دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ آی‌تی در آلمان: توسعه شبکه+ حقوق و مزایا

معمولا در بسیاری از کشورهای دنیا بدون داشتن مدرک تحصیلی یک رشته نمی‌توان در زمینه آن به تحصیل پرداخت. اما در کشور آلمان دوره‌های آوسبیلدونگ این امکان را فراهم می‌کند که فرد متقاضی در رشته مورد نظر با یادگیری اصول تئوری و شرکت در دوره کاراموزی بخش عملی کار را نیز یاد بگیرد. از جمله رشته‌های این دوره می‌توان به آوسبیلدونگ متخصص آی‌تی اشاره کرد.

معرفی آوسبیلدونگ متخصص آی‌تی در آلمان

در دوره آموزشی تخصص آی‌تی چهار محور اصلی برای آموزش وجود دارد؛ عبارتند از: متخصص آی تی برای توسعه برنام، یکپارچه سازی سیستم، شبکه دیجیتال و آی تی برای تجزیه و تحلیل داده ها و فرآیندها ارائه می‌شود. این دوره در آلمان جزء پردرآمدترین دوره‌ها به شمار می‌رود. مدت زمان آوسبیلدونگ آی‌تی آلمان دو و نیم تا سه سال است. متخصصان آی‌تی یا همان فناوری اطلاعات یاد می‌گیرند که چگونه در حین آموزش با سخت افزار و نرم افزار کنار بیایند، شبکه‌ها را راه اندازی یا در بخش پشتیبانی مشتری کار کنند.

آزمون تعیین سطح گاما

در سال 2019 حدود 16000 نفر از تحصیل کنندگان یکی از این حرفه‌های IT را انتخاب کردند. آوسبیلدونگ آی تی در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و بیشتر نوجوانان و جوانان در حال آموزش به عنوان متخصص فناوری اطلاعات هستند. از آنجا که جهان روز به روز دیجیتال می شود، در آینده نیز به تعداد بیشتری از متخصصان فناوری اطلاعات نیاز خواهیم داشت.

این شغل از جمله مشاغل پردرآمدی است که با گسترش روز به روز تکنولوژی اهمیت آن افزایش می‌یابد. تقریبا امروزه تمام مشاغل بزرگ و کوچک، شرکت‌ها و موسسات در سراسر دنیا به متخصصین آی‌تی نیاز دارند.

مهارت‌های یک متخصص آی‌تی

دو رشته آخر در تابستان سال 2020 اضافه شد. دلیل زمینه این امر سازماندهی مجدد حرفه های IT است. تمرکز این رشته به تازگی بر زیرساخت‌های شبکه جدید می‌باشد؛ در طول آموزش، کارآموزان می آموزند که چگونه سیستم‌ها و برنامه‌ها را در سطح  آی تی بهینه سازی کنند، آن‌ها را از دسترس خارج و از خرابی سیستم محافظت کنند. در واقع حفاظت از کل شبکه و اطمینان از عملکرد صحیح آن از وظایف اصلی یک متخصص آی‌تی است.

امروزه، تولیدات دیجیتال و فرآیندهای تجاری متعدد، داده محور هستند. جابه جایی همه اطلاعات برپایه داده و سیگنال صورت می‌گیرد. این بدان معنی است که به عنوان مثال، داده‌های کاربر به منظور بهینه سازی یک محصول یا فرآیند خاص ارزیابی می‌گردد. متخصص فناوری اطلاعات برای تجزیه و تحلیل داده‌ها و فرآیندها، در این زمینه کارشناس است.

تخصص یکپارچه سازی سیستم آی تی

شما به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات نه تنها وظایف نرم افزاری را بر عهده می‌گیرید، بلکه از رایانه‌های شخصی، سرورها و شبکه‌های مشتریان نیز مراقبت می‌کنید. متخصصان آی‌تی مسئول یکپارچه سازی و تنظیم کل سیستم های رایانه ای برای مشتریان هستند. بنابراین شما در هنگام خرابی رایانه اولین نقطه تماس هستید  و خدمات تعمیر را به مشتری ارائه می‌دهید. کلید موفقیت شغلی در آوسبیلدونگ آی‌تی تسلط بر زبان‌های اصلی برنامه نویسی و شناخت بازار نهفته است. می‌توانید با ابتکار عمل موفقیت زیادی کسب کنید.

وظایف بخش توسعه

متخصص فناوری اطلاعات بایستی بتواند برنامه‌های جدید را توسعه دهد یا آن‌ها را در صورت لزوم بهینه کند. آن‌ها همچنین به مشکلاتی مانند نرم افزاری که به درستی اجرا نمی‌شود یا آموزش نرم افزار جدید کمک می‌کنند. مشکلی که شما به عنوان متخصص آی‌تی با آن روبرو هستید بسیاری از زبان‌های برنامه نویسی است که اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای داشتن ابزار برنامه نویسی مناسب در صورت لزوم باید تسلط داشته باشید.

مدارک مورد نیاز

  • مدرک زبان B2 آلمانی 
  • پاسپورت
  • دیپلم دبیرستان و مدارک دانشکاهی
  • ریزنمرات دبیرستان(تمام پایه های دبیرستان و دانشگاه)
  • انگیزه نامه
  • فرم درخواست
  • درصورت متاهل بودن اصل سند ازدواج و پاسپورت همسرو فرزند

در نظر داشته باشید که تمامی مدارک باید اصل بوده و مورد تایید جهت ترجمه باشند.

درآمد حاصل از آی‌تی

میانگین دستمزد شما در طول 3 سال این دوره بین 800 تا 1200 یورو متغیر است، از ابتدای دوره به تدریج در سال‌های بالاتر دستمزدتان افزایش می‌یابد. بعد از اتمام دوره نیز می‌توانید در صورت تمایل در یکی از شرکت‌های خصوصی و یا دولتی کشور آلمان مشغول به کار شوید که میانگین حقوق شما در آن زمان 2500 یورو خواهد بود.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا