کمک آموزشی زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه 🧒: 6 قدم اصلی

خیلی از والدین تمایل دارند تا زبان انگلیسی را به کودکشان در خانه آموزش دهند و یابطور کلی دوست دارند با روش اصولی آموزش زبان انگلیسی به کودک آشنا شوند.

در این پست، بهترین روش آموزش زبان انگلیسی به کودک را بر اساس یافته های جدید British council (موسسه معتبر آموزش زبان های بین المللی) برای شما تشریح می کنیم.

آزمون تعیین سطح گاما

چگونه آموزش انگلیسی به کودک را در خانه شروع کنیم؟

خب اگر شما هم مثل بسیاری از والدین نمی دانید که چگونه شروع کنید، باید بگوییم که برای آموزش انگلیسی به کودک نیازی نیست که انگلیسی خودتان هم عالی باشد. اگر خود شما اشتیاق آموزش داشته باشید، این انگیزه خودبخود به کودک هم منتقل می شود. نکته مهم دیگر اینکه اگر کودک شما سریعا نتوانست به زبان انگلیسی صحبت کند، اشکالی ندارد. صبور باشید چون هر کودکی زمان یادگیری خودش را دارد.

مهم ترین نکته این است که شما اشتیاق آموزش انگلیسی به کودک را داشته باشید و اینکه حاضرید برای تشویق کودکتان، هدایا و جوایزی را برایش تهیه کنید.

 

 

۱-برای آموزش زبان کودکتان یک برنامه زمانی تعیین کنید

برنامه  یا جدول زمانی (Routine) منظمی برای اوقات آموزش در منزل تهیه کنید. بهتر است که زمان آموزش را کوتاه ولی متناوب و منظم درنظر بگیرید، نه طولانی و غیرمنظم.

حدود ۱۵ دقیقه برای کودکان ۳ تا ۹ ساله کافی است. بعدا کم کم می توانید زمان آموزش را طولانی تر کنید (هر چه سن کودک و مغزش بیشتر رشد کند).

مثلا یک بازی انگلیسی گوشی یا موبایل را هر روز بعد از مهد کودک یا هر روز بعد از غذا با کودک بازی کنید. یا یک داستان انگلیسی را با ریتم آهسته، قبل از خواب برایش بخوانید.

کودکان هر چیزی را از طریق تکرار یاد می گیرند، بهمین دلیل هم علاقه زیادی به دیدن کارتون های تکراری و … دارند. پس برای یادگیری زبان انگلیسی، عبارات و کلمات را تا می توانید برایشان تکرار کنید!

 

۲-آموزش زبان انگلیسی به کودک از طریق انجام بازی

کاملا مشخص است که نه تنها کودکان بلکه افراد بزرگسال هم مطالب را در کنار سرگرمی و بازی بهتر یاد می گیرند. بازی با فلش کارت ها یا تصاویر یا کتاب های مصور انگلیسی که در انتشارات مختلف ایران فراوان هستند یا بازی های موبایل از قبیل:

۳-نرم افزارهای تایید شده آموزش انگلیسی به کودکان

این نرم افزارها که بیشتر شامل کارتون و انیمیشن های جذاب برای کودکان هستند، همزمان گوش و چشم کودک را درگیر کرده و سرعت یادگیری زبان انگلیسی توسط کودک را بطرز شگفت آوری افزایش می دهند. ضمن اینکه دردسر شما را برای آموزش هم کم می کنند.

کافی است در زمان های منظم (مثلا هر روز صبح از ساعت ۱۰ تا ۱۱) این کارتون و نرم افزارها را برای کودک بر روی تلویزیون پخش کنید. حتی اگر توجه نکند، صدایی که می شنود به اون انگلیسی را خواهد آموخت.

۴-در طول روز از کلمات و عبارات کاربردی انگلیسی استفاده کنید

  • درباره لباس ها با کودک خود به زبان انگلیسی صحبت کنید (It’s Dad’s T-shirt و جملاتی از این قبیل)
  • وقتی دارید به کودک کمک می کنید یا به هر دلیلی به اسباب بازی هایش دست می زنید، اسمشان را به انگلیسی به زبان بیاورید (where is blue car?)
  • غذاها را وقتی دارید غذا می پزید یا به بچه غذا می دهید، به او بیاموزید.

 

۵-از داستان و آهنگ های انگلیسی کمک بگیرید

کودکان عاشق داستان هایی با عکس های جذاب یا آهنگ هایی با لحن کودکانه هستند. و چون برایشان سرگرم کننده است و به هر نحوی کنجکاو هستند که ببینند آنها چه می گویند، احتمالا از شما سوال خواهند کرد یا بهرحال علاقه نشان می دهند.

نرم افزارهای آموزش زبان انگلیسی مخصوص کودکان معمولا هم انیمیشن، هم کارتون، آهنگ و داستان های مختلف زبان انگلیسی را یکجا در خود دارند.

۶-اول از همه، کدام کلمات و عبارات را به کودک بیاموزیم؟

قائدتا اگر قرار است کودک بصورت اصولی و بدون دلزدگی با زبان آشنا شود، باید از پایه شروع کنید:

  • شماره ها (۱-۱۰، ۱۰-۲۰، ۲۰-۱۰۰)
  • رنگ ها
  • صفات (مثل بزرگ کوچک، شاد، بلند، کوتاه)
  • اجزای بدن
  • اسباب بازی ها
  • حیوانات
  • غذاها

اینها در اولویت یادگیری هستند.

5/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا