کمک آموزشی زبان انگلیسی

3 تا بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی کودکان

یکی از چالش‌ انگیزترین کارها در زمینه آموزش به کودکان، انتخاب بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. منبع و کتاب از موثرترین موارد ایجاد علاقه و انگیزه در فرزند شما به شمار می‌رود؛

اگر همین منبع به درستی انتخاب نشود، می‌تواند به جای تاثیر مثبت در فکر و عقیده کودک نسبت به زبان انگلیسی، تاثیر منفی و غیرقابل جبرانی داشته باشد.

پس در همین ابتدای مسیر رشد و بالندگی کودکان خود، از منابع مناسب سن آن‌ها استفاده کنید.رفی کنیم.

آزمون تعیین سطح گاما

همان‌طور که از عنوان مقاله پیداست، منابع از بین بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی به کودکان انتخاب شده و بسیار دقیق هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا نسبت به نحوه انتخاب منبع و مناسب‌ترین منابع اطلاعات مفیدی به دست آورید.

نحوه انتخاب بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی به کودکان

فرقی نمی‌کند شما در چه جایگاهی می‌خواهید کتاب زبان تهیه کنید؛ والدین کودک هستید یا معلم زبان انگلیسی. بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی به کودکان باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • تعیین رنج سنی و سطح مخاطب: مهم‌ترین اصل در یک کتاب، تعیین محدوده سنی و سطح مخاطب است؛ یعنی کودک مخاطب این کتاب و منبع چند سال داشته باشد؟ سطح آن چگونه است؟
 • گرافیکی و خلاق: این نوع محتوا باعث ارتباط بیشتر کودکان با نوع متن و دروس کتاب می‌شود. تصاویر و شخصیت‌های کتابی که بیشترین شباهت را به سلیقه کودکان دارد، انتخاب کنید.
 • پرورش مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی: همان‌طور که می‌دانید زبان انگلیسی 4 مهارت خواندن، نوشتن، شنیدار و مکالمه را در خود دارد و یک منبع مناسب باید به هر 4 مهارت به یک اندازه بپردازد.
 • تمرینات مناسب سن کودک: تمرینات کتاب حداکثر باید یک یا دو درجه از موارد آموزشی سخت‌تر باشد؛ در غیر این صورت، کودک احساس بدی نسبت به دروس انگلیسی پیدا می‌کند.
 • دارای سی دی آموزشی برای تمرین شنیدار و گفتار: یکی از ویژگی‌های بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی به کودکان داشتن سی دی آموزشی است. این فایل‌ها به تمرین بیشتر شنیدار و گفتار کودک کمک می‌کنند و سرگرم‌کننده هستند.
 • ترجیحا دارای بازی‌های آموزشی در سی دی یا کتاب: بازی در کنار آموزش یک مورد اساسی برای گرفتن بیشترین تاثیر از مراحل آموزش است. کودک با بازی کردن در کنار تمرین و یادگیری، با موضوع عمیق‌تر درگیر می‌شود و ارتباط بهتری پیدا می‌کند.
 • بخش‌های خواندنی برای آموزش بیشتر: از ویژگی‌های متمایزکننده بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی به کودکان و سایر منابع این ویژگی است. داستان‌های انتهای هر درس برای گذراندن اوقات بیشتر با کودک و تحریک قوه خلاقیت وی در حین آموزش می‌تواند تاثیر خیلی خوبی داشته باشد.
 • راهنمای استفاده والدین و مربی: این راهنما به والدین یا مربیان کمک می‌کند که بیشترین استفاده را از منابع داخل کتاب داشته باشند و نحوه آموزش هر بخش را بدانند.

منابع پیشنهادی در راستای انتخاب بهترین کتاب زبان انگلیسی 

بعضی از منابع پیشنهادی ما برای آموزش هرچه بهتر و جذاب‌تر به کودکان عبارتند از:

1- کتاب Family And Friends کودکان

یک منبع کامل آموزشی برای کودکان 8 تا 12 سال که در هفت سطح از مقدماتی تا پیشرفته ارائه می‌شود.

آکسفورد ناشر اصلی این کتاب‌ها است. جالب است بدانید که در این منبع روی هر 4 مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و مکالمه به یک اندازه کار شده و تمرین‌های خیلی خوبی دارد.

این کتاب اکثر ویژگی‌های ذکر شده در قسمت قبل را دارد؛ به ویژه تصاویر خلاق و گرافیکی این منبع که برای کودکان جذاب و سرگرم‌کننده خواهد بود.

2- کتاب Backpack برای آموزش انگلیسی کودکان

در این منبع آموزش زبان انگلیسی تمرین‌ها و موضوعات یادگیری براساس رفتار و تعاملات اجتماعی است تا ذهن کودک را بیشتر درگیر کند.

ویدیوهای شاد و متنوع در کنار مطالب نوشتاری، سطح مهارت مکالمه را در کودک افزایش می‌دهد. این منبع در 7 سطح آموزشی از مبتدی تا پیشرفته در بازار موجود است. از دیگر ویژگی‌های این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن DVD حاوی فیلم‌های آموزشی مرتبط با هر درس
 • CD حاوی فایل‌های صوتی متناسب با کتاب
 • تمرین‌های گسترده با تمرکز روی بخش نوشتار یا Writing
 • تمرین مکالمه و گفتار برای تقویت بخش Speaking
 • گرامر و نحوه نوشتار در این کتاب به خوبی آموزش داده می‌شود.

3- کتاب Phonics یا فونیکس مخصوص الفبا و بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی به کودکان

پکیج کامل 6 جلدی فونیکس مناسب کودکان 5 تا 8، در 4 عنوان زیر ارائه می‌شود:

 • Let’s Read
 • Let’s Choose
 • Let’s Practice
 • Let’s Learn

تمرکز اصلی فونیکس روی آموزش الفبا یا اولین مرحله یادگیری زبان انگلیسی است که در آن حروف به دسته تقسیم شده‌اند: از حرف A تا M  یک دسته بوده و در کتابی جدا در بازار وجود دارد و از حرف N تا Z یک دسته دیگر و در کتابی جداگانه برای خرید موجود است.

اگر تلفظ و لهجه کودک برای شما مهم است، از این منابع برای آموزش تلفظ صحیح استفاده کنید. از بهترین ویژگی‌های این کتاب می‌توان به خلاقیت در تصاویر و بازی آموزشی اشاره کرد؛

در بعضی قسمت‌ها کودکان به کمک والدین یا مربیان باید اشکال هندسی حروف مورد نظر را ببرند و در جایگاه مخصوص بچسبانند. این تفریح می‌تواند به آموزش بهتر کودک کمک کند.

بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی کودکان

در این مطلب درباره معرفی روش‌های انتخاب بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی به کودکان صحبت کرده و 3 کتاب مرتبط با همان ویژگی‌ها را بررسی کردیم.

برای داشتن یک آموزش خوب، باید منابع خوبی داشته باشید. در هنگام خرید یا انتخاب کتاب‌ها به ویژگی‌های ذکرشده داخل مطلب دقت کنید. مبحث آموزش به کودکان موضوعی حساس و درخورد تامل است.

حتما قبل از تهیه منبع، باید تمام جوانب را بسنجید تا یادگیری برای فرزند یا دانش‌آموزان شما لذت‌بخش باشد.

3.5/5 - (2 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا