دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ طراحی و معماری داخلی در آلمان: شرایط دوره+ بازار کار و درآمد

امکان اشتغال و کسب درآمد از طریق دوره‌های آوسبیلدونگ یک میانبر اصلی برای رسیدن به بازار کار در آلمان محسوب می‌شود. زیرا نیازی به داشتن تحصیلات دانشگاهی نیست و شخص متقاضی در یک دوره کوتاه و فشرده هم دانش رشته مورد نظر را یاد می‌گیرد و هم می‌تواند درآمد داشته باشد. از جمله رشته‌های جدید و پرطرفدار دوره‌های آوسبیلدونگ می‌توان معماری و دکوراسیون داخلی را نام برد.

معرفی آوسبیلدونگ طراحی و معماری داخلی

این رشته در حقیقت به طراحی فضای داخلی ساختمان می‌پردازد. علم معماری داخلی را طراحی فضایی که توسط مرزهای ساختمان ایجاد شده و یا تغییر طرح داخلی متناسب با نیاز می‌نامند. تجدید نظر درباره طرح داخلی و استفاده‌های مطابق با نیاز بخش اصلی این حرفه را تشکیل می‌دهد. امروزه معماری داخلی بخشی از معماری پایدار یک ساختمان است؛ به ویژه که جهت مدیریت بازیافت از یک سری المان‌ها مجددا در طراحی داخلی استفاده می‌کنند.

طراحی داخلی ساختمان با توجه به همه جنبه‌های آن از جمله میزان فضا، نیاز انسانی انجام می‌گیرد. البته این انر به عوامل متعدد دیگری نیز بستگی دارد. معماری داخلی، توصیف درونی ساختمان و مرتبط با کیفیت‌های فیزیکی است. در مجموع هنر و علم طراحی، بناکردن قسمت‌های داخلی ساختمان از وظایف اصلی یک معمار داخلی است. به عنوان مثال؛ ساختمانی که بازسازی شده باشد ممکن است از بیرون کاملا مثل قبل بماند اما از درون ممکن است صورت کاملا متفاوتی به خود گرفته باشد.

بنابراین یک معمار داخلی نه تنها باید روی جایگاه ساختمان و مکان آن از نظر فیزیکی و اجتماعی حساس باشد، بلکه باید به وضعیت زمانی و مکانی ساختمان از نظر افراد و نیازهای آنان نیز دقت کند که اگر پایه و اسکلت بندی ساختمان محکم باشد ایده و طرح‌های متناسب با آن را ارائه نماید.

شرایط دوره آوسبیلدونگ معماری و طراحی دکوراسیون داخلی

از سال 2022 دوره آوسبیلدونگ معماری و طراحی دکوراسیون داخلی در آلمان به دو صورت مجزا برگزار می‌شود. علاقه مندان این رشته می‌توانند دوره دوگانه مطالعاتی را بگذرانند. مدت زمان دوره آوسبیلدونگ دوگانه کلاسیک طراحی و دکوراسیون داخلی 3 سال می‌باشد. مدرک لازم برای ثبت نام در این دوره مدرک پایان تحصیلات دبیرستان (Mittlere Reife) است. داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1 برای این دوره الزامی است.

بخشی از این دوره آموزشی در آموزشگاه حرفه‌ای و بخش دیگر آن به صورت کاراموزی در شرکت برگزار می‌شود. یک دکوراتور داخلی بایستی مهارت ارتباطی قوی داشته باشد زیرا مسئول اطلاع رسانی و مشاوره به مشتریان است.

استعداد لازم در این دوره

شما برای طراحی کردن فضای داخلی نیاز به خلاقیت در استفاده از المان‌های داخلی، رنگ‌ها، شناسایی نور مناسب دارید. چنانچه به علم ریاضیات و محاسبات علاقه‌ای ندارید این رشته مناسب شما نیست. باید در کارهای دستی، خلق یک اثر سه بعدی مهارت داشته باشید، به هنر و تزئینات هنری علاقه مند باشید و در طرح ایده برای یک فضای داخلی مشتاق باشید. ر این دوره آوسبیلدونگ، به اندازه گیری‌های دقیق، خیاطی و حوصله در چیدمان ابزار و وسایل نیاز است.

کاراموزی آوسبیلدونگ طراحی داخلی

شرکت‌های بسیاری دوره عملی آوسبیلدونگ را برگزار می‌کنند. برخی از آن‌ها عبارتند از:

  • شرکت های طراحی دکوراسیون
  • مغازه های خرده فروشی
  • کارگاههای تولید اثاثیه و لوازم داخلی
  • شرکت های طراحی دکوراسیون تئاتر و تلوزیون

بازار کار یک طراح دکوراسیون داخلی

شما پس از گذراندن دوره آوسبیلدونگ طراحی داخلی می‌توانید با شرکت در دوره‌های جانبی دانش و مهارت خود را افزایش دهید؛ در واقع در زمینه تخصصی‌تری آموزش ببینید. داشتن تخصص و تجربه کافی زمینه لازم برای خوداشتغالی در این رشته را برای شما فراهم می‌کند. در رشته‌های مرتبطی مانند هنرهای زیبا، طراحی صحنه، طراحی پارچه و لباس می‌توانید به ادامه تحصیل بپردازید.

دستمزد و درآمد

متاسفانه دستمزد شما در این دوره پایین است و میانگین دریافتی شما در حدود 500 یورو است، اگر بخواهیم دقیق‌تر بررسی کنیم درآمدتان در سال اول 585 یورو و در سال دوم و سوم به ترتیب 690 و 790 یورو در ماه خواهد بود. چنانچه که استخدام شوید حقوق اولیه شما بین 1470 تا 1700 یورو متغیر خواهد بود.

دوره دوگانه مطالعاتی آوسبیلدونگ معماری داخلی

در آوسبیلدونگ دوگانه مطالعاتی آموزش‌ها در دو مکان شرکت آموزشی و دانشگاه انجام می‌شود. برای کارآموزی دوگانه مطالعاتی معماری باید حداقل مدرک دیپلم دبیرستان یا فنی و حرفه‌ای داشته باشید. مدت زمان این دوره 4 سال است و علاوه یادگیری مهارت و کسب تجربه در زمان اتمام دوره مدرک لیسانس نیز دریافت خواهید کرد.

درآمد یک مهندس معمار

پس از پایان دوره ausbildung معماری به عنوان یک مهندس معمار حقوق شما به دو عامل بستگی دارد: میزان تجربه‌ای که دارید و اندازه شرکتی که در آن کار می‌کنید. هرچه شرکت شما بزرگتر و معتبرتر باشد حقوق بیشتری دریافت خواهید کرد.

درآمد با توجه به سابقه کار:

  • زیر سه سال: 24000 تا 32500 یورو ناخالص در سال
  • سه تا شش سال: 29000 تا 40000 یورو
  • هفت تا ده سال: 33500 تا 46000 یورو

با توجه به اندازه شرکت:

  • 1 تا 100 کارمند: 39000 تا 42000 یورو در سال
  • تا 1000 کارمند: 37500 تا 50000 یورو
  • بیش از 1000 پرسنل: 40000 تا 65000 یورو
لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *