دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ ورزشی در آلمان: آینده شغلی+ مدارک لازم برای ثبت نام

اگر اهل ورزش و علاقه مند به ورزش کردن هستید دوره آوسبیلدونگ ورزش در آلمان می‌تواند مهارت شما را افزایش دهد. اگرچه این دوره جزء پردرآمدترین آوسبیلدونگ‌های آلمان نیست آینده روشنی در انتظار مربیان باشگاه می‌باشد. توجه به سلامت جسمانی و همچنین توان بدنی از فاکتورهای مهم برای شرکت در این دوره است.

معرفی آوسبیلدونگ ورزشی

این دوره صرفا به مربی‌گری ختم نمی‌شود و شما می‌توانید در دامنه گسترده‌تر فعالیت داشته باشید. به عنوان پشتیبان تیم و آماده سازی آن‌ها برای مسابقات مختلف، مدیریت باشگاه، آماده سازی ورزشکاران قبل از شروع مسابقه. شما با شرکت در این دوره می‌توانید علاقه و شغل خود را با هم همسو کنید و با سالم نگه داشتن بدنتان به درآمد برسید.

مدت زمان این دوره سه تا سه و نیم سال است و مانند سایر دوره‌ها آموزش تئوری و عملی در کنار یکدیگر انجام می‌شود. از مزایا این دوره می‌توان به پرداخت کمک هزینه تحصیلی اشاره کرد. البته میزان حقوقی که به شما پرداخت می‌شود به شرکتی که انتخاب می‌کنید و ایالتی که در آن زندگی می‌کنید نیز بستگی دارد. دستمزد شما در مدت 3 ساله این دوره به ترتیب 914، 968، 1014 یورو در ماه خواهد بود.

پس از پایان دوره به عنوان متخصص ورزشی می‌توانید در باشگاه‌های ورزشی فعالیت کنید و مسئولیت اداره آن‌ها را بر عهده بگیرید. علاوه بر وظایف مذکور کنترل امور مالی و منابع انسانی نیز بر عهده شما خواهد بود. اگر به راه اندازی کسب و کار خودتان و خود اشتغالی علاقه دارید می‌توانید باشگاه ورزشی خود را افتتاح کنید و یا یک مربی شخصی باشید. به طور معمول کارآموزان پس از پایان دوره در محلی که کارآموزی خود را گذراندند استخدام می‌شوند. کاراموزان در این دوره بخشی از آموزش را در آموزشگاه و بخشی را در استودیو ورزشی می‌گذرانند.

شرح وظایف

یکی از مهمترین وظایف شما به عنوان مربی باشگاه طراحی برنامه‌های آموزشی و ورزشی خواهد بود. پس از یادگیری در این دوره می‌دانید کدام تمرین برای کدام قسمت از بدن تاثیر خاصی دارد و می‌توانید به عنوان مثال برای فردی که مبتلا به کمردرد است تمرینات مناسب ارائه دهید. برای برقراری موثر با شاگردان خود در باشگاه بایستی بر زبان آلمانی مسلط باشید.

امور مالی و اداری، ثبت نام، خرید تجهیزات پزشکی و بازاریابی در زمینه باشگاه از دیگر اموری هستند که در این حرفه با آن‌ها آشنا می‌شوید. شما پس از پایان دوره و به عنوان متخصص فرصت‌های شغلی مانند کارمند امور ورزشی، مربی بدنسازی، مدیریت باشگاه، مربی تناسب اندام پیش روی شما خواهد بود.

مدارک لازم برای ثبت نام آوسبیلدونگ ورزشی

  • ارائه مدرک زبان آلمانی برای متقاضیان خارجی
  • بیمه درمانی با پوشش بین المللی
  • آمادگی جسمانی برای مربی بدنسازی
  • داشتن استعداد ورزشی
  • مدارک تحصیلی ترجمه شده به زبان آلمانی با توجه به نیاز دوره (مدرک دیپلم)

آینده شغلی و درآمد

از آنجا که صنایع ورزشی رو به ترقی هستند و مردم بیش از گذشته ورزش را در برنامه‌ی روزمره خود جای می‌دهند. پس از دوره آوسبيلدونگ کارمند امور ورزشی و تناسب اندام علاوه بر فعالیت به عنوان مربی باشگاه می‌توانید در هتل‌های ورزشی، مراکز سلامتی یا توانبخشی نیز فعالیت کنید. میانگین درآمد کارمندان ورزش و تناسب اندام در آلمان حداکثر 3000 یورو در ماه می‌باشد. به طور کلی بیش از 90 درصد فارف التحصیلان این دوره به ذاحتی وارد بازار کار می‌شوند؛ درآمد آن‌ها به طور متوسط 2000 تا 4000 یورو به صورت ماهانه می‌باشد.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا