دانستنی های آلمان

شماره تلفن‌های اضطراری در آلمان ☎️: اورژانس+ پلیس

 

در شرایط بحران و رخداد حوادث در آلمان نیز مانند سایر کشور یک سری شماره تلفن‌های اضطراری وجود دارد که فرد حادثه دیده می‌تواند با برقراری تماس وضعیت خود را به ارگان‌های مربوطه اطلاع دهد. در هنگام وقوع حوادثی مانند دزدی، آتش سوزی، وقوع بیماری با شرایط حاد جسمانی بی‌تفاوتی به هیچ عنوان راه مناسبی نیست و باید فورا در اصرع وقت با پلیس و یا آتش نشانی تماس حاصل کرد.

لیست شماره تماس‌های اضطراری در آلمان

در شرایط بحرانی هرکسی موظف به کمک رسانی به دیگران است، اولین قدم برای کمک تماس با شماره تلفن‌های ضروری و درخواست کمک می‌باشد. شماره تماس‌های اضطراری در آلمان عبارتند از:

 1. در هنگام زد و خورد، دعوا و دزدی یا تجاوز جنسی از هر تلفن امکان تماس با پلیس وجود دارد، با شماره گیری 110 می‌توانید پلیس را از وضع موجود آگاه و از وی درخواست کمک کنید. پلیس‌ها خوش برخورد و آماده کمک به شما هستند و هر تماس تلفنی را جدی می‌گیرند .از این رو از تماس‌های غیراضطراری جدا خودداری کنید.
 2. در هنگام وقوع آتش سوزی و یاوضعیت اورژانسی پزشکی در آلمان از هر تلفن ممکنی باید با شماره ۱۱۲ تماس بگیرید. نه تنها در آلمان بلکه در سراسر اروپا ۱۱۲ شماره اورژانس‌های پزشکی می‌باشد. با این شماره فقط در صورت در خطر بودن جان أعم از آتش سوزی و یا فوریت در مواقع اضطرارهای پزشکی تماس حاصل فرمایید. تماس از هر تلفنی با این شماره تماس‌های اضطراری به صورت رایگان می‌باشد و هزینه‌ای برای شما ندارد.

چنانچه شما خارج از ساعات اداری نیاز فوری به کمک پزشک دارید و اطلاع ندارید که کدام مطب پزشک در نزدیکی محل سکونت شما در حال انجام فعالیت است، با شماره 116117 تماس بگیرید. تماس شما به کشیک مسئول منطقه انتقال داده می‌شود. در مواقع تهدید خطر جانی، یعنی در مواقع اضطراری در آلمان، همیشه با شماره تلفن 112 تماس بگیرید.

در صورت تماس در مواقع اضطراری در آلمان با شماره 112، برای امدادگران بسیار با اهمیت است، که شما جزئیات حادثه را به طور دقیق برای آن‌ها توضیح دهید.  سوال‌های زیر در این مورد به شما کمک می کنند که پاسخ درستی به امدادگران بدهید.

 • حادثه در کجا اتفاق افتاده است ؟ (ذکر آدرس دقیق)
 • چه حادثه ای اتفاق افتاده است ؟
 • چند نفر مجروح شده اند؟
 • چگونگی جراحت ها؟
 • نام شخص اطلاع دهنده؟
 1. شماره تلفن تماس اورژانس آمبولانس در آلمان۱۹۲۲۲ می‌باشد. مطب‌های پزشکی معمولا از ساعت ٨ صبح تا ١٢ ظهر باز هستند و در برخی از روزها نیز پزشکان بعد از ظهرها در مطب حضور دارند. اکثر پزشکان به زبان انگلیسی مسلط هستند اما ممکن است به زبان آلمانی صحبت کنند. درصورتی که دیر وقت،  هنگام شب یا در روزهای  تعطیل رسمی یا یکشنبه به دارو نیاز داشتید. می‌توانید داروی مورد نیاز خود را از داروخانه‌های  شبانه روزی تهیه کنید. در این کشور داروخانه‌های بسیاری ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات اضطراری هستند. چگونگی دسترسی به آن‌ها و شماره تلفن‌های سرویس‌های مهم دیگر را شما در لیست زیر پیدا می کنید.

پناهندگان جهت مراجعه به پزشک حتما باید ابتدا به اداره  مربوطه مراجعه کنند.

 1. در موارد احتمال مسمومیت توسط مواد شیمیایی، دارو یا مولفه‌های گیاهی در آلمان، امکان تماس با این مراکز مجاز می‌باشد. چنانچه توسط ماده ناشناخته و یا سمی دچار عوارض جانبی و مشکوک شدید حتما با این مراکز تماس حاصل فرمایید. این مرکز شماره تلفن سراسری ندارد. در هر استان مرکز اطلاعاتی جداگانه ای وجود دارد که 24 ساعته در دسترس هستند. شماره تلفن این مراکز در استان‌های مختلف به شرح زیر می‌باشد:
 • برلین (برلین و براندنبورگ) : تلفن: 03019240
 • بن (نوردراین-وستفالن) : تلفن: 022819240
 • ارفورت (مکلن بورگ-فورپومرن، زاکسن، زاکسن انهالت و تورینگن) : تلفن: 0361730730
 • فرایبورگ (بادن-وورتمبرگ) : تلفن: 076119240
 • گوتینگن (برمن، هامبورگ، نیدرزاکسن و اشلسویک-هولاشتاین) : تلفن: 055119240
 • هومبورگ (زارلند) : تلفن: 0684119240
 • ماینز (راین لند- فالز و هسن) : تلفن : 0613119240
 • مونیخ (بایرن) : تلفن: 08919240
لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا