دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ متخصص فناوری مواد غذایی در آلمان: دستمزد+ حقوق بعد از اتمام دوره

دوره‌های آوسبیلدونگ رشته‌های بسیار متنوعی را دربرمی‌گیرد. شما چنانچه به تنوع در کارتان علاقه مند باشید می‌توانید رشته فناوری موارد غذایی را انتخاب کنید. شما با انتخاب این رشته در بحث نظارت بر تولید انواع مختلف مواد غذایی متخصص می‌شوید. در واقع این رشته یکی از زیرشاخه‌های مهندسی صنایع غذایی است. امروزه با توجه به اهمیت فراوری مواد غذایی مختلف حضور یک متخصص فناوری مواد غذایی در کارخانه‌های تولید ضروری است.

معرفی آوسبیلدونگ متخصص فناوری مواد غذایی

شما از مراحل ابتدایی کار یعنی تهیه مواد اولیه تا روش‌های آماده سازی، بسته بندی و عرضه در بازار بر پروسه تولید نظارت خواهید داشت. همچنین مسئولیت ازمایش مواد مختلف؛ تجزیه و تحلیل نتایج و در نهایت تایید یا رد محصول مطابق با نظر متخصص فناوری مواد غذایی صورت می‌پذیرد. همچنین می‌توانید با تهیه یک دستورالعمل ثابت برای نحوه تولید مواد غذایی کار خود را کمی آسان‌تر کنید و برای انواع مواد غذایی رعایت همان پروتکل‌ها را به پرسنل بخش تولید کارخانه مواد غذایی گوشزد کنید.

مدت زمان این دوره 3 سال می‌باشد و در این بازه زمانی شما تمام مسائل مرتبط با مواد غذایی، ساختار شیمیایی و مواد تشکیل دهنده آن‌ها تا کار در کارخانه را خواهید آموخت. حضور شما در تمام خطوط دریافت مواد اولیه، تولید، بسته بندی و برچسب گذاری و تحویل محصول نهایی به بازار الزامی است. در دوره کاراموزی علاوه بر آشنایی با محیط کار، نحوه کار کردن با انواع ماشین آلات و تجهیزات فناوری غذا را خواهید آموخت.
برای این فرصت شغلی در کشور آلان باید به انجام کارهای گروهی علاقه مند باشید، همچنین حضور در خط تولید کارخانه شما را ملزم به یادگیری زبان آلمانی می‌کند. برای شروع فعالیت و ثبت نام در این دوره داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B1 الزامی است.

دستمزد شما در طول دوره آوسبیلدونگ

شما به عنوان یک کاراموز در این دوره از همان سال اول مبلغی را تحت عنوان دستمزد به صورت ماهانه دریافت خواهید کرد. حقوق آموزش شما در سال اول 550 یورو و بنابراین در محدوده متوسط است. از آنجایی که شما به طور طبیعی توانایی خود را سال به سال افزایش می‌دهید، سالانه حقوق بیشتری نیز دریافت می‌کنید. درآمد آموزشی شما نیز سالانه افزایش خواهد یافت. در سال دوم، درآمد شما به عنوان متخصص فناوری مواد غذایی حداقل 649 یورو ناخالص در ماه است. در سال آخر، حداقل 743 یورو ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد.
همان طور که مشاهده می‌کنید میزان افزایش حقوق شما به سال آموزش و همچنین توانایی‌های شما بستگی دارد.

حقوق شما بعد از اتمام کاراموزی

چنانچه خوش شانس باشید می‌توانید مستقیما در همان شرکتی که دوره کاراموزی را سپری کردید؛ استخدام شوید. به عنوان یک متخصص در زمینه صنایع غذایی، می توانید بین 1500 تا 2400 یورو حقوق اولیه دریافت کنید. در اینجا نیز موقعیت و اندازه شرکت نقش مهمی را ایفا می‌کند. درآمد به عنوان یک متخصص فناوری مواد غذایی به طور متوسط بین 2200 تا 2600 یورو است. این مقدار، پول زیادی برای شروع است. شما هنوز می‌توانید یک استادکار در زمینه فناوری غذا باشید و حقوق ناخالص خود را تا 4000 یورو در ماه افزایش دهید یا حتی مدرکی را با داشتن مدرک ورودی دانشگاه دریافت کنید. بنابراین راه‌های مختلفی از جمله تکمیل تحصیلات از طریق ورود به دانشگاه وجود دارد تا بتوانید جایگاه شغلی خود را ارتقاء دهید و همچنین پایه حقوقی خود را نیز افزایش دهید.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *