دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ مشاور املاک در آلمان: سطح زبان مورد نیاز+ مزایا

خیلی از افراد برای مهاجرت از طریق دوره‌های آوسبیلدونگ اقدام می‌کنند. همچنین برخی افراد پس از مهاجرت می‌خوتهند کسب و کاری که قبلا داشته‌اند در همان زمینه به فعالیت خود ادامه دهند. از جمله دوره‌هایی که مهاجران به آن روی می‌آورند می‌توان به آوسبیلدونگ مشاور املاک اشاره کرد.

معرفی آوسبیلدونگ مشاوره املاک

چنانچه در و فروش و مشاوره دادن، توضیح درباره خدمات خوب هستید این شغل مناسب شماست. زیرا بخش عمده فعالیت شما در این حیطه کاری ارتباط با مشتری، مشاوره در زمینه اجاره و خرید و فروش ملک است. در این دوره آموزشی انواع روش‌های محاسبه اجاره بها، تنظیم اجاره نامه، فیکس کردن قرار با مشتری و صاحب خانه و نحوه بستن قرارداد را یاد خواهید گرفت. همچنین یاد می‌گیرید که چگونه قیمت‌ها و سود خدمات اجرایی را بررسی کنید.  با این وجود اغلب کارتان پشت میز است و همیشه قرار ملاقات‌های مختلف را تجربه می‌کنید تا خانه‌ها و آپارتمان‌های مختلف را به افراد متقاضی نشان دهید.

شما برای کار در این زمینه باید به ریاضیات و اقتصاد علاقه مند باشید. برخلاف بقیه عنوان‌های شغلی تجاری مهارت‌های فردی شما در این زمینه در پیشرفت شغلی شما نقش مهمی را ایفا می‌کند. شما باید متناسب با سلیقه مشتری و بودجه‌ای که در اختیار دارد نیازش را برطرف کنید؛ سعی داشته باشید به هیچ عنوان سلیقه شخصی خود را به مشتری تحمیل نکنید و بگذارید در بیان نظراتش آزادی داشته باشد.

مدت زمان این دوره 3 سال است. برای ثبت نام در این دوره باید مدرک دیپلم داشته باشید و یا حتی در یک دانشگاه قبول شده باشید. البته مدت زمان دوره به توانایی‌های شما نیز بستگی دارد. چنانچه توانمند باشید می‌توانید در مدت زمان کوتاه‌تری دوره را سپری کنید.

وظایف یک مشاور املاک

ممکن است عموم مردم در یک نگاه کلی این شغل را معامله‌گری در زمینه خرید و فروش املاک ببینند. اما چیزی فراتر از این است و یک مشاور بایستی روابط اجتماعی قوی داشته باشد و در موقعیت اجتماعی خود به خوبی خود را ارائه دهد. از جمله اصلی‌ترین وظایف این جایگاه شغلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بررسی کامل ملک
  • احراز هویت طرفین معامله
  • تنظیم قرارداد
  • محاسبه صحیح اجاره بها و یا قیمت ملک

مشاور املاک در حقیقت شخصی است که نماینده فروشندگان یا خریداران املاک و مستغلات است. اگر چه ممکن است یک کارگزار به شکل مستقل هم کار کند، اما مشاوران معمولا تحت پوشش یک کارگزار مجاز، به عنوان نماینده مشتریان کار می‌کنند.

مزایای شغل مشاور املاک

  • می‌توانید در زمان‌های آزاد خود برای این کار وقت بگذارید و حتی به صورت پاره وقت کار کنید.
  • مدیر کسب و کار خود هستید و کنترل کارتان در دست خودتان است و تصمیم گیرنده نهایی شما هستید.
  • در نهایت و با انجام هر معامله حس خوب و مثبتی خواهید گرفت و برای معاملات بعدی سرشار از انرژی خواهید شد.
  •  مردم شما را به چشم متخصصی که با مدیریت معقولانه خود برای خرید مسکن می‌بینند؛ زیرا آن‌ها را راهنمایی کرده و به تصمیم گیری درست آن‌ها کمک می‌کنید.

سطح زبان مورد نیاز

شما برای اینکه به عنوان یک مشاور خوب و متخصص در کشور آلمان فعالیت داشته باشید بایستی بر زبان محلی آن‌ها مسلط باشید. زیرا گفت و گو و دادن مشاوره به مشتری رمز موفقیت شما در این کار است. پس برای شروع بهتر است مدرک زبان آلمانی در سطح B1 را داشته باشید.

دستمزد در طول دوره آوسبیلدونگ مشاور املاک

شما در مدت زمان آموزش در این دوره به صورت ماهانه حقوق دارید. در سال اول 780 یورو، در سال دوم و سوم به ترتیب 890 و 1000 یورو در ماه دریافتی خواهید داشت.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *