کمک آموزشی زبان انگلیسی

تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک + کاربرد هرکدام (توضیح در ویدیو)

آیلتس چیست ؟

آزمون آیلتس The International English Language Testing System یا به طور مخفف IELTS یک سیستم سنجش سطح دانش و مهارت زبان انگلیسی در چهار مهارت جداگانه خواندن (Reading) ، نوشتن (Writing) ، شنیدن (listening) و صحبت کردن (Speaking) می باشد. که بر حسب مورد استفاده ، این آزمون به دو نوع آیلتس جنرال و آکادمیک تقسیم می شود.

 

آزمون تعیین سطح گاما

 آزمون آیلتس جنرال (General IELTS)

جهت مهاجرت، استخدام و اقامت در کشورهایی مانند کانادا ، آمریکا ، انگلیس ،استرالیا ، ایرلند و … آیلتس جنرال کفایت می کند .همچنین مهاجرت جهت اقامت در کنارخانواده نیازمند مدرک آیلتس جنرال می باشد.به علاوه بسیاری از شزکت ها و مؤسسات معتبر دنیا مدرک آیلتس جنرال را به عنوان یکی از شرایط الزامی گزینش کارمندان خود قرار می دهند.

 

آزمون آیلتس آکادمیک (Academic IELTS)

جهت درخواست پذیرش در دانشگاهها و ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر و همچنین مشاغل حرفه ای مانند پزشکی از شما درخواست آیلتس آکادمیک خواهند کرد .

 

تـفاوت آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک

 

تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک

آیلتس جنرال و آکادمیک در بخش های لیستنینگ و اسپیکینگ یکسان هستند.آیلتس جنرال و آکادمیک در دو مهارت ریدینگ و رایتینگ با هم تفاوت دارند.

بخش ریدینگ آیلتس آکادمیک از متون علمی استفاده می شود و شما به عنوان زبان آموز باید توانایی خواندن مجلات ، ژورنال و مقالات علمی را داشته باشید.

بخوانید : تقویت مهارت ریدینگ آیلتس

بخش رایتینگ آیلتس آکادمیک شامل دو تسک (Task) می باشد. تسک اول که 20 دقیقه طول می کشد شما باید یک داده یا چارت را تحلیل کنید ( 150 کاراکتر ) . در تسک دوم یک سؤال مطرح می شود وشما باید طی مدت 40 دقیقه و با 250 کاراکتر ،پاسخ سؤال را تشریح کنید.سبک هر دو بخش رسمی می باشد.

مطالعه کنید رایتینگ آیلتس آکادمیک تسک اول

 

بخش ریدینگ آیلتس جنرال : شامل متونی از کتاب ها ، مجلات ، روزنامه ها ، تبلیغات ، دستورالعمل شرکتها و به طور کلی موضوعاتی که در زندگی جنرال و روزمره با آنها سرو کار دارید.

بخش رایتینگ آیلتس جنرال : در تسک اول این بخش از شما خواسته می شود در مورد یک موضوع مشخص نامه بنویسید. در تسک دوم رایتینگی درباره ی یک نظر یا بیان یک مشکل  بنویسید.تسک اول رسمی ،نیمه رسمی یا غیر رسمی می باشد و تسک دوم می تواند رسمی یا غیر رسمی باشد.

 

همچنین بخوانید : رایتینگ آیلتس

نوشتن نامه در آیلتس جنرال

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی 

 

5/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا