کمک آموزشی زبان انگلیسی

معرفی بهترین دیکشنری های آنلاین زبان انگلیسی + 📚 تفاوت ها و کاربردها

انتخاب بین دیکشنری های کاغذی یا آنلاین تصمیمی سلیقه ای و شخصی است. با این حال می توان به جرئت گفت که  وقتی مزایای استفاده از هر یک را در دو کفه ترازو قرار می دهیم، طرف دیکشنری های آنلاین همیشه سنگین تر است.

دلیل این موضوع تا حد زیادی روشن است: دیکشنری های آنلاین نیازی به حمل کردن ندارند، در هر موقعیتی به شرط متصل بودن به اینترنت قابل دسترسی هستند، نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارند، علاوه بر تعریف کلمات نحوه تلفظ آن ها را نیز در اختیار قرار می دهند، تعریف تمام لغت های موجود زبان را در بر می گیرند و می توان همزمان تعریف یک کلمه را در چند مبدا مختلف چک کرد و قابل فهم ترین را برگزید. خلاصه اینکه دیکشنری های آنلاین های گزینه های متنوع بیشتری را در برابر زبان آموزان قرار می دهند.

آزمون تعیین سطح گاما

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین دیکشنری های آنلاین زبان انگلیسی بپردازیم و ویژگی های هر کدام را برشماریم.

دیکشنری آنلاین کمبریج (Cambridge Dictionary)

Cambridge Dictionary

Cambridge Dictionary:

https://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/

یکی از مزیت های دیکشنری آنلاین کمبریج آن است که از لغت های ساده ای برای تعریف کلمات استفاده می کند. همین محدود کردن تعریف ها به کلمات ساده انگلیسی باعث شده که تعریف های این دیکشنری برای زبان آموزان سطح های مختلف گویا باشد.

دیکشنری آنلاین کمبریج شکل نوشتاری آوایی  و تلفظ هر دو لهجه بریتانیایی و آمریکایی را فراهم می آورد. همچنین مشخص می کند که کدام معنی هر کلمه ممکن است کاربردی آمریکایی یا بریتانیایی داشته باشد یا اینکه کدام کلمه فقط به یکی از این ورژن ها تعلق دارد.

دیکشنری آنلاین آکسفورد (Lexico Dictionary)

lexico

Lexico Dictionary:

https://www.lexico.com/

این دیکشنری بیشتر مناسب زبان آموزانی است که در سطح های متوسط رو به بالای زبان انگلیسی قرار دارند. چرا که در مقایسه با دیکشنری کمبریج از لغت های پیچیده تری در تعریف های خود استفاده می کند. همین موضوع درک تعاریف آن را برای زبان آموزان سطح ابتدایی یا متوسط انگلیسی دشوار می سازد.

با این وجود در مقایسه با دیکشنری کمبریج این مزیت را دارد که تعاریف بیشتری از هر لغت را شامل می شود. به طور کلی می توانید در این دیکشنری تمام معنی های جزئی هر کلمه را مشاهده کنید و شکل های استفاده از آن در کنار حرف های اضافه و در اصطلاحات مختلف را ببینید.

این دیکشنری حتی معنی های تاریخی و منسوخ شده کلمات را نیز ارائه می دهد.

برای بعضی از کلمات این دیکشنری هم تلفظ آمریکایی و هم تلفظ بریتانیایی ارائه شده است. با این وجود اکثر کلمات فقط دارای تلفظ بریتانیایی هستند.

دیکشنری وبستر (Merriam-Webster Dictionary)

webster
دیکشنری آنلاین انگلیسی

Merriam-Webster Dictionary:

https://www.merriam-webster.com/

دیکشنری وبستر یک دیکشنری اختصاصا آمریکایی است. به همین دلیل املا و تلفظ این دیکشنری مطابق استانداردهای آمریکایی هستند. به طور کلی این دیکشنری تعریف کاملی از معناهای مختلف هر کلمه فراهم می آورد.

یکی از مزیت های مهم این دیکشنری ردیف کردن تمام کلمات مترادف و متضاد برای هر لغت است که فرصت مقایسه را فراهم می آورد.

دیکشنری آنلاین کالینز (Collins Dictionary)

collins
دیکشنری آنلاین انگلیسی

Collins Dictionary:

https://www.collinsdictionary.com/dictionary/english

دیکشنری کالینز علاوه بر ارائه تعریف جامعی از هر کلمه، کاربردهای آن در هر دو انگلیسی بریتانیایی و آمریکایی را ارائه می دهد. همچین اطلاعاتی درباره تاریخچه و معناهای منسوخ شده کلمات در اختیار قرار می دهد.

دیکشنری مک میلان (Macmillan Dictionary)

Macmillan dictionary
دیکشنری آنلاین انگلیسی

Macmillan Dictionary:

https://www.macmillandictionary.com/

یکی از مهم ترین ویژگی های دیکشنری مک میلان که همیشه در دیکشنری های دیگر موجود نیست ارائه لیستی از تمام اصطلاحات مرتبط با هر کلمه است. تقریبا تمام معناهای موجود نیز با زبانی ساده در این دیکشنری ردیف شده اند.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا