دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ بازیگری در آلمان: آموزشگاه‌های خصوصی و دولتی+ درآمد

پیشرفت در مسیر هنر در قلب اروپا و کشور پیشرفته‌ای چون آلمان امکان پذیر است. بسیاری از علاقه مندان هنر به جای تحصیلات آکادمیک دوره‌های آوسبیلدونگ را برای پرورش استعداد و توانایی‌های خود انتخاب می‌کنند. از جمله دوره‌های پرطرفدار هنری می‌توان به آوسبیلدونگ بازیگری اشاره کرد. هرچند مسیر بازیگر شدن راهی پر فراز و نشیب است اما گذراندن این دوره کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

معرفی آوسبیلدونگ بازیگری

چه بخواهیم چه نخواهیم نمی‌توانیم تاثیر رسانه و دنیای فیلم و سینما را در زندگی‌مان نادیده بگیریم. علاقه مندان عرصه بازیگری بارها و بارها مسیر ستاره شدن را در ذهنشان مرور کردند و سعی به دیده شدن هنرشان دارند. بسیاری از مردم از حضور در تئاترهای کوچک شروع می‌کنند. در واقع شما با گذراندن چنین دوره ای و بازی در فیلم و تئاترهای کوچک می‌توانید توانایی خود را محک بزنید و ببینید از پس از این مسئولیت برخواهید آمد یا خیر.

شما به عنوان یک بازیگر باید بتوانید احساس مخاطب را در داستان یک فیلم، تئاتر و یا سریال تحت تاثیر قرار دهید و یا به عبارتی مخاطب را با خود همراه سازید. بهتر است پیش از شرکت در دوره در زمینه بازیگری تجربه داشته باشید. به عنوان مثال در گروههای تئاتر مدرسه شرکت کنید. یا دوره های خصوصی بازیگری را بگذرانید. آوسبیلدونگ بازیگری در آلمان در سال 2022 یکی از دوره های (Schulische Ausbildung) مبتنی برآموزشگاه است. این دوره‌ها در واقع نوعی دوره تکمیلی هستند که متقاضیان می‌توانند در هر زمانی برای افزایش تخصص در این دوره ها شرکت کنند.

در این دوره دستمزدی به فرد پرداخت نمی‌شود بلکه باید هزینه‌ای برای ثبت نام بپردازد. این دوره یک آوسبیلدونگ دوگانه نیست و آموزش‌ها در یک آموزشگاه حرفه‌ای برگزار می‌گردد. طول این دوره حدود سه تا چهار سال است. حداقل مدرک تحصیلی لازم برای این دوره دهم دبیرستان و یا Mittlere Reife است. تسلط بر زبان آلمانی از فاکتورهای مهم این حرفه در آلمان است.

آموزشگاه‌های خصوصی و دولتی

دوره های آوسبیلدونگ بازیگری ممکن است در یک آموزشگاه خصوصی و یا دولتی برگزار شود. برنامه‌های درسی در آموزشگاه‌های دولتی و خصوصی با هم متفاوت هستند. شما در یک آموزشگاه دولتی دوره بازیگری اغلب همراه با آموزش تئاتر فعالیتتان آغاز می‌گردد. بنابراین بهتر است قبل از انتخاب آموزشگاه علایق‌تان را مشخص کنید تا انتخاب صحیح‌تری داشته باشید.

بر خلاف تصور عموم دروس تئوری زیادی برای آموزش وجود دارد. بخش عملی دوره بازیگری اهمیت بیشتری دارد، درآموزش عملی کارآموزان باید در اجرای قطعاتی از فیلمنامه، نمایش نامه و… شرکت کنند. همچنین در مدت دوره لازم است آمادگی جسمانی لازم را داشته باشید. طبیعی است که رقص و آواز بخشی از آموزش بازیگری خواهد بود.

توانایی‌های کسب شده پس از پایان دوره

  • در اجرا به موقع می توانید بخندید یا گریه کنید.
  • برای یادگیری سریع‌تر متن‌ها از روش‌های مختلف استفاده کنید.
  • مناسب و درست صحبت کنید.
  • به صورت حرفه ای برقصید.
  • احساس درست را در مردم ایجاد کنید.

میزان حقوق و بازار کار

حقوق و درآمد شما در این عرصه تا حد زیادی به استعداد شما و محلی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. اگر در یک تئاتر عمومی استخدام شوید حقوقی در حدود 2000 یورو به صورت ماهانه خواهید داشت.  طبق قوانینی که از سال 2020 برای تولید فیلم و تلوزیون در آلمان اجرا شده است؛ بازیگران حق دریافت حداقل 850 یورو برای هر روز فیلمبرداری را خواهند داشت. حداقل حقوق در این حرفه در آلمان 1850 یورو است در صورت موفقیت می‌توانید درآمد عالی تا حد 6000 یورو به صورت ماهانه داشته باشید.

بازیگری از جمله مشاغلی است که در این کشور درآمد ثابتی دارد. پس از قبولی در امتحان نهایی پایان دوره گواهی به شما اعطا می‌شود که شانس استخدام شما را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا