دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ مدیریت انرژی در آلمان: شرح وظایف+ سطح زبان مورد نیاز

با توجه به پیشرفت‌های بسیاری که در سال‌های گذشته در زمینه تبدیل انرژی‌های مختلف به یکدیگر صورت گرفته است اما باز هم تامین انرژی بخش‌های مختلف مصارف خانگی و صنعتی کار آسانی نیست. رشته‌هایی مانند مدیریت انرژی به همین موضوع می‌پردازند. دوره آوبیلدونگ این رشته نیز در آلمان برگزار می‌گردد و علاقه مندان با شرکت در این دوره می‌توانند مبانی مدیریت انرژی را یاد بگیرند.

معرفی آوسبیلدونگ مدیریت انرژی

برای یک کشور پیشرفته و صنعتی مانند آلمان راهی جزء مدیریت منابع انرژی و بهینه سازی مصرف وجود ندارد؛ زیرا گستردگی صنایع و افزایش استفاده از اشکال مختلف انرژی در سال‌های اخیر همواره دغدغه متخصصین این حرفه و بعضا عموم مردم بوده است. مبحث انرژی را یکی از حیاتی‌ترین و اساسی‌ترین مباحث برای رشد اقتصاد کشورها می‌دانند. چهارعنصر بهینه سازی انرژی، صرفه جویی انرژی، تعرفه انرژی معین و انتخاب نوع مناسب انرژی توسط مدیریت انرژی معنا و به مرحله اجرا می‌رسند.

آزمون تعیین سطح گاما

از مهم‌ترین ویژگی این رشته می‌توان به مدیریت چالش‌های مرتبط با انرژی در جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و به ویژه زیست محیطی اشاره کرد. مششاغل مربوط به انرژی در حال توسعه است و به زودی به یکی از محبوب‌ترین رشته‌ها تبدیل می‌شود. زیرا امروزه در سراسر دنیا بحث مدیریت منابع انرژی مطرح است و بسیاری از کشورها تمرکزشان را بر روی منابع تجدیدپذیر گذاشته‌اند.

مدیریت انرژی یکی از زیرشاخه‌های MBA است که دانشجویان فارغ التحصیل از این رشته می‌توانند در زمینه توسعه، مدیریت و بهره برداری از سیستم‌های انرژی مشغول به کار شوند. در حال حاضر راهکاری به جز مدیریت و بهینه سازی انرژی در بخش‌های مختلف کشور آلمان وجود ندارد. به همین دلیل همواره نیاز به جذب نیروی متخصص در این رشته رو به افزایش است.

دروس ارائه شده در این رشته

آوسبیلدونگ مدیریت انرژی یک دوره آموزشی تقریبا جدید محسوب می‌شود که صفر تا صد تولید و بهره برداری، ذخیره و توزیع انرژی را زیر نظر دارد. کارآموزان این رشته تمامی مباحث مربوط به انرژی را بررسی، برای آن برنامه‌ریزی و سیستم‌های این حوزه را مدیریت می‌کنند. شما در این دوره در خصوص مسائلی مانند به حداقل رساندن هزینه‌ها و اتلاف انرژی بدون تاثیر بر تولید و کیفیت آموزش می‌بینید.

در این دوره آوسبیلدونگ نیز مانند سایر دوره‌ها دروس عملی و تئوری در کنار یکدیگر و به موازات هم پیش می‌روند. شما دروس تئوری را در یک آموزشگاه حرفه‌ای و دروس عملی را در یک شرکت تخصصی در این زمینه می‌گذرانید. برخی از دروس تخصصی این رشته نیز در زیر آورده شده است.

 • انرژی جایگزین
  ارزیابی ریسک زیست محیطی
  مدیریت انرژی
  سیستم های نیروگاه
  سیستم های هوشمند شبکه
  پیش بینی فناوری انرژی
  تکنولوژی انرژی خورشیدی
  مهندسی سیستم و مدیریت

شرح وظایف

 • نظارت بر عناصر مرتبط با انرژی
  تجزیه و تحلیل عوامل موثر در پروژه
  مدل سازی
  بازدید از پروژه
  آنالیز طرح
  بهبود بهره وری از منابع انرژی
  بررسی وضعیت انرژی

مدارک و سطح زبان مورد نیاز

مانند سایر رشته‌ها این دوره از آوسبیلدونگ نیز نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارد و با داشتن مدرک دیپلم می‌توانید در این دوره ثبت نام کنید. شما در این رشته با محاسبات و علم ریاضیات سر و کار دارید بنابراین باید به این مباحث تسلط کافی داشته باشید. همچنین، علاوه بر تسلط بر زبان آلمانی بایستی بر زبان انگلیسی نیز مسلط باشید زیرا حیطه کاری شما ایجایب می‌کند روابط بین المللی قوی داشته باشید؛ از همین رو یادگیری زبان انگلیسی را نیز در اولویت قرار دهید.

حقوق دریافتی در طول دوره آوسبیلدونگ

شمت در مدت زمان 3 سالی که تحت آموزش هستید به صورت ماهیانه حقوق دریافت می‌کنید. سال اول 850 یورو و در دو سال بعد میزان درآمد شما 975، 1100 یورو به صورت ماهانه خواهد بود.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا