دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ کارمند اداری در آلمان: مدرک زبان مورد نیاز+ بازار کار و درآمد

پایین بودن نرخ بیکاری، سیستم حمل و نقل عمومی گسترده و پیشرفته، امکان تحصیل رایگان و امکانات رفاهی آلمان را به کشور ایده آلی برای زندگی تبدیل کرده است. مردم در آلمان از سطح رفاهی نسبتا بالایی برخوردار هستند. امنیت و ثبات اقتصادی موجب شده است سالانه مهاجران زیادی این کشور را برای ادامه تحصیل، کار و زندگی انتخاب کنند. امروزه علاوه بر روش‌های مرسوم گذشته مردم از طریق دوره‌های آوسبیلدونگ نیز برای مهاجرت اقدام می‌کنند. از جمله این دوره‌ها می‌توان به آوسبیلدونگ کارمند اداری اشاره کرد.

معرفی آوسبیلدونگ کارمند اداری

آوسبیلدونگ از جمله راه‌های مهاجرت به آلمان است، برای شرکت در این دوره نیازی به مدرک و تحصیلات دانشگاهی نمی‌باشد. چنانچه فردی به انجام کارهای اداری و امور دفتری علاقه مند باشد می‌تواند از طریق دریافت ویزای آوسبیلدونگ کارمندی اقدام به مهاجرت کند. رعایت ساعت کاری به طور منظم از نکات کلیدی این حرفه است. چنانچه شما دارای نظم و انضباط باشید و به ساعت کاری منظم پای‌بند باشید می‌توانید به عنوان کارمند در یک اداره مشغول به کار شوید.

دوره آوسبیلدونگ کارمند اداری یک دوره آموزش دوگانه است. بدین صورت که در کنار آموزش در محیط کار قرار می‌گیرید و با شرایط و اصول کار آشنا می‌شوید. با این روش از نزدیک با وظایف و مسئولیت‌های خود آشنا می‌شوید. این دوره همانند دیگر دوره‌های فنی حرفه‌ای در آلمان رایگان است. مدت زمان این دوره 3 سال می‌باشد و پس از پایان دوره می‌توانید در همان شرکت که دوره کاراموزی گذراندید استخدام شوید.

شرایط سنی

حداقل سن لازم جهت پذیرش در این دوره 18 سالگی و حداکثر تا 35 سالگی می‌باشد. با وجود اینکه پذیرش در دوره‌های آوسبیلدونگ محدودیت سنی ندارد اما در این رشته افراد در این محدوده سنی بیشتر پذیرش می‌شوند. چنانچه افراد بالای 35 سال دارای سابقه کاری و مدرک فنی حرفه‌ای باشند؛ شانس آن‌ها برای پذیرش افزایش می‌یابد. داشتن سابقه کار مرتبط با شغل مورد نظر پذیرش شما را برای کاراموزی آسان‌تر می‌کند.

سطح تحصیلات و زبان مورد نیاز

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت نام دوره آوسبیلدونگ کارمندی دیپلم است؛ نیازی به داشتن تحصیلات آکادمیک نیست. برای کسی که می‌خواهد به عنوان کارمند در آلمان مشغول به کار شود؛ داشتن مدرک زبان آلمانی ضروری است. این افراد باید مدرک زبان آلمانی سطح B1 را حتما داشته باشند.

بازار کار و درآمد

در دوره آموزشی کارمندی فرد از اولین سال حقوق مناسبی دریافت می‌کند. به طور کلی درآمد دوره‌های  آوسبیلدونگ با گذشت زمان افزایش می‌یابد، همجنین میزان دریافتی شما به شغل انتخابی و منطقه آموزشی نیز بستگی دارد. حقوق شما در دوره کارآموزی ماهانه بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو می‌باشد. دستمزد کاراموز کارمندی در ابتدا 1040 یورو است و به ترتیب در سال‌های بعد به 1095 و 1140 یورو افزایش می‌یابد.

مدارک لازم جهت ثبت نام دوره

  • تأییدیه کتبی از مؤسسه فنی و حرفه‌ای در آلمان
  • بیمه درمانی معتبر قبل از شروع دوره
  • گواهی تمکن مالی
  • رسید پرداخت هزینه ویزا
  • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • فرم تقاضا با مهر و امضا کارفرما
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • دو قطعه عکس استاندارد

دروس آوسبیلدونگ دوگانه

در دوره‌های آموزشی که به صورت دو گانه برگزار می‌گردد. بخشی از آموزش در بخش تئوریک و بخش دیگر در بخش عملی می‌باشد. دوره آوسبیلدونگ کارمندی از جمله دوره‌هایی است که بیشتر تمرکز آن در بخش عملی آموزش است. یک کارمند باید به انجام کارهای دفتری مسلط باشد و کمی حسابداری نیز بلد باشد. همچنین به نرم افزارهایی مانند ورد و اکسل نیز تسلط داشته باشد.

شرح وظایف

کار کارمندی در سراسر دنیا از جمله کارهایی است که میزان استرس آن نسبتا بالا نیست و به دلیل اینکه دشواری ندارد معمولا بین همگان محبوب است. یک کارمند اداری کارهای کامپیوتری بسیاری همچون ارسال ایمیل، بررسی پرداخت‌ها و دریافتی‌ها و کار با نرم‌افزارهای مختلف را بایستی انجام دهد. علاوه بر این، ارتباط با مشتریان و تنظیم قرار ملاقات‌ها از دیگر وظایف این موقعیت شغلی است. کارمند اداری همچنین مسئولیت‌هایی پیرامون پاسخگویی به تلفن، حساب‌رسی و هماهنگی جلسات مجموعه را نیز دارند.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *