دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار:مسیرشغلی+ آموزش

آنچه امروزه در دنیای کسب و کار مهم است نحوه درآمدزایی و آشنایی با بازار کسب و کار و تجارت است. زندگی امروزه برخلاف گذشته برای هر تخصص و موضوعی نیروی کارآمد خودش دارد. از جمله رشته‌های جدید و نوین در این زمینه می‌توان به انفورماتیک کسب و کار اشاره کرد. در دوره آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب وکار به شخص متقاضی شناسایی بازار روز و فناوری اطلاعات آموزش داده می‌شود.

معرفی آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار

معنای لغوی انفورماتیک بدین صورت تعریف می‌شود؛ عبارتند از دانش دریافت و انتقال اطلاعات (کامپیوتر) و داده ورزی است. امروزه دانش انفورماتیک در زمینه بسیاری از کسب و کارها تاثیر گذاشته است. در واقع انفورماتیک در حفظ اطلاعات و جلوگیری از فساد مالی نقش مهمی را ایفا می‌کند. این رشته به نوعی علم اطلاعات و پردازش اطلاعات مهندسی در سیستم‌های اطلاعاتی را بر عهده دارد. اهمیت دنیای کسب و کار امروزه بیشتر از گذشته است به همین دلیل نیاز به یک نیروی متخصص احساس می‌شود.

گام موثری که علم انفورماتیک در این زمینه برداشته است از میان برداشتن محدودیت‌های موجود در علم اطلاعات است. این دوره همان طور که از اسمش پیداست در مورد آموزش تجارت است. پس از پایان این دوره شما مدرک لیسانس دریافت خواهید کرد. البته دریافت مدرک دوجانبه از سوی صنعت و بخش بازرگانی بستگی به نوع کارفرمای شما دارد. به عنوان مثال شما می‌توانید دانش خود را با دانش مرتبط با کار خود ادغام کنید و پس از امتحان نهایی دو مدرک دریافت خواهید کرد.

آموزش‌ها در دوره کسب و کار

در این دوره با مباحث مختلف کسب و کار و علم داده و هوش مصنوعی آشنا می‌شوید. تمرکز آموزش این دوره بر زیرساخت‌های دیجیتال و هوش مصنوعی می‌باشد؛ در زمینه برنامه‌های خرید و فروش آنلاین و کسب و کار دارای مهارت می‌شوید. مدت زمان این دوره تقریبا سه سال است و به دو بخش آموزش تئوری و عملی تقسیم می‌گردد. همچنین در این دوره بایستی چندین سمینار و سخنرانی مرتبط با کسب و کار که از طرف دانشگاه‌های علمی کاربردی برگزار می‌شود، باید شرکت کنید.

دوره عملی شما را با زبان‌های مختلف برنامه نویسی و توسعه نرم افزارها آشنا می‌کند. شما در ابتدای کاراموزی تحت نظارت یک کارمند حرفه ای کار می‌کنید اما پس از مدتی با گذشت زمان مسئولیت‌های شما گسترده‌تر می‌شود. برای اینکه در دنیای کسب و کار در آلمان موفق باشید باید بر زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشید.

مزیت‌های آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب وکار

علاوه بر درآمد نسبتا بالایی که در طول دوره دارید، آینده شغلی روشنی دارید و چشم انداز مشخصی برای آینده شما ترسیم می‌گردد؛ زیرا فرصت‌های شغلی بسیاری در این زمینه برای شما پیش خواهد آمد.

روحیات مناسب برای شرکت در این دوره

برای شرکت در این دوره باید روحیه کار تیمی داشته باشید و همچنین به علم ریاضیات و محاسبه نیز مسلط باشید. برای اینکه به یک فرد متخصص در این رشته تبدیل شوید باید در یک تیم بازاریابی و تجارت مشغول به کار شوید. به طور کلی یک متخصص موفق فناوری و اطلاعات باید محاسبه‌گر باشد و بر برنامه ریزی تسلط کافی داشته باشند.

مهارت‌های کسب شده پس از آوسبیلدونگ کسب و کار

  • حل مشکلات کسب و کار با استفاده از فناوری اطلاعات
  • اطلاع رسانی و مشاوره به مشتریان
  • بهینه سازی طراحی سیستم‌های کاربردی
  • برنامه ریزی و توسعه راه‌حل‌های نرم افزاری
  • درک و استفاده از زبان‌های مختلف برنامه نویسی

مسیرشغلی و درآمد

در آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار شما در سال اول به طور تقریبی 900 یورو درآمد دارید و به تدریج در سال‌های دوم و سوم درآمد شما به 940 و 1010 یورو در ماه افزایش می‌یابید. پس از پایان آموزش شما و ورود به بازار کار در سال اول با مدرک لیسانس درآمد ناخالص شما در ماه 3300 یورو خواهد بود. البته با توجه به نوع شرکت و کارفرما پس از چند سال کار کردن درآمدتان به 4800 یورو در ماه می‌رسد.

این رشته جای پیشرفت دارد و پس از اخذ مدرک لیسانس می‌توانید برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد و تخصص اقدام کنید. موارد گفته شده در این مقاله تنها بخش کوچکی از وسعت دنیای کسب و کار برای این رشته می‌باشد. شما با داشتن تخصص می‌توانید مدیریت سیستم و فروش یک مجموعه را بر عهده بگیرید. ی ‌ای

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *