دانستنی های کانادا

هزینه منابع انرژی در کانادا؛ بهای آب، برق و گاز

 

محاسبه هزینه منابع انرژی در کانادا می تواند بخش دیگری از کل مخارج شما در این کشور را روشن کند. کانادا جزو تولید کنندگان بزرگ انرزی در جهان به حساب می آید به همین دلیل نسبت به دیگر کشورهای آمریکایی و اروپایی قیمت برق، گاز و آب بسیار کمتری دارد. تقریبا مخارج شما در این خصوص جزو کمترین گروه هزینه کردها خواهد بود. اما با این حال آب و هوای سرد این کشور سبب می شود که در اغلب سال شما نیازمند میزان مصرف بالای گاز و برق باشید. همچنین قیمت ها در شهرهای مختلف اندکی متفاوت است به همین دلیل بهتر است قبل از سفر برای میزان محاسبه هزینه زندگی در کانادا اطلاعات کافی در این باره به دست بیاورید.

آزمون تعیین سطح گاما

هزینه قبض برق خانگی در کانادا

در هر استان قیمت ها متفاوت است. برای محاسبه دقیق قیمت ها اول از میزان برق مصرفی شروع می کنیم. تقریبا برای هر ماه شما چیزی نزدیک به 1000 کیلووات برق مصرف می کنید. میانگین قیمت برق در این کشور حدود 179. دلار است. بنابراین میانگین قیمت برق برای شما در ماه چیزی نزدیک به 179 دلار خواهد بود. دقت کنید که این قیمت ها در سال 2022 به روز شده است. قیمت های پایین تر مربوط به آمار سال های گذشته است یا این که از میزان مصرف 1000 کیلووات کمتر است.

بهای آب و برق در کانادا
هزینه منابع انرژی کانادا

قیمت برق در ایالات کانادا

می توانیم چند ایالت ارزان قیمت در فروش برق به شما معرفی کنیم. مثلا در کبک هر کیلو وات برق حدود 073. دلار است. بنابراین هر 1000 کیلو وات برق در این استان چیزی نزدیک به 73 دلار می شود که حتی از نصف میانگین قیمت هم پایین تر است. ایالت های غربی و شمال غربی قیمت بالاتری دارند و بیشترین قیمت به 382. دلار هم می رسد که با محاسبه هزار کیلو وات چیزی نزدیک به 382 دلار خواهد شد که بیش از دو برابر قیمت میانگین است. بنابراین هزینه منابع انرژی در کانادا نسبت به هر استان متفاوت خواهد بود.

نحوه محاسبه قبض برق در کانادا

اگر به سیستم جدید ایران در محاسبه قیمت برق توجه کرده باشید متوجه می شوید که نوعی روش طبقه ای در نظر گرفته شده است. این روش برای حمایت از کاهش مصرف و عدالت اجتماعی بیشتر ابداع شده است که در آن هر چقدر میزان مصرف بیشتر باشد شما باید برای مازاد آن هزینه پرداخت کنید. در کانادا هم شبیه به این سیستم وجود دارد؛ اما نه در همه استان ها.

بریتیش کلمبیا، کبک، یوکان، ایالات شمال غربی و نوناووت از سیستم طبقه ای استفاده می کنند در حالی که آلبرتا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، ساسکچوان، نیوفاندلند و لابرادور از نرخ ثابت بهره می برند. انتاریو سیستم متفاوت تری دارد و به صورت فصلی قیمت ها را تغییر می دهد.

درباره مصرف برق بیشتر بدانیم

حتما به مواردی که در ادامه می آید توجه کافی داشته باشید. چرا که مواردی می تواند هزینه های شما را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. پرداخت 382 دلار در ماه مبلغ بسیار قابل توجهی است. اما به مواردی که در ادامه می آید هم توجه کنید. محاسبه هزینه منابع انرژی در کانادا برخی از موارد جانبی را هم در نظر می گیرد. به این شکل که شرکت های ارائه دهنده خدمات مبالغ دیگری هم به هزینه های شما اضافه می کنند. هزینه های ارائه خدمات، هزینه های انتقال برق، هزینه تلفات و هزینه های حفاظت از سیستم های تولید کننده نیز به قبض نهایی اضافه خواهد شد.

هزینه قبض آب در کانادا

قیمت آب هم چندان ارزان نیست؛ همانند برق در هر ایالتی قیمت ها متفاوت است. به طور میانگین شما باید برای یک خانواده دو نفره ماهیانه حداقل 55 دلار پرداخت کنید. برای مثال یک خانواده سه نفره حدودا 18 متر مکعب در ماه مصرف می کند و که اگر در کلگری زندگی کنید باید 1800 دلار به صورت سالیانه بابت آب بها پرداخت کنید. نحوه محاسبه قیمت ها به این صورت است که در تابستان اغلب هزینه ها افزایش پیدا می کند؛ اما در زمستان و پاییز به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند. قیمت ها در آلبرتا معمولا ارزان ترین و در بریتیش کلمبیا گران ترین است. جزئیات قبض آب هم مانند قبض های معمولی است. اگر در موعد مقرر پرداخت نکنید 5 درصد جریمه خواهید شد.

هزینه قبض گاز در کانادا

به طور میانگین ماهیانه باید حدود 150 دلار بابت قبض گاز پرداخت کنید. قاعدتا در فصول سرد قیمت ها کمی افزایش پیدا می کند؛ اما در فصولی که هوا مناسب است کاهش. اما به طور میانگین همین حدود 150 دلار در ماه خواهد شد.

مجموع هزینه های منابع انرژی در کانادا

احتمالا اولین واکنشتان این خواهد بود که کانادا یک کشور گران است. طبیعتا قیمت ها بالاست. به طور میانگین برای یک خانواده سه نفره در انتاریو باید ماهیانه 230 دلار پول آب و گاز و همچنین 160 دلار قبض برق پرداخت کنید که رقم قابل توجهی خواهد بود. البته این بیشترین مقدار پرداختی شماست و می تواند تا ماهیانه 150 دلار هم کاهش پیدا کند. جالب است بدانید در فصولی که قیمت منابع انرژی افزایش پیدا می کند مردم این کشور 35 درصد سوخت کمتری استفاده می کنند و طبیعتا به همین میزان هم هزینه های خود را کاهش می دهند.

نکته اساسی دیگر این که ممکن است به دلیل بحران انرژی در جهان نگرانی هایی بابت افزایش قیمت داشته باشید. همانطور که گفتیم کانادا تولید کننده سوخت است و از این نظر کمبود خاصی ندارد. با این حال در صورتی که قرار باشد افزایش قیمتی رخ بدهد شرکت ها حتما باید از دولت مجوز لازم دریافت کنند. با وجود حدود 5 درصد تورم در این کشور در سال 2022 جای نگرانی زیادی برای افزایش قیمت ها وجود ندارد.

5/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا