و عملی آن آشنا شوید و در حین آموزش بتوانید مدرک بین المللی خود را دریافت کنید،

جهت کسب اطلاع از طول دوره ها و نحوه ثبت نام با ما در ارتباط باشید.

 

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا