دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ مکانیک کشتی در آلمان: شرایط کاری+ مدرک لازم

هر ساله آلمان دانشجویان بسیاری را برای تحصیل می‌پذیرد. کشور آلمان تا به امروز مقصد مهاجراتی دانشجویان بین المللی بوده است و اخیرا اپلای از طریق دوره‌های آوسبیلدونگ نیز صورت می‌پذیرد. دوره‌های آوسبیلدونگ امکان تحصیل و کار را در کنار هم فراهم می‌کند. تغییر برخی قوانین در این کشور ورود از طریق آوسبیلدونگ را آسان‌تر کرده است. دوره آوسبیلدونگ مکانیک کشتی از جمله این دوره‌های آموزشی است.

معرفی آوسبیلدونگ مکانیک کشتی

از جمله زیرشاخه‌های دریانوردی می‌توان به مکانیک کشتی اشاره کرد؛ این رشته به بررسی استحکام بدنه، سیستم‌های پیشرانه مانند موتور گیربکس، مسیریابی کشتی و برقراری پایداری کشتی در مقابل شرایط مواج می‌پردازد. یک مکانیک کشتی بایستی بر موارد فوق تسلط داشته باشد. تعمیر و نگهداری قطعات نیز از جمله وظایف اصلی یک مکانیک است.

آزمون تعیین سطح گاما

برای کار در این زمینه شغلی باید به زندگی بر روی دریا علاقه مند باشید و از نظر جسمانی بدنی انعطاف پذیر داشته باشید. شما همیشه باید شرایط کلی را در یک کشتی در نظر داشته باشید و حرکت بادبان را زیر نظر بگیرید. خطاهای مختلف در حرکت کشتی، همچنین موتور آن نیاز به بررسی و تعمیر دارد. به محض احساس کوچکترین تغییری در نحوه عملکرد موتور کشتی بایستی سریعا شناسایی و رفع مشکل گردد.

شما به عنوان یک خارجی برای شرکت در این دوره به تسلط بر زبان آلمانی نیاز دارید. حداقل مدرک لازم برای ثبت نام در این دوره مدرک دیپلم می‌باشد. در این دوره نیز همانند سایر دوره‌های آوسبیلدونگ در دوران کاراموزی دستمزدی در حدود 650 تا 1300 یورو دریافت خواهید کرد. در واقع برای اینکه شما یک مکانیک شوید بخشی از آموزش را در آموزشگاه‌های حرفه‌ای و بخش دیگر را در یک شرکت کشتی‌رانی سپری خواهید نمود. پس گذشت چند هفته از آموزش تئوری بخش عملی کار شما در کشتی آغاز می‌گردد.

شرایط و محل کار

چنانچه شما در کشتی مشغول به کار شدید باید شیفت‌های خود را به طور متناوب با همکاران تغییر دهید. محل کار نیز اغلب متفاوت است: به عنوان مکانیک کشتی، کارهای تعمیر و نگهداری را در بالا و پایین عرشه انجام می‌دهید، یا در صورت لزوم وظیفه نگهبانی روی پل فرماندهی و در موتورخانه دارید. علاوه بر این، مکانیک کشتی مسئول تجهیزات ایمنی موجود در کشتی و آمادگی عملیاتی تجهیزات نجات است.

از آنجا که خطاهای سیستم‌های فنی همیشه آشکار نیستند و جستجوی آن‌ها بخش اساسی کار شما است. به عنوان یک مکانیک کشتی در شرکت‌های حمل ‌و نقل، حمل‌ و نقل بار و مسافر یا در بندر یا کارخانه‌های کشتی‌سازی کار خواهید کرد. شما از نظر بدنی نیاز به قدرت زیادی در بازوهای خود دارید، زیرا قطعات روی یک کشتی بزرگ، کوچک نیستند. بنابراین نیاز به نیرونی بدنی بالایی دارند.

دروس لازم برای دوره آوسبیلدونگ

برای تحصیل در این رشته و کسب مهارت باید به درس‌هایی مانند فیزیک و ریاضیات و زبان علاقه مند باشید. از آنجا که با مکانیک موتور و سیستم کشتی سر و کار دارید باید بر اصول و مبانی فیزیک نیز مسلط باشید. علاوه بر تسلط کامل بر زبان آلمانی باید بر زبان انگلیسی نیز مسلط باشید. زیرا به دلیل سفرهای دریایی در نقاط مختلف تسلط بر زبان انگلیسی به پیشرفت شما در این زمینه شغلی کمک خواهد کرد.

2/5 - (2 امتیاز)
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا